قدم نخست هوشمندسازی تهران را برداشتیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
قدم نخست هوشمندسازی تهران را برداشتیم

قدم نخست هوشمندسازی تهران را برداشتیم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
شهردار تهران با اشاره به اینکه قدم اول برای هوشمندسازی شهر تهران برداشته شده است، گفت: تلاش می‌کنیم تا ارتباط بدنه شهرداری و اربابان رجوع کمتر شود.

اعتمادآنلاین|پیروز حناچی شهردار تهران عصر امروز در مراسم افتتاح خانه لرزاده، گفت: در قرآن برای کسانی که اقدام به ساخت مساجد می‌کنند پاداش ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و لرزاده مصداق همین موضوع است.

وی ادامه داد: مرحوم لرزاده تعداد بسیار زیادی از مساجد کشور را نزدیک به ۸۳۰ مسجد طراحی کرده است و در خود تهران هم مساجد زیادی کار دست ایشان است برای مثل مسجد امام حسین (ع) در میدان امام حسین (ع).

حناچی گفت: همچنین گنبد بسیار زیبای کاخ مرمر از کارهای استاد لرزاده است.

وی ادامه داد: تاثیرات این یادمان‌ها و موزه هایی که به نام این افراد افتتاح می‌شود این است که تازه شمعی روشن می‌شود.

حناچی گفت: بعد از روشن شدن این شمع‌ها تازه آنهایی که از مرحوم لرزاده چیزی به یادگار دارند می‌آیند آن را تقدیم می‌کنند تا این شمع پر فروغ‌تر شود.

شهردار تهران تصریح کرد: در همین اثری که پشت سر من است درایت و ذکاوت وی را می‌شود دید زیرا او استادی بوده است که از خود رد به جا می‌گذاشته است و جالب است که در طراحی خانه خودشان رد معماری مدرن را می‌بینیم.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی افزود: اما نکته جالب این اثر این است که در همین اثر که گفته می‌شود مدرن است روح معماری ایرانی را می‌بینیم و ایشان اگر چه طرحی مدرنی را بنا کرده اما روحی ایرانی به آن تزریق کرده است.

حناچی خاطرنشان کرد: معماری سنتی ایران به لرزاده مدیون است زیرا در برهه‌ای که معماری ایرانی به دست فراموشی سپرده می‌شده است این هنر را احیا کرده است.

وی افزود: سامانه‌هایی که در حوزه شهرسازی امروز افتتاح شد قدم اول برای هوشمندسازی شهر تهران است و امیدواریم درگیری و ارتباط بدنه شهرداری را با مردم به حداقل برساند.

شهردار تهران ادامه داد: موضوع نما موضوع مهمی است و در شهرها در قدیم اصطلاح معمار باشی را داشتیم که افراد فرهیخته‌ای بودند که به انسجام معماری شهر توجه داشته‌اند.

حناچی گفت: باید همه دست به دست هم بدهیم تا ساختمان‌هایی که ساخته می‌شوند از کیفیت بصری ویژه‌ای برخوردار باشد تا آرامش بصری به شهر بازگردد.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای افزود: این مواد مخدر از حاملان مواد در پوشش مسافر کشف شد. جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری ۱۸۱ جیب بر در ایستگاه‌های مترو پایتخت در شش ماهه اول امسال هم خبر داد و گفت: سارقان در ساعات اوج حضور مسافران در ایستگاه‌های مترویی که از قبل نشانه رفته بودند، حاضر می‌شدند و با توجه به شلوغی محیط؛ برای سرقت تلفن همراه، وجوه نقد و جیب بری از شهروندان اقدام می‌کردند. متهمان شیوه‌های خاص مانند حواس پرانی و هل دادن مسافران اقدام به انجام سرقت می‌کردند. سرهنگ موقوفه‌ای تصریح کرد: تمام سارقان با تلاش عوامل گشت محسوس و نامحسوس پیاده در ایستگاه‌های مترو دستگیر شدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مسئول اعزام مداحان و سخنرانان خواهر به پیاده‌روی اربعین از اعزام بیش از یکصد نفر از مبلغین خواهر به مراسم اربعین امسال در عراف خبر داد. قدس آنلاین؛ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، مسئول اعزام مداحان و سخنرانان خواهر به پیاده‌روی اربعین از اعزام بیش از یکصد نفر از مبلغین خواهر به مراسم اربعین امسال در عراق خبر داد. وی افزود: همچنین ما امسال مربیان کودک و گروه تواشیح خواهران هم داشتیم که در نجف، بین راه و کربلا بین مردم حاضر شده و به شدت هم مورد استقبال واقع شدند که امیدواریم در سال‌های بعد بتوانیم این گروه‌ها و سخنرانان را افزایش دهیم. اصلانی تصریح کرد: پیاده‌روی اربعین ظرفیت بی‌نظیری برای ارتباط دو ملت در جهان است و باید به هر شکل ممکن در تقویت آن بکوشیم و از ظرفیت‌های فکری و حرکتی زنان در این زمینه بسیار می‌توان استفاده کرد چرا که نقش مهمی در شکل دهی ارتباطات اجتماعی دارند. انتهای پیام/

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ کامران زنگیشه با اشاره به برپایی ۵۰ باب چادر توسط سازمان بهشت زهرا (س) گفت: این چادرها در منطقه «حولی» نجف تحت نظارت و مدیریت ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت می‌کنند و روزانه تا سقف ۱۰ هزار نفر برای اسکان در این چادرها پذیرش می‌شوند. وی اظهار کرد: دو دستگاه خودروی اطفای حریق و ۴۰ نفر از پرسنل آتش نشانی با تجهیزات انفرادی نیز نسبت به پوشش ایمنی صحن حضرت زهرا (س)، آشپزخانه‌های زیر صحن و موکب اسکان استانداری تهران اقدام می‌کنند. زنگیشه تصریح کرد: همچنین شهرداری تهران به منظور کمک به همکاران عراقی خود، تجهیزاتی شامل ۴۰۰ عدد انواع مخزن پسماند، ۲۷ تن کیسه پسماند و سایر موارد نظیر انواع جارو و فرغون در قالب ۴ تریلی از تهران به نجف منتقل کرده که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره اعزام زائران در راهپیمایی اربعین به صورت کاروانی گفت: اعزام زائر به صورت کاروانی بسیار خوب است، اما باید ساز و کاری مناسب اربعین برنامه‌ریزی شود و نمی‌توان از الگوی حج برای اربعین استفاده کرد. احمد محمدی‌فر (دبیر ستاد مرکزی اربعین) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اعزام بیش از ۳ میلیون زائر آیا بهتر نیست برای ارائه خدمات بهتر به زائران زائران در راهپیمایی اربعین به صورت کاروانی سفر کنند، گفت: ما هم با اعزام کاروانی زائران در راهپیمایی اربعین موافقیم و معتقدیم اعزام زائران به صورت کاروانی بسیار ایده‌آل است، اما در مراسم اربعین چون زائران باید مسیر ۸۰ کیلومتری را طی کنند، کمی کار را برای کاروان‌ها سخت و مشکل می‌کند. دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: در حج ۸۰ هزار نفر به مکه اعزام می‌شوند، در حالی که در اربعین در حدود ۴ میلیون نفر امسال به عتبات اعزام شده‌اند و نمی‌شود این دو سفر زیارتی را با هم مقایسه کرد و الگوی حج را برای سفر اربعین تعریف کرد. با توجه به اینکه ۲۰ میلیون جمعیت در یک مسیر حرکت می‌کنند، امکان ایجاد هتل برای اسکان زائران و شبیه آنچه در حج برای زائران تدارک می‌بینیم، امکان‌پذیر نیست شرایط حج بسیار متفاوت از سفر اربعین است. دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: مهمترین بخش در مراسم اربعین موضوع فرهنگ‌سازی است و ما بسیاری از اقدامات را باید با فرهنگ‌سازی انجام دهیم و از باب کار تشکیلاتی و دستوری نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر