تلاش پادشاهی عمان برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری سلامت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
تلاش پادشاهی عمان برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری سلامت

تلاش پادشاهی عمان برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری سلامت

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس هیئت مدیره گروه بین المللی سیرابیس کشور عمان گفت: پادشاهی کشور عمان درصدد تقویت زیرساخت های گردشگری سلامت است.

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین کنگره بین‌المللی سلامت کشورهای اسلامی پیش از ظهر روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در هتل هما تهران برگزار شد و قرار است تا پایان روز جمعه (۱۹ مهرماه) ادامه داشته باشد. در این برنامه زکریا سعید القصانی رئیس هیئت مدیره گروه بین المللی سیرابیس کشور عمان گفت: پادشاهی عمان درصدد تقویت زیرساخت‌ها برای رشد و شکوفایی گردشگری سلامت است. ما تا ماه پنجم میلادی یک میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر خارجی در عمان داشته‌ایم. یکی از زیرساخت‌های گردشگری سلامت در حوزه تمدد اعصاب و آرامش است. با توجه به زیرساخت‌های عمان و زیرساخت‌های خاصی که برای آن به وجود آمده است، گردشگری سلامت نقش زیادی در جذب حداکثری این افراد خواهد داشت.

وی گفت: همچنین یکی از هتل‌های بزرگ کشور عمان بزرگترین مرکز اسپای جهان را راه اندازی کرده است و در سال ۲۰۱۱ به عنوان دومین مرکز سلامت، آرامش و نقاهت در دنیا شناخته شد. همچنین یکی از هتل‌های عمان که جزو ۱۰ هتل برتر خاورمیانه بوده می‌تواند زیرساخت خوبی برای این موضوع باشد. در بخش‌های دیگر درمانی هم دولت پشتیبانی می‌کند تا زیرساخت‌های پزشکی در حال رشد را افزایش دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی و سلامت روز

رئیس هیئت مدیره گروه بین المللی سیرابیس کشور عمان گفت: دو سال پیش شهر مسقط پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام بود، همچنین شهر صلاله در عمان بسیار دیدنی است و به عنوان مرکز گردشگری کشورهای عربی در سال‌های گذشته شناخته شد. امیدواریم تمام این موارد باعث رشد و ارتقای گردشگری کشور شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آسیه الفت بخش، روز یکشنبه در نشست خبری دهمین کنگره سرطان پستان، افزود: توده‌ای که در نقطه از پستان قابل لمس باشد و در جاهای دیگر وجود نداشته باشد، به عنوان علامت شایع سرطان پستان است که معمولا درد ندارد و متحرک نیست. همچنین تغییرات پوستی و زخم و ملتهب شدن نوک سینه به همراه ترشح خونی، از علائمی است که فرد با مشاهده آنها باید به پزشک مراجعه کند. وی گفت: ممکن است فرد با مشاهده توده در ناحیه زیر بغل و یا ورم دست، به پزشک مراجعه کرده باشد که می‌تواند علامت هایی از سرطان پستان را در بر گیرد. این جراح پستان با اشاره به متفاوت بودن سن غربالگری سرطان پستان در کشورهای مختلف، افزود: غربالگری با توجه به بودجه‌ای که هر کشور اختصاص می‌دهد، متفاوت است. اما، در کشور ما توصیه می‌شود زنان بعد از ۴۰ سالگی ماموگرافی انجام دهند.
الفالف1 روز قبل
از این رو انتخاب برنج مرغوب همراه یکی از دغدغه‌های افراد است. زمانی که قصد داریم درباره نوع شکر مصرفی تصمیم‌گیری کنیم، انتخاب بین شکر سفید و شکر قهوه‌ای یکی از بزرگترین دغدغه‌های موجود است. در کنار این موضوع، در نظرگیری نکات کلیدی کشک بادمجان مجلسی برای خوشمزگی بیشتر و ظاهر دلپذیرتر این غذا توصیه می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌های مزه‌ای انواع کشک بادمجان، در نحوه مصرف بادمجون‌ها در این غذاست. همه این موارد در کنار هم می‌توانند باعث تغییر مزه کشک بادمجون بشوند.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
سال‌ها پیش به خاطر استقرار نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه بسیار خوب درخشیدیم و مورد توجه کارشناسان سازمان جهانی بهداشت بودیم. پرستاران، پزشکان، تکنسین‌های اورژانس و تمام معلمان دانشگاه‌های علوم پزشکی که در ادغام آموزش پزشکی در نظام ارائه خدمت تلاش کردند. وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: امسال کارهای بزرگی در حوزه سلامت در کشور شکل گرفت. وی افزود: همچنین برنامه کنترل بیماری‌های واگیر در مناطق هایپراندمیک را داریم و نباید فراموش کنیم که فقط بیماری‌های غیرواگیر ما را تهدید نمی‌کند. در هفته‌های گذشته گواهی نامه حذف سرخک را گرفتیم و این افتخار و مدالی بر سینه پیشتازان نظام سلامت و پیشگیری کشور است.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: سیستم مراقبت‌های اولیه سلامت در ایران یکی از بهترین‌ها در منطقه است، زیرا به همه مردم خدمات سلامت را فارغ از محل زندگی و گروه‌های سنی ارائه می‌کند و این سیستم یکی از بهترین نظام‌های مراقبت اولیه سلامت در منطقه محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا، احمد المنظری بامداد یکشنبه در بدو ورود به تهران جهت شرکت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: در این اجلاس بین المللی نه تنها از کشورهای منطقه، بلکه از سایر کشورها نیز متخصصانی شرکت می‌کنند و فرصتی برای ایران محسوب می‌شود که موفقیت‌ها، تجربه‌ها و چالش هایش را ارائه کرده و با دیگران به اشتراک بگذارد. بنا بر اعلام وبدا، وی بیان کرد: سندهای اصلی اجلاس، جلسه‌های جانبی اجلاس و سایر موارد در این اجلاس مطرح می‌شود. شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ به مدت ۳ روز در تهران برگزار می‌شود. انتهای پیام
مهرمهر11 ساعت قبل
وی افزود: در این کنگره‌ها جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه تشخیص و درمان سرطان ارائه می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند از نتایج موثر و تبادل اطلاعات در کنگره بهره‌مند شوند. فلذا پژوهشکده معتمد در کنار داشتن تجهیزات و امکانات مدرن تشخیصی و درمانی یکی از رسالت‌های اصلی خود را افزایش آگاهی و ارتقاء دانش عموم مردم وعلی الخصوص بانوان این سرزمین می‌داند. به گفته وی، استفاده از کاغذ در این کنگره‌ها به‌عنوان کنگره دوستدار محیط زیست به حداقل رسیده است. همچنین، اجرای این طرح می‌تواند بسیاری از ایده‌ها و طرح‌های استارتاپی نوپای دانشجویی را با شناساندن به طیف وسیعی از متخصصین ملی و بین المللی حاضر در کنگره، در مسیر درست تحقق قرار دهد. امید است این اتفاق و ایده در راستای تحقق اهداف پژوهشگران و برآورده شدن نیازهای کشور در حوزه پیگشیری، تشخیص و درمان سرطان مفید باشد.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت گفت: نظام بیمه سلامت بیش از ۹۱ درصد جمعیت را پوشش داده است. ما به عنوان یکی از بهترین کشورهای منطقه در پوشش سلامت هستیم. این پوشش سلامت به ویژه در مناطق محروم ایجاد شده است که ‌آرمان سازمان بهداشت جهانی است. حریرچی گفت: نظام بیمه سلامت بیش از ۹۱ درصد جمعیت را پوشش داده است. باید اشاره کرد نظام سلامت ایران توانسته است شرایط بسیار مطلوب و پایداری در حوزه سلامت به وجود آورد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اظهارات روحانی در نشست خبری امروز - ۲۲ مهرماه

خبری3 ساعت قبل

ترامپ: تحریم سنگین ترکیه در راه است + واکنش‌ها

خبری4 ساعت قبل

آخرین امتیازها در بازی‌های جام‌جهانی والیبال

خبری7 ساعت قبل

فیلم/ آخرین وضعیت تردد زائران اربعین در مرز شلمچه

مشرق‌نیوز4 دقیقه قبل

رسمی؛ نیمار به دلیل مصدومیت از ناحیه ماهیچه دو سر ران، ۴ هفته از میادین دور خواهد بود

طرفداری6 دقیقه قبل

رنو داستر تک‌ دیفرانسیل ۳۰ میلیون تومان ارزان شد + لیست قیمت انواع خودرو خارجی

تجارت‌نیوز7 دقیقه قبل

پایان تلخ زندگی زنان زندانی در زندان‎های انگلیس/گاردین: از سال ۲۰۰۷، ۱۰۹ زن در زندان‌های انگلیس جان خود را از دست دادند

میزان‌آنلاین7 دقیقه قبل

لایحه تامین امنیت زنان و معافیت زنان خشونت‌دیده از پرداخت هزینه درمان

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

فیلم سینمایی «قفس» آماده نمایش شد

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

تولید پسته امسال به ۳۰۰ هزار تن می‌رسد

خبرآنلاین7 دقیقه قبل