آغاز نشست فرماندهان نیروی دریایی کشور‌های حوزه خزر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

آغاز نشست فرماندهان نیروی دریایی کشور‌های حوزه خزر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، چهارمین نشست فرماندهان نیروی دریایی کشور‌های حوزه خزر از امروز در سنت پترزبورگ روسیه آغاز شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

امیر دریادار «خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در صدر هیاتی به نمایندگی از کشورمان در این نشست شرکت کرده است، گسترش روابط و امضای موافقتنامه همکاری‌های نظامی در دریای خزر را مهمترین دستور کار این نشست عنوان کرد.

دریادار «خانزادی» همکاری‌های امنیتی، آموزشی، فنی و امداد و نجات دریایی را از مهمترین بند‌های این موافقتنامه برشمرد.

پیش بینی می‌شود در این نشست فرماندهان نیرو‌های دریایی کشور‌های حوزه دریایی خزر با امضای توافقنامه همکاری جمعی همراه باشد. همچنین فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان در حاشیه این نشست سه روزه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، قزاقستان و آذربایجان گفتگو خواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

یکی از محور‌های اصلی گفتگو‌ی دریادار «خانزادی» با فرمانده نیروی دریایی روسیه، چگونگی کسب آمادگی برای برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند خواهد بود.

برای نخستین بار چهار کشور حوزه دریای خزر از جمله ایران، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان، در سطح فرماندهان نیروی دریایی در نشست امسال حضور دارند.

سومین نشست فرماندهان نیروی دریایی حوزه خزر، در حاشیه اجلاس «آیونس ۲۰۱۸» در ایران برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

دیدار فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه با ظریف

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
آقای جایی جون فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه که به منظور رایزنی درباره تحولات منطقه به ایران سفر کرده است با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این دیدار درباره موضوعات مربوط به روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای بحث و تبادل نظر شد. آقای محمدجواد ظریف در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط با چین را راهبردی می‌داند. وی با اشاره به طرح رئیس جمهور کشورمان با عنوان «تلاش برای صلح هرمز» از ایفای نقش موثر چین در جهت کمک به صلح و ثبات منطقه استقبال کرد. فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه نیز با تأکید بر ماهیت راهبردی روابط دو کشور گفت: چین اهمیت زیادی برای صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه قائل است و تمایل دارد در این زمینه به رایزنی‌های خود با جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
اردوغان: این صداها از جانب (حسن) روحانی نیست، اما او باید از ابتدا این صداها را ساکت می‌کرد. «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه در اظهاراتی گفت از انتقادهای ایران به عملیات نظامی کشورش در سوریه، ناراحت است. به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت شبکه «خبر ۷» ترکیه، اردوغان پیش ار ترک کشورش به مقصد روسیه در فرودگاه اظهار داشت: " از ایران صداهای ناهنجاری به گوش می‌رسد. این صداها از جانب (حسن) روحانی نیست، اما او باید از ابتدا این صداها را ساکت می‌کرد. اردوغان گفت اگر ایران به گذشته ۱۵-۲۰ سال خود نگاه کند خواهد دید که در قبال برنامه هسته‌ای ایران، او همواره از موضع ایران دفاع کرده است.

پوشک، آبروی نظامیان سعودی را برد! + فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.

یک ابلاغیه مبهم: تفکیک مردها و زن‌ها در ادارات دولتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
عصرایران - بهنام اکبری؛ انتشار این خبر در برخی رسانه‌ها، توجه بسیاری را به خود جلب کرد، خبری که به سرعت در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی بازنشر شددر این خبر آمده که این تفکیک به دستور یک ارگان دولتی صورت گرفته، اما معلوم نیست چه کسی این ابلاغیه را صادر کرده است.

فیلم | واکنش ظریف به تصمیم FATF | مخالفیم

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر