ترکیه: ارتش ما به زودی عملیات خود را در سوریه آغاز می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

ترکیه: ارتش ما به زودی عملیات خود را در سوریه آغاز می‌کند

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
مدیر ارتباطات دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد ارتش این کشور به زودی از مرزهای سوریه عبور می‌کند تا عملیات نظامی خود را در خاک این کشور آغاز کند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، فخرالدین آلتون، مدیر ارتباطات دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه، اعلام کرد ارتش این کشور به همراه گروه موسوم به «ارتش آزاد» به زودی از مرزهای سوریه عبور می‌کند تا عملیات نظامی مورد نظر خود را در این منطقه آغاز کند.

او در توئیتی نوشت: جنگجویان کرد باید نگرش و وابستگی هایشان را تغییر دهند در غیر این صورت آنان را وادار می‌کنیم نتوانند تلاش‌های ما را برای مبارزه با داعش با مشکل مواجه سازند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

بر اساس گزارش‌ها، عناصری از نهاد اطلاعاتی ترکیه با هدف آمادگی این کشور برای آغاز عملیات نظامی، از مناطق مرزی سوریه بازدید کرده‌اند ضمن اینکه، تلاش‌ها برای انتقال تجهیزات نظامی و نظامیان به مرزهای سوریه ادامه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین22 ساعت قبل
پیام خوزستان - روزنامه آرمان ملی درباره آینده لوایح FATF باهاشمی‌طبا معاون رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات گفتگو کرده استصحبت‌های هاشمی طبا در مورد FATFبخشی از این گفتگو: چندی است که مباحثی پیرامون لایحه پالرمو از لوایح چهارگانه FATFمطرح می‌شود به‌نحوی که نمایندگان مجلس معتقدند این لایحه می‌تواند به قانون تبدیل شود، اما اعضای مجمع تشخیص می‌گویند که از نظر ما تایید نشده؛ با این تفاسیر آینده این لوایح و تاثیر آن در کشور را چطور می‌بینید؟ مجمع برای خود استدلالاتی دارد و بر اساس دستور نامه یا نظام نامه کارهایی می‌کند، اما من به این روش معتقد نیستم چون در این زمینه مجلس تضعیف می‌شود. در مورد آینده FATF نیز به‌نظرم به هرحال ناچاریم آن را بپذیریم. همینطور که به رغم فتوای برخی از علما خانم‌ها به‌دلیل فشار فیفا وارد ورزشگاه‌ها شدند FATF نیز همین‌گونه می‌شود و بالاخره در آخر پذیرفته خواهد شد، اما زمانی که زیان‌های زیادی را متحمل شده‌ایم و این را باید همه تشخیص دهند. منبع: روزنامه آرمان ملی
برنابرنا23 ساعت قبل
آمریکا ترکیه را تهدید کرده که با توجه به ادامه عملیات تهاجمی ارتش این کشور در شمال سوریه تحریم‌هایی جدید علیه آنکارا مقرر خواهد کرد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، یک نماینده دولت آمریکا سه‌شنبه ۱۵ اکتبر گفت که آمریکا می‌تواند تحریم‌هایی جدید علیه ترکیه مقرر کند. او گفت که «برنامه آمریکا افزایش فشار» بر این کشور است. او افزود هدف آمریکا این است که ترکیه را به برقرار کردن آتش بس برانگیزد. به گزارش دویچه وله، مقام مزبور گفت پیش از افزایش تحریم‌ها علیه ترکیه مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، به ترکیه سفر خواهد کرد تا با دولت این کشور گفت‌وگو کند.

نظرها

اخبار بیشتر