پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه تخلیه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. بین‌المللی

پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه تخلیه شد

الفخبرگزاری الف |
یک شبکه روس تصاویر ویدئویی از پایگاه نظامی سابق آمریکا که هم‌اکنون با خروج نیروهای این کشور به حالت متروک درآمده منتشر کرد که هم‌اکنون گروهی از کردها در آنجا نگهبانی می‌دهند.

به گزارش فارس، تصاویر جدیدی از پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه درست در چند کیلومتری از مرز ترکیه منتشر شده که نشان می‌دهد این پایگاه به طور کامل تخلیه شده است.

شبکه روسی «راشاتودی» در این خصوص گزارش کرد، با عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، هم‌اکنون نیروهای کرد که در انتظار حملات جدید ترکیه هستند، نگهبانی از این تأسیسات خالی را برعهده گرفته‌اند.

تصاویر ویدئویی شبکه «راپتلی»، آنچه را که از پایگاه نظامی سابق آمریکا در «تل ارقم» در نزدیکی شهر «رأس العین» در امتداد مرز سوریه و ترکیه باقی مانده را نمایش می‌دهد.

این گزارش در توصیف فضای موجود اینطور می‌نویسد، این پایگاه متروک که بر روی یک تپه شنی در بالای دشت‌های عریض قرار گرفته، هم‌اکنون بیشتر شبیه به یک شهر ارواح شده است.

این پایگاه ساخته شده از چوب، فلز و پلاستیک، چندین پادگان و تأسیسات فرماندهی را در خود جای داده است و در عین حال، سیم‌های خاردار و برج‌های نگهبانی همچنان در اطراف آن باقی مانده است.

راشاتودی ادامه می‌دهد، تمامی نظامیان آمریکایی عقب‌نشینی کرده‌اند و گروه اندکی از مبارزان کرد، تنها افرادی هستند که در تصاویر مشاهده می‌شوند که در این پایگاهها نگهبانی می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ عزاداری شیعیان نیجریه در کربلا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

کمرنگ کردن حماسه اربعین در رسانه‌های معاند

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
رسانه‌های معاند برای دامن زدن به نگرانی زوار اربعین و منصرف کردن آنان از زیارت به دروغ متوسل شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، راهپیمایی عظیم اربعین حسینی امسال نیز با وجود گستردگی و فراگیری آن جایی در قاب رسانه‌های وابسته نداشت.

سید حسن نصرالله تاج سر العربیه است +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
ایلناایلنا19 ساعت قبل
در پی حمله نیروهای کرد سوری به نیروهای ارتش ترکیه یک سرباز این کشور کشته شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حمله نیروهای کرد سوری به نیروهای ارتش ترکیه یک سرباز این کشور کشته شد. این خبر را وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد. رئیس‌جمهوری ترکیه روز گذشته -شنبه- به نیروهای کرد اخطار داد که تا ۱۲۰ ساعت دیگر از شمال سوریه عقب‌نشینی‌ کنند. وی ضمن اعلام این ضرب الاجل گفت که اگر نیروهای کرد این تا زمان تعیین‌شده منطقه را ترک نکنند «سرشان را خرد خواهیم کرد».
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، به گفته این منبع، این کامیون‌ها و خودروهای زرهی آمریکایی برای بازگرداندن سلاح‌ها و تجهیزات نظامی از پایگاه‌های آمریکایی از اقلیم کردستان عراق وارد خاک سوریه شدند. این اقدامات در پی خروج نیروهای آمریکایی صورت می‌گیرد. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در این رابطه اظهار کرد، احتمالا ۱۰۰۰ سرباز خارج شده از سوریه به غرب عراق منتقل شوند. وزیر دفاع آمریکا افزود، با همتای عراقی خود درباره نیروهای اضافی صحبت کرده است. نیروهای آمریکایی خارج شده از شمال سوریه به بیش از ۵۰۰۰ سرباز آمریکایی مستقر در خاک عراق به بهانه مقابله با داعش خواهند پیوست.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
لذا، با عنایت به این که محیط پیرامونی نظام سیاسی و اقتصادی ایران طی چهار دهه اخیر همواره با فشارهای سیاسی، اقتصادی و نیز نظامی بین‌المللی همراه بوده است، در ادامه به بررسی شاخص‌های تاب‌آوری و ترمیم‌پذیری سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر فشارهای بین‌المللی می‌پردازیم. با این حال، ایده فروپاشی نظام اقتصادی ایران به سادگی میسر نخواهد بود. عناصر و مؤلفه‌های ایدئولوژیک فرهنگ سیاسی ایران موجب می‌شود تا پیوند عمیقی بین ارزش‌های نظام سیاسی با ارزش‌های بدنه جامعه برقرار شود و همین امر به تقویت میزان تاب‌آوری نظام سیاسی کمک می‌کند. ۳- قدرت ائتلاف‌سازی ایران در عرصه بین‌المللی و منطقه‌اییکی دیگر از عوامل مؤثر در تاب‌آوری ایران در برابر فشارهای بین‌المللی و به طور عمده تحریم‌های آمریکا، توان ائتلافی ایران در سطح منطقه و نظام بین‌الملل است. لذا، هرچه اقدامات بیشتری برای افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه صورت گیرد، این مسئله می‌تواند در کنار قدرت اقتصادی و نظامی کشور به بیشینه‌سازی قدرت تاب‌آوری کشور کمک نماید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

علت آتش‌سوزی امروز در پالایشگاه آبادان نشتی در یکی از واحدها بود

خبری16 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۸ مهرماه

خبری16 ساعت قبل

فردای تاریک خزر با طرح انتقال آب به کویر مرکزی

خبری17 ساعت قبل

شباهت‌های اعتراضات این روزهای لبنان با تظاهرات مردم عراق

ایسنا21 دقیقه قبل

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن؛ بیشتر از انیشتین از مغزمان استفاده می‌کنیم؟

آفتاب‌نیوز31 دقیقه قبل

پورعلی‌گنجی نبود، العربی باخت

نامه‌نیور32 دقیقه قبل

ماجرای نوشتن یک طرح ماندگار پزشکی در آبدارخانه

ایسنا32 دقیقه قبل

اگر آب معدنی به سمنان بدهیم به مراتب ارزان‌تر درمی آید/در سمنان کمبود آب نداریم/وزارت نیرو وظیفه‌اش تخریب محیط زیست است/چرا محیط زیست جواب مثبت به طرحی که مخرب است می‌دهد

میزان‌آنلاین35 دقیقه قبل

آفتاب یزد: تورم ۴۳ درصدی یعنی وضع اقتصاد بهتر شده است؟!

مشرق‌نیوز36 دقیقه قبل

مریخ زمانی همانند زمین دریاچه‌های آب شور داشته است

ایسنا52 دقیقه قبل