مانور مقابله با تجاوز شیمیایی در لبنان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

مانور مقابله با تجاوز شیمیایی در لبنان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مانور بزرگ مقابله با تجاوز شیمیایی و رادیو اکتیو در صیدا در جنوب لبنان برگزار شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما از بیروت، مانور بزرگ مقابله با تجاوز شیمیایی و رادیو اکتیو با حضور نیرو‌های ارتش، وزارت بهداشت و درمان و نیرو‌های امدادی و آتش نشان در شهر صیدا در جنوب لبنان برگزار شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

«جمیل جبق» وزیر بهداشت لبنان با اشاره به اینکه این مانور با احتمال وقوع این حوادث در استان‌های جنوبی کشور با محوریت نبطیه، در نظر گرفته شده است، افزود: پس از ماه‌ها آموزش و هماهنگی ۸۰۰ نفر از نیرو‌های مختلف زیر نظر این وزارت خانه و با همکاری سازمان بهداشت جهانی، این مانور ضروری برگزار شد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

در این مانور ۵۰۰ نفر از نیرو‌های ارتش و سازمان امنیت عمومی لبنان به همراه ۳۰۰ نفر از گروه‌های متخصص پزشکی، دفاع مدنی، صلیب سرخ لبنان و آتش نشانی حضور داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا8 ساعت قبل
دفتر آیت‌الله مکارم‌شیرازی با صدور اطلاعیه از بستری شدن این مرجع تقلید در یکی از بیمارستان‌های تهران خبر داد. به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه تاکید شده که که حال عمومی آیت‌الله مکارم‌شیرازی مساعد است اما «به توصیه پزشکان برای انجام برخی از امور درمانی در یکی از بیمارستان‌های تهران به سر می‌برد و به زودی پس از تکمیل مراحل درمانی به قم مراجعت می‌کند.» علی‌محمد طباطبایی، یکی از اعضای دفتر آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، اخبار منتشر شده درباره وخامت حال وی را رد کرد و گفت: «وضعیت جسمانی آیت‌الله مکارم شیرازی خوب است و هیچ مشکلی وجود ندارد. ایشان مقداری ضعف جسمی داشت که برطرف شده و ان‌شاء‌الله بهتر خواهد شد.» طباطبایی گفت: «در فضای مجازی یک نفر مطلبی را منتشر و بقیه آن را انتشار می‌دهند و شایعات در مورد بیماری این مرجع تقلید نیز از این دست است اما رسانه‌ها باید اطلاعات موثق را از کانال دفتر مکارم شیرازی پیگیری کنند.»

ویدئو / نشست مطبوعاتی حسن روحانی و نخست وزیر پاکستان در سعدآباد

ایسناایسنا1 روز قبل
صبح امروز- ۲۱ مهرماه - عمران خان نخست وزیر پاکستان با حسن روحانی رئیس جمهوری در مجموعه سعد آباد دیدار کرد. مقامات پاکستانی پیش از این اعلام کرده بودند که هدف سفر عمران خان میانجیگری میان ایران و عربستان است. روحانی در این دیدار اظهارکرد که «ایران و پاکستان بر این نکته تأکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو میان کشورها مسائل کنونی را به حل و فصل نهایی رساند.» نخست وزیر پاکستان نیز تاکید کرد که «معتقدیم باید با مذاکره مشکلات حل شود و به جنگ منتهی نشود.»

نخستین تصاویر از حضور رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع)

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک18 ساعت قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ ۲۱ مهر ۱۳۴۳لایحه ننگین کاپیتولاسیون توسط مجلس شورای ملی تصویب شد. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ ۲۱ مهر ۱۳۴۳لایحه ننگین کاپیتولاسیون توسط مجلس شورای ملی تصویب شد. با تصویب این قانون، مستشاران نظامی آمریکا در ایران از مصونیت‌ها و معافیت‌های قضایی بهره‌مند شدند. تصویب این لایحه در مطبوعات اعلام نشد ولی پس از مدتی که از تصویب آن گذشت، حضرت امام خمینی (ره) از آن مطلع شدند. امام (ره) در این اعلامیه، تصویب کاپیتولاسیون را اقرار به مستعمره بودن ایران نامیدند و رای ننگین مجلسین را مخالف اسلام و قرآن شمردند.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
رئیس‌جمهوری چین می‌گوید هرکس به دنبال ایجاد شکاف و تفرقه در چین واحد باشد، با پاسخی دندان‌شکن مواجه خواهد شد. رئیس‌جمهوری چین می‌گوید هرکس به دنبال ایجاد شکاف و تفرقه در چین واحد باشد، با پاسخی دندان‌شکن مواجه خواهد شد. به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، شی جینپینگ رئیس‌جمهوری چین می‌گوید هرگونه تلاش برای تجزیه چین با پاسخی دندان شکن مواجهه خواهد بود. وی افزود: هر نیروی خارجی نیز که از چنین تلاش‌هایی حمایت کند، از نگاه مردم چین خیال باطل در سر می‌پروراند. شی نخستین رئیس‌جمهوری چین است که در ۲۲ سال گذشته به نپال سفر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر