عکس| لیندا کیانی و الناز شاکردوست در یک مراسم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

در ادامه بخوانید

گفتگو با رضا نریمانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنابرنا1 روز قبل
مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است. به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ مهناز افشار درباره مسائل گوناگونی از جمله شایعاتی که درباره ممنوع‌الفعالیتی‌اش وجود دارد گفت: پیشنهادهای زیادی در سینما و تئاتر داشتم. آماده بودم که برگردم چون اینجا هم مشغول درس خواندن هستم. اما از دوستانی که صاحبان این فیلم‌ها بودند شنیدم که من در ایران ممنوع الفعالیت هستم. قطعا اگر با فیلم، فیلمنامه و تیمی که دوست دارم مواجه شوم کار خواهم کرد.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
مهرمهر1 روز قبل
وی اضافه کرد: در این مستندها تمرکز بیشتر روی سفرهای خانوادگی است. «پا به‌راه» هم در همین راستا روایتی از یک سفر خانوادگی است که سال گذشته در قالب راهپیمایی اربعین ثبت کردیم. ما سه خانواده بودیم که دو خانواده بچه داشتند و این فضا، مستند را به رئالیتی شوها نزدیک کرد. مستند ما از پیاده‌روی اربعین روایت داردوی درباره سفر اربعین و ویژگی‌های آن نیز گفت: مهمترین وجه تمایز این مستند آن است که روایت دارد. مستند «پابه‌راه» امروز جمعه ۲۶ مهر ساعت ۱۶:۴۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، النا پازولی در دیدار با قادرآشنا، مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به موضوع نمایشگاه کتاب بولونیا که یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های کتاب کودک است پرداخت. النا پازولی و قادر آشنا همچنین در خصوص حضور تصویرگران و هنرمندان ایرانی در کافه هنر بولونیا توافق کردند و قول همکاری مساعد دادند. کافه هنر نمایشگاه بولونیا قرار است اعتبار فرهنگ و هنر ایران و دستاوردهای تصویرگری کتاب کودک را به نمایش بگذارد. نمایشگاه کتاب بولونیا برای اولین بار ۵۶ سال قبل برگزار شد و بزرگترین رویداد جهان در زمینه کتاب و محصولات چند رسانه‌ای کودکان است. این نمایشگاه به خاطر تأکید بر تصویرگری کتاب کودک شهرت دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
فیلم «مسخره‌باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده در بخش رقابتی جشنواره ورشو لهستان در چهار نوبت و با فروش کامل بلیت‌ها به روی پرده رفت. علاوه بر فیلم «مسخره‌باز» که نماینده ایران در بخش رقابتی جشنواره ورشو است فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی نیز در بخش کشف‌های جشنواره و فیلم «فردا عبور خواهم کرد» ساخته کارگردان ایرانی، سپیده فارسی و محصول هلند/لوگزامبورگ/یونان/فرانسه نیز در بخش مسابقه حضور دارند. هیات داوران پنج نفره جشنواره سه جایزه بهترین فیلم با عنوان جایزه بزرگ ورشو، جایزه بهترین کارگردانی و جایزه ویژه هیات داوران را اعطا کرده که جایزه ویژه می‌تواند به هر یک از عوامل فیلم تعلق بگیرد. هیات داوران نتپک و کلیسای جهانی نیز جوایز مستقل خود را در جشنواره اعطاء خواهند کرد. سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی ورشو از ۱۹ تا ۲۸ مهر ماه در لهستان برپاست.

نظرها

اخبار بیشتر