اهتزار پرچم حرم امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در مرز مهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
اهتزار پرچم حرم امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در مرز مهران

اهتزار پرچم حرم امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در مرز مهران

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امروز در مرز مهران پرچم حرم امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در یک صحنه دیدنی در میان انبوه زائران حسینی و خادمانش به اهتزاز در آمد.

به گزارش افکارنیوز،

سردار قاسم رضایی در مرز مهران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروهای نظامی و انتظامی در مرزهای شرق، شمال و غرب کشور پذیرای زائران و عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) هستند و آنها را در مرزهای چهارگانه؛ شلمچه، چذابه، مهران و خسروی بدرقه می‌کنند.

اخبار اجتماعی-وی با اشاره به اینکه در مرزهای چهارگانه دغدغه امنیتی نداریم، افزود: امروز در مرزی هستیم که شهدا برای ماندنش تلاش کردند و رفتند تا قدمگاه زائران امام حسین (ع) باشد.

این مقام ارشد مرزبانی ادامه داد: امروز در مرز مهران پرچم حرم امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در یک صحنه دیدنی در میان انبوه زائران حسینی و خادمانش به اهتزاز در آمد تا زائران گرامی از زیر پرچم حرم این دو معصوم برای زیارت به کربلای معلی سفر کنند.

سردار رضایی با اشاره به نشست دیپلماسی با همتای عراقی، افزود: در نشست دیپلماسی با فرمانده مرزبانی عراق، نکات ریزی که در توافق نامه‌های قبلی برای سهولت در تردد زائران و امنیت مرزها داشتیم را بررسی و به سرانجام رساندیم.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی با اشاره به اینکه مسیر زائران اربعین در امنیت کامل می‌باشد، بیان داشت: موکب‌ها در هر دوسوی مرز فعال هستند و به زائران امام حسین (ع) خدمت رسانی می‌کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه امروز در داخل کشور عراق جانباز و ویلچر سوار دوران دفاع مقدس را در کاروان زائران امام حسین (ع) مشاهده کردم، خاطرنشان کرد: اعتقاد من بر این است این‌ها بستر ساز ظهور هستند، این‌ها نماد وحدت جهان اسلام می‌باشند و این کنگره عظیم اربعین حسینی تیرخلاصی به قلب توطئه آمریکایی و تکفیری است که چشم دیدن اتحاد مسلمانان را ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جلسه شورا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در حاشیه جلسه امروز خبرنگار خبرگزاری پیگیر اقدامات شورای شهر و شهرداری درباره موضوع ساختمانهای نیمه کاره رها شده شد، ساختمانهایی که هم ناامنی ایجاد می‌کنند هم منظر شهر را زشت کرده‌اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، به نظر می‌رسد با نهایی شدن لایحه منع صدور پروانه ساخت برای ساختمانهایی با عمر کم می‌تواند کمک خوبی باشد تا حداقل برتعداد سازه‌های نیمه تمام در شهر افزوده نشود.
قدس آنلاینقدس آنلاین23 ساعت قبل
حجت‌الاسلام حمید احمدی گفت: یکی از مهمترین وظایف ما بررسی تاثیرات و ظرفیت عظیم راهپیمایی اربعین بر موضوعات مختلف جهان اسلام از دیدگاه نخبگانی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است لذا در حاشیه این راهپیمایی عظیم همت خود را برای استفاده از ظرفیت نخبگان در موضوعات مختلف به کار گرفتیم. قدس آنلاین؛ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین و مدیریت آموزش معاونت فرهنگی بعثه‌ مقام معظم رهبری در گفتگو با خبرنگار الاربعین، از استقبال گرم اندیشمندان اسلامی از همایش‌های مختلف ستاد مرکزی اربعین در نجف و کربلا خبر داد و گفت: یکی از مهمترین وظایف ما بررسی تاثیرات و ظرفیت عظیم راهپیمایی اربعین بر موضوعات مختلف جهان اسلام از دیدگاه نخبگانی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است لذا در حاشیه این راهپیمایی عظیم همت خود را برای استفاده از ظرفیت نخبگان در موضوعات مختلف به کار گرفتیم. حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: دانشگاه‌های مختلف داخل و خارج از ایران مثل دانشگاه تهران، دانشگاه امام صادق، دانشگاه کوفه و … همکاری خوبی با ما داشتند و ایام اربعین و خارج از این ایام با همراهی آنها قدم‌های خوبی در تولید مقالات و مباحث علمی در حوزه هایی مانند قدس، تمدن اسلامی، ظرفیت‌های رسانه‌ای اربعین، وجوه بین‌المللی و … برداشته شد. وی ادامه داد: درصدد هستیم با ارتباط بیشتر با دانشگاه‌های مختلف جهان پنل‌ها و نشست‌های علمی‌مختلفی برگزار کنیم که تا کنون هم در چند کشور انجام شده است تا با این حرکت از ظرفیت‌های بیشتری در این حوزه استفاده کنیم چرا که نخبگان تاثیر زیادی بر مردم و حتی نخبگان دیگر داشته و می‌توانند توجه جهانی به موضوع و ابعاد اربعین را افزایش دهند به خصوص آنکه دانشجویان قشر خاصی برای شناخت اربعین از سوی اساتید تود هستند و اینگونه همایش‌ها، اساتید مختلف را فعال و درگیر خود می‌کند. احمدی گفت: در ایام اربعین سه روز در نجف و سه روز در کربلا مجموعا دوازده نشست تخصصی علمی‌برگزار خواهد شد که بعد از ایام اربعین نیز این ارتباطات در سطح دانشگاهی ادامه خواهد یافت.

احجاف در حق کودکان در بلیت‌های اربعین

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سوء استفاده برخی آژانس‌های هواپیمایی اینبار در صدور بلیت کودکان؛ در حالیکه قیمت بلیت اربعین ویژه کودکان معادل ۷۵ درصد قیمت بزرگسالان تعیین شده است. متاسفانه در گشت تعزیرات هیچ کارشناسی از سازمان هواپیمایی کشوری حضور نیافت، سازمانی که اگر به وظایف نظارتی اش دقیق عمل می‌کرد، شاهد سوء استفاده برخی آژانس‌های مسافرتی نبودیم.

«دیشموک»، پایتخت آتش بی دود در اقلیم وطن و چه بسا کره خاکی!

تابناکتابناک1 روز قبل
اینجا هر هفده روز یک تن خودسوزی می‌کند تا شاید اطرافیانش را زنهار دهد و راه گشایشی برای همتایانش بگشاید! این روایت شهری محصور در کوه‌های زاگرس است که چند هزار نفر جمعیت دارد و شاخصه منحصر به فردش در میان دیگر شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، دمای کمتر هواست. سرمایی که گویی از دل برخی از اهالی این خطه سر بر می‌آورد …اینجا هر هفده روز یک تن خودسوزی می‌کند تا شاید اطرافیانش را زنهار دهد و راه گشایشی برای همتایانش بگشاید، اما دریغ! به گزارش «تابناک»، این روایت «دیشموک» است؛ شهری محصور در کوه‌های زاگرس که چند هزار نفر جمعیت دارد و شاخصه منحصر به فردش در میان دیگر شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، دمای کمتر هواست. سرمایی که گویی از دل برخی از اهالی این خطه برآمده، به ویژه آن‌هایی که گرمای زندگی در وجودشان رو به نابودی گذارده است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
نه‌تنها تعداد این افراد روزبه‌روز در حال افزایش است، بلکه باورها و رفتارهای آنها نیز به‌نحو فزاینده‌ای در حال سکولارشدن است. آمارها برای اهل دین و ایمان دلسرد‌کننده به نظر می‌رسد تا جایی که نشنال جئوگرافیک جدیدترین دین دنیا را بی‌دینی نامیده است. مطالعه کتاب «پیامبران عصر سرمایه» نوشته «نیکول‌اشاف» (چاپ انتشارات ترجمان) برای آشنایی با چنین دین و دنیایی مفید است. رود خروشان اربعین زنده‌تر و پویاتر از آن است که با روی برگرداندن از آن یا پرتاب سنگ، از حرکت بازایستد. جمهوری جهانی اربعین پایه‌گذاری شده است؛ الحسین یجمعنا.

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر