بهداشت اربعین | داروهای ممنوعه برای زائران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. اجتماعی
بهداشت اربعین | داروهای ممنوعه برای زائران

بهداشت اربعین | داروهای ممنوعه برای زائران

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: همراه داشتن داروهای کدئین‌دار و شریت‌هایی که حاوی مواد مخدر هستند، برای زائران اربعین ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از علی نوری ساری دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین، داروهای ممنوع همراه مسافران در اربعین همان داروهای ممنوع در زمان سفر عادی به عراق است و شامل سه دسته داروهای روانگردان، داروهای مخدر و داروهای خواب‌آور هستند.

به گفته این مقام اگر کسی به دستور پزشک از این داروها استفاده می‌کند، حتما باید قبل از اربعین به پزشک خود مراجعه کند تا تنظیم دوز دارو انجام شود و توصیه‌های لازم را بگیرد و بعد به سفر اربعین مشرف شود.

دبیر کمیته بهداشت اربعین گفت: «عمده نگرانی‌ها درباره داروهای مخدری مانند استامینوفن کدئین است که جزء این دسته محسوب می‌شود و همراه داشتن آن ممنوع است، افزود: ازجمله این داروها همچنین دیفنوکسیلات را نیز می‌توان اشاره کرد که می‌توان با پزشک مشاور مشورت و داروی جایگزینی را دریافت کرد.»

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی افزود: «کسانی که داروهایی مانند دیازپام و کلورازپام و … را مصرف می‌کنند می‌توانند به پزشک مراجعه کرده و دوز مشخصی از دارو را جایگزین کرده و نسخه را نیز به زائران بدهند که مشکلی برایشان در این سفر رخ ندهد.»قاتلی به نام استامینوفن! کد خبر ۴۵۸۱۴۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جلسه شورا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در حاشیه جلسه امروز خبرنگار خبرگزاری پیگیر اقدامات شورای شهر و شهرداری درباره موضوع ساختمانهای نیمه کاره رها شده شد، ساختمانهایی که هم ناامنی ایجاد می‌کنند هم منظر شهر را زشت کرده‌اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، به نظر می‌رسد با نهایی شدن لایحه منع صدور پروانه ساخت برای ساختمانهایی با عمر کم می‌تواند کمک خوبی باشد تا حداقل برتعداد سازه‌های نیمه تمام در شهر افزوده نشود.
ایلناایلنا1 روز قبل
​رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین گفت: تاکنون ۶۵۰۰۰ زائر از خدمات درمانی استفاده کرده‌اند. به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند (​رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین)، درخصوص خدمات‌رسانی بهداشتی درمانی در مراسم اربعین حسینی، بیان کرد: تاکنون ۶۵۰۰۰ زائر اربعین حسینی (ع) از خدمات درمانی استفاده کرده‌ اند و در حال حاضر، ۲۷۳۶ نفر نیز بستری و تحت درمان هستند. رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خاطرنشان کرد: تعداد ۷۰ مصدوم توسط اورژانس هوایی انتقال داده شده‌اند. ضمنا تعداد ۳۵ مصدوم به شیراز و تعداد ۳۰ مصدوم نیز از زائران اربعین به تهران منتقل شده‌اند. رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین عنوان کرد: در مرز چزابه ۴ مصدوم باقی مانده که سه نفر بستری و یک نفر مرخص شده‌اند و نهایتا، در مرز خسروی، تعداد یک نفر بستری است.
مهرمهر6 ساعت قبل
مرتضی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند طی شده در مورد تقاطع کیوانفر، اظهار داشت: هیئت تطبیق با حضور نماینده‌ای از وزارت کشور، نماینده‌ای از قوه قضاییه یا دادستان و نماینده‌ای از شورای استان برای مصوبات شورای اسلامی شهر تشکیل جلسه می‌دهد تا با قوانین مقررات کشور تطبیق داده شود. وی به مصوبه شورای شهر در موضوع احداث تقاطع خیابان ۳۰ متری کیوانفر و خیایان امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: نظر هیئت تطبیق، داشتن پیوست فنی همراه با مصوبه شورا بود که در صورت تأیید شورای ترافیک و طرح جامع و تفضیلی، اجرای پروژه بدون اشکال خواهد بود. فرماندار قم افزود: شورای شهر، این نامه را با امضای رئیس شورا برگرداند و با تأکید به اینکه اجرای پروژه دارای ردیف بودجه است، بر این مصوبه تحت عنوان توسعه متوازن شهر اصرار کرد. وی یادآور شد: موضوع احداث تقاطع کیوانفر را به هیئت حل اختلاف ارجاع دادیم و آنها هم مطلب ما را تائید کردند و در آنجا تصویب شد که با رعایت کلیه قوانین و مقررات، از جمله رعایت طرح جامع ترافیک و تفصیلی شهر قم، می‌توانند این‌ پروژه اجرا کنند. فرماندار قم‌ تصریح کرد: در واقع آنها هم اصرار دارند که ضوابط باید اجرا شود و این ضوابط عبارت است از تائیدیه شورای ترافیک و طرح جامع و تفضیلی که اگر شورای شهر اینها را دریافت کرده باشد، می‌تواند این طرح را اجرا کند.

احجاف در حق کودکان در بلیت‌های اربعین

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سوء استفاده برخی آژانس‌های هواپیمایی اینبار در صدور بلیت کودکان؛ در حالیکه قیمت بلیت اربعین ویژه کودکان معادل ۷۵ درصد قیمت بزرگسالان تعیین شده است. متاسفانه در گشت تعزیرات هیچ کارشناسی از سازمان هواپیمایی کشوری حضور نیافت، سازمانی که اگر به وظایف نظارتی اش دقیق عمل می‌کرد، شاهد سوء استفاده برخی آژانس‌های مسافرتی نبودیم.

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

ادامه بارش در مناطق شمالی کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم معصومه احمدی گفت: امروز همچنان سامانه بارشی فعال بر روی شمال کشور به بارش ادامه می‌دهد. وی افزود: بارش باران همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در بخش‌های مختلف کشور پیش‌بینی می‌شود به ویژه که این بارش‌ها در بخش‌های مرکزی و سواحل ادامه دارد. وی برای قسمت‌های شمال غرب، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز هم بارندگی با شدت کمتر پیش‌بینی کرد. وی گفت: در بخش‌های غربی دامنه‌های زاگرس، استان کردستان، استان زنجان، استان همدان، استان لرستان و مرکزی نیز بارش‌ها انتظار می‌رود. خانم احمدی گفت: در جنوب کرمان، جنوب و شرق استان فارس، سواحل جنوبی استان سیستان و بلوچستان نیز احتمال بارندگی پیش بینی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر