راهپیمایی اربعین؛ قدرت بزرگ سیاسی در منطقه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

راهپیمایی اربعین؛ قدرت بزرگ سیاسی در منطقه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رییس جمهور گفت: این راهپیمایی یک قدرت بزرگ سیاسی در منطقه و همچنین قدرت بزرگ فرهنگی و معنوی برای ماست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در نشست صبح امروز هیئت وزیران، وجهی از پیاده روی بزرگ اربعین را سفری سیاسی خواند و تصریح کرد: پیاده روی اربعین قدرت دنیای اسلام است و این جمعیت و اجتماع بزرگ دل دشمن و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را می‌لرزاند و آن‌ها را مرعوب می‌کند.

وی افزود: اینکه تعدادی از مردم با عشق و شور و نشاط در هوای سرد و گرم به راه می‌افتند؛ یک قدرت بزرگ بزرگ سیاسی در منطقه و همچنین قدرت بزرگ فرهنگی و معنوی برای ماست.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیرییس جمهور در ادامه با اشاره به شعار زائران امام حسین (ع) یعنی «حب الحسین یجمعنا» تصریح کرد: جمعیتی که میلیون‌ها انسان را از سراسر این منطقه و از راه دور و نزدیک جمع کرده است و به سمت تربت پاک اباعبدالله الحسین (ع) حرکت می‌دهد، غیر از حرکت پرشور معنوی، ترکیبی نیز بین ملت‌های اسلامی و عاشق خاندان رسالت و به ویژه قربت و نزدیکی بیشتری بین ملت‌های ایران و عراق به وجود می‌آورد.اربعین تبدیل به نهضت بزرگ جهانی در دنیای اسلام شده استآقای روحانی در نشست امروز هیات دولت با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی تصریح کرد: این ایام بیان عشق و ارادت و اظهار شیفتگی در برابر خاندان رسالت است.

وی اربعین را یکی از معجزات تاریخی خواند و افزود: هیچ کس در تاریخ فکر نمی‌کرد اینکه عزیزانی در یک سرزمین به شهادت برسند و گروه کوچکی از خانواده زجر و مصیبت دیده و در حال اسارت راه‌های طولانی را در میان بیابان‌های گرم و سوزان طی کنند و بعد این کاروان غم گرفته و دل شکسته و گریان تنها در کنار خاک و مزار مضجع عزیزانشان قرار بگیرند، این حرکت کاروان کوچک در ایام اربعین تبدیل به حرکت و نهضت بزرگ جهانی در کل دنیای اسلام و عاشقان اهل بیت شود که نشان می‌دهد خداوند چگونه اخلاص و ایثار و فداکاری در راه خود را اجر می‌دهد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

آقای روحانی با بیان اینکه اجر و پاداش نیکوکاران هیچ وقت در درگاه خداوند فراموش و ضایع نمی‌شود، افزود: برای آن عزیزان (اهل بیت امام حسین​ (ع) سفر بسیار سنگین و سخت و یادآور همه حوادث روز‌های تاسوعا و عاشورا به ویژه برای کودکان، زنان و امام سجاد (ع) بود به طوری که پس از آن که مدت کوتاهی در کنار قبور عزیزانشان ماندند، جداکردن آن‌ها یکی از مشکل‌ترین لحظات روحی و روانی برای آن خاندان عزیز بود.

وی ادامه داد: در تاریخ نوشته شده که آن بانویی را که نمی‌توانستند از روی قبر امام حسین (ع) جدا کنند، رباب همسر امام بود که فریاد می‌زد هیچ گاه حسین (ع) را از یاد نمی‌برم و مرا در کنار قبر عزیزم تنها بگذارید.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: امروز آن غربت و تنهایی تبدیل به شور بزرگی شده که بذر‌های آن دل‌های سوخته را در دل و اذهان مردم تاریخ افشانده و امروز همه آن بذر‌ها به گل‌های معطر در زندگی مردم تبدیل شده است و می‌بینید که زن و کودک و جوان و نوجوان با پای پیاده همه به سمت خاک مطهر حسین (ع) و تربت پاک ابی عبدالله (ع) راه افتاده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

دستگیری شرور شرق تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. این سری هم اقدام به فحاشی و تخریب خودروهای مردم کرده است.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز وزیر نیرو به شورای شهر آمد تا با همکاری مدیران شهری یک کار بزرگ را در تهران شروع کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با هشدار به شهردار تهران از وی خواسته شد تلاش کند قفل تحقق منابع غیر نقد در شهرداری باز بشه قفلی که با اعمال مدیریت هماهنگ و البته شجاعانه بازشدنی است.

راه اندازی مراکز ترک اعتیاد به تلفن همراه در کره جنوبی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
برخی از معتادان به تلفن همراه ساعت‌ها و شاید بیش از ده یا پانزده ساعت به صورت مستمر به کار با گوشی همراه مشغولند بدون آنکه خودشان متوجه باشند. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. کسانیکه به این مراکز ترک اعتیاد خاص می‌روند، روزانه دوازده ساعت بدون دسترسی به تلفن همراه خود سپری می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال دو هزار و هجده، نود و هشت درصد نوجوانان در کره جنوبی از تلفن همراه استفاده می‌کردند.

ماجرای هزینه‌های خدمات ارتباطی اربعین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برخی زائران اربعین از گرانی تعرفه‌های خذمات ارتباطی و رومینگ تلفن همراه در ایام اربعین در عراق گلایه داشته‌اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مشترکان اپراتورهای تلفن همراه می‌گویند هزینه‌ها فراتر از آنچه اعلام شده بود محاسبه شده است.

رصد مداوم وضعیت گود برج میلاد

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی گفت: شایعاتی منتشر شد که حرکاتی در خاک این گود انجام شده و به این واسطه برج میلاد هم در کنار آن حرکت کرده و به این واسطه برج کج شده است. آقای صبوری دیلمی افزود: برج میلاد اصلا ربطی به این گود ندارد، زیرا فاصله آن تا گود بسیار زیاد است. وی افزود: تاکید می‌کنم که این گود هیچ ربطی به برج میلاد ندارد و پایش سلامت این برج همیشه در حال انجام است و فاصله‌اش با گود زیاد است. ولی فعلا هیچ حرکت غیرمجازی نداشتیم برای همین در سالن همایش‌های برج میلاد مراسم برگزار می‌شود. هم اکنون هم بر اساس نوع همکاری میان حوزه عمرانی و سازمان مشارکت‌های شهرداری انجام گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر