رشد ۴۲۰ درصدی عبور زائران از شلمچه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
رشد ۴۲۰ درصدی عبور زائران از شلمچه

رشد ۴۲۰ درصدی عبور زائران از شلمچه

مهرخبرگزاری مهر |
شلمچه- فرمانده نیروی انتظامی خوزستان گفت: از ابتدای صفر تاکنون ۲۶۰ هزار زائر از شلمچه به عراق رفته اند که این تعداد زائر در مقایسه با مشابه سال گذشته ۴۲۰ درصد رشد جمعیتی را نشان می دهد

سردار حیدر عباس زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به همکاری و همراهی تمامی دستگاها و نهادهای مشغول در امر ارائه انواع خدمات در مرزهای شلمچه و چذابه و اتخاذ تمهیدات لازم و همکاری تمام دستگاه‌ها با ناجا در راستای انجام ماموریت بسیار مهم خود که تامین کننده نظم و امنیت در بحث ترافیکی و تردد زائران است، افزود: برنامه ریزی‌های بسیار خوبی از ابتدای ورودی‌های استان خوزستان انجام شده و نیروهای انتظامی و راهور در مسیر عبور زائران، توقفگاه‌ها و مواکب با همکاری سپاه و بسیج انجام وظیفه می‌کنند.

وی با اشاره به استقرار تمامی نیروها در دو مرز شلمچه و چذابه و استقرار فرمانده راهور استان خوزستان در منطقه، اظهار کرد: نیروهای راهور خودروهای زائران را با نظم و انضباط مناسبی به پارکینگ‌ها هدایت می‌کنند، با برنامه ریزی‌های انجام شده از ابتدای صفر یعنی هشتم مهرماه تا کنون که حرکت زائران آغاز شده تاکنون یک مورد سرقت در پارکینگ‌ها گزارش نشده که این امر به سبب بهره مندی و همکاری با نیروهای آگاهی و کسانی که به عنوان بخش خصوصی در پارکینگ‌ها فعایت دارند، حاصل شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: کارت‌های تردد مواکب نیز تامین و تهیه و در اختیارشان قرار گرفته است و در صورت نیاز می‌توان با همکاری و هماهنگی با تهران نسبت به صدور و تحویل آنها اقدام کرد.

سردار عباس زاده در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در شلمچه ۴۶ گیت برای تردد زائران پیش بینی شده که در حال حاضر ۲۴ گیت آن فعال است و در صورت نیاز و افزایش تعداد زائران بر تعداد گیت‌ها افزوده می‌شود، در چذابه نیز ۲۶ گیت برای تردد زائران پیش بینی شده که از این تعداد ۱۶ گیت آن فعال است و امکان افزایش گیت‌ها در این مرز نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه زائران در کمتر از چند ثانیه پس از گذر از گیت‌ها به عراق می‌روند، گفت: بیش از ۶ هزار نفر از نیروهای انتظامی از استان خوزستان و سایر استان‌های معین و یگان ویژه ناجا با همکاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در طول مسیر تردد زائران و ۲ مرز شلمچه و چذابه فعالیت دارند و این سوای نیروهای سپاه و بسیج است که با ما همکاری و تعامل بسیار خوبی دارند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط استان خوزستان تمام مناطق و پایانه‌ها و دو مرز توسط تمامی نیروها پوشش ترافیکی، انتظامی و امنیتی داده می‌شوند، افزود: در کمیته امنیتی و انتظامی که تمام دستگاه‌ها عضویت دارند شرایط بسیار خوبی به لحاظ همکاری و انجام مسئولیت‌ها وجود دارد.

وی اظهار کرد: موضوع صدور گذرنامه در کل کشور یکسان است و متقاضیان دریافت گذرنامه که به مراکز وابسته به ناجا مراجعه می‌کند در صورت در اختیار داشتن تمامی مدارک مورد نیاز ظرف ۴۸ ساعت گذرنامه شان صادر می‌شود، در مورد دانشجویان نیز تمهیدات و مساعدت‌های خاصی در نظر گرفته شده است، ما گذرنامه موقت صادر نمی‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: از ابتدای ماه صفر تاکنون ۲۶۰ هزار زائر به عراق رفته‌اند که این تعداد زائر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲۰ درصد رشد جمعیتی را نشان می‌دهد، از مرز چذابه هم ۹۰ هزار زائر به عراق تاکنون رفته‌اند.

خبری: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

سردار عباس زاده درباره ساعات کار پلیس ۱۰+ در ایام اربعین یادآور شد: ۹ صبح تا ۱۲ شب زمان فعالیت بخش گذرنامه جهت صدور گذرنامه است.

وی با بیان اینکه موضوع بازگشت زائران نیز برایمان حائز اهمیت است، گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده میان دو کشور ایران وعراق و حذف ویزا افزایش زائران متقاضی برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین پیش بینی شده بود و لذا با مسئولان در زمینه آماده سازی اتوبوس‌ها برای جا به جایی زائران از مرزها تا شهرهای محل اقامت شان هماهنگی و برنامه ریزهای لازم انجام شده است، امید می‌رود تا با فراهم شدن اتوبوس‌ها به میزان لازم در این باره با مشکلی مواجه نشویم.

وی افزود: در حال حاضر تردد کامیون‌ها انجام می‌شود و تاکنون هیچ مشکلی نبوده مگر اینکه طرف عراقی بخواهد ممانعت کند، که این مسئله نیز با رایزنی و همکاری دو جانبه قابل رفع است.

وی با بیان اینکه تردد موتورسیکلت‌ها، سه چرخ‌ها و حضور دست فروشان در محل عبور زائران و میان مواکب از جمله موارد اعتراضی زائران بوده، اظهار کرد: بر همین اساس از همکاران مان خواسته‌ایم از ترددشان جلوگیری شود؛ لذا از شهروندان خرمشهری می‌خواهیم تا ضمن همکاری با نیروی انتظامی در جهت تامین نظم و امنیت و تردد آسان و بدون دردسر زائران از آوردن موتورسیکلت به منطقه شلمچه به ویژه به شکل تردد در میان مواکب و محل عبور زائران به طور جدی خودداری کنند به طور حتم در صورت نبود تمکین، موتورسیکلت افراد توقیف می‌شود.

وی تصریح کرد: درباره دست فروشان نیز با شهرداری خرمشهر هماهنگی‌های لازم انجام شده و در صورت نبود تمکین و یا اقدام نکردن شهرداری به جمع آوری آنان، نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری آنها اقدام می‌کند.

وی خطاب به زائران اباعبدالله الحسین یادآور شد: از زائران اربعین حسینی می‌خواهیم تا با در دست داشتن گذرنامه به مرزها مراجعه کنند زیرا که در صورت نداشتن گذرنامه هیچ امکان و اجازه‌ای برای عبور آنان وجود ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با تاکید بر پرهیز جدی زائران از به همراه داشتن مواد ممنوعه (مواد مخدر) به هنگام مراجعه به مرزها گفت: در دو مرز شلمچه و چذابه ۱۰۰ نیرو را به جهت شناسایی حاملان مواد مخدر مستقر کرده‌ایم که اینان به صورت چهره زنی و یا استفاده از سایر ابزار نسبت به شناسایی این افراد اقدام می‌کنند، تاکنون موارد اندکی از مواد مخدر یافت شده است.

عباس زاده افزود: از آن دسته از زائرانی که با وسیله نقلیه شخصی به مرزها آمده‌اند و پس از بازگشت قصد رانندگی دارند می‌خواهیم تا با توجه به خستگی ناشی از پیاده روی به طور حتم در مواکب موجود در مرزها استراحت کنند و سپس با حوصله و توان بهتری اقدام به رانندگی در مسیرهای بازگشت به منازلشان کنند تا خدای ناکرده با سانجه مواجه نشوند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تصاویر جدید هوایی از سیل وحشتناک در ژاپن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اولین صحبت‌های پدر کودک ۲ ساله مفقود شده

مهرمهر1 روز قبل
خبرنگار روزنامه جام جم با حضور در محل مفقود شدن زهرا حسینی، کودک ۲ ساله‌ای که چند روزی است خبر گم شدنش در صدر اخبار است، با پدر او مصاحبه کرد.

فیلم/ سیلاب شدید در گیلان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به دنبال بارندگی شدید شب گذشته در مناطق مختلف استان گیلان، هم اکنون شهرهای رودسر، لنگرود، تنکابن، املش و صومعه سرا درگیر سیلاب و آبگرفتگی هستند.
مهرمهر1 روز قبل
محسن جلیل در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ تصادف رانندگی در محورهای درون شهری و برون شهری به مرکز پیام گزارش شده و این حوادث ۱۵‌ مصدوم داشته است. جلیل با بیان اینکه با وقوع هرکدام از این حوادث بلافاصله اعزام تیم‌های امدادی به مناطق هدف را داشتیم، عنوان کرد: ‌۸ تصادف درون شهری و ۶ تصادف برون شهری طی ۲۴ ساعت گذشته به مرکز دیسپچ گزارش شد. سرپرست اورژانس استان گفت: تصادفات شهری ۲۴ ساعت گذشته استان ۷ مصدوم و حوادث جاده‌ای ۸ مصدوم برجای گذاشت. وی ابراز داشت: همچنین دهها ماموریت با محوریت حوادث مختلف توسط اورژانس استان در ۲۴ ساعت گذشته انجام گرفت.

کلاهبرداری میلیونی مرد عرب‌نما از دختر جوان در یکی از هتل‌های تهران+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز11 ساعت قبل
چندی قبل دختر جوانی با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از کلاهبرداری یک جوان عرب نما در یکی از هتل‌های شمال تهران خبر داد. همین سرنخ کافی بود تا پسر جوان در عملیات پلیسی دستگیر شود و این جوان که اصالتا ایرانی است با توجه به تسلط داشتن زبان انگلیسی توانسته بود در نقش یک عرب اعتماد دختر جوان را جلب و سپس اقدام به خالی کردن حساب دختر جوان کرده است. میثم ۳۰ ساله که مادرش از کشورهای عربی است ادعا می‌کند که دختر جوان قصد سرکیسه کردن مرا داشت و من خودم دست به کار شدم و برای ادب کردن دخترفریبکار حسابش را خالی کردم. الان به چه جرمی دستگیر شدی؟ خالی کردن حساب دختر جوان. بنا بر این گزارش، کسانیکه در دام این فریبکار عرب نما گرفتار شده‌اند برای پیگیری به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند

نظرها

اخبار بیشتر