ظریف: تحریم بانک مرکزی یک جنایت جنگی است + ویدئو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی

ظریف: تحریم بانک مرکزی یک جنایت جنگی است + ویدئو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تحریم بانک مرکزی توسط آمریکا، یک جنایت جنگی است.

اعتمادآنلاین| «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس بین‌المللی اقتصاد جهانی و تحریم‌ها با اشاره به تحریم مجدد بانک مرکزی از طرف ترامپ با عنوان حمایت از تروریسم اظهار کرد: تحریم بانک مرکزی به هر شکلی غیرقانونی است. بر اساس این تحریم بانک مرکزی به عنوان ابزار اقتصادی ایران اجازه ندارد برای مردم ایران دارو و غذا بخرد.

او درباره اظهارات وزیر امورخارجه آمریکا مبنی بر اینکه اگر مردم ایران می‌خواهند غذا بخورند باید سیاست‌های آمریکا را دنبال کنند، گفت: این حرف یعنی تروریسم است و این یک نوع جنایت جنگی است، چرا که در تعریف جنایت جنگی آمده است گرسنگی دادن مردم از مصادیق جنایت جنگی است و تروریسم هم از مصادیق جرم بین المللی است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد که قصد دارد «دن برویلت» معاون فعلی وزارت انرژی آمریکا را به عنوان گزینه جانشینی «ریک پری» وزیر انرژی مستعفی این کشور معرفی کند. ترامپ که روز گذشته خبر کناره‌گیری ریک پری را تأیید کرده بود، بعد از ظهر جمعه به وقت محلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «من می‌خواهم از ریک پری وزیر انرژی به دلیل عملکرد ممتازش تشکر کنم. او در پایان سال جاری از ما جدا خواهد شد تا به دیگر کارهای مورد علاقه‌اش بپردازد. ریک یک فرماندار فوق‌العاده برای ایلات تگزاس و یک وزیر انرژی فوق‌العاده بود.» وی افزود: «او [ریک پری] همچنین دوست من است و در عین حال من خوشحالم که دن برویلت معاون وزیر انرژی را به‌عنوان وزیر جدید انرژی نامزد می‌کنم. من هیچ شکی ندارم که دن عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.» ریک پری که از سمت وزیر انرژی آمریکا استعفا کرده است، به دلیل ارتباطش با ماجرای موسوم به «اوکراین گیت» با خطر استیضاح از سوی مجلس نمایندگان آمریکا مواجه بود، اما گفته می‌شود ولی کناره‌گیری او ربطی به مناقشه اوکراین ندارد.

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو14 ساعت قبل

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر