رفتن کالدرون و بازگشت برانکو تا چه حد امکانپذیر است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. ورزشی
رفتن کالدرون و بازگشت برانکو تا چه حد امکانپذیر است؟

رفتن کالدرون و بازگشت برانکو تا چه حد امکانپذیر است؟

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
جواب کردن گابریل کالدرون که آشکارا کنترل لازم را به لحاظ فنی بر پرسپولیس ندارد و بازگرداندن برانکو ایوانکوویچ که بر‌خلاف این مرد آرژانتینی بهترین فرد در این زمینه بود، تا چه حد امکانپذیر است؟

به گزارش وانانیوز، واب کردن گابریل کالدرون که آشکارا کنترل لازم را به لحاظ فنی بر پرسپولیس ندارد و بازگرداندن برانکو ایوانکوویچ که بر‌خلاف این مرد آرژانتینی بهترین فرد در این زمینه بود، تا چه حد امکانپذیر است؟

در مورد بار مالی این موضوع، شرایط پیچیده‌تر و هزینه‌ها سنگین‌تر از آن است که برخی می‌پندارند. مدیران پرسپولیس ابتدا باید غرامت فسخ یکطر‌فه قرارداد کالدرون را بپردازند که طبعا مایل به ماندن است و دوما باید برانکو را پای عقد قرارداد تازه‌ای بنشانند که اگر قیمت آن بیشتر از بهای تفاهمنامه موجود با کالدرون نباشد، قطعا کمتر هم نیست، زیرا وقتی مربی‌ای را می‌آورند که باید منجی باشگاه شود و جای یک سرمربی ناکام را بگیرد، بسیار بعید است که فرد منجی با دریافت رقمی کمتر وارد کارزار شود.

از طرف دیگر پرسپولیس همچنان موظف به پرداخت بدهی کلانش به برانکو است که یادگار دو فصل گذشته و بدهی‌اش به این مربی کروات است و از یک میلیون یورو هم فراتر می‌رود؛ بنابراین نه فقط محمدحسن انصاری‌فرد که مدیرعامل باشگاه است بلکه کارشناسان حقوقی و متخصصان مالی پرسپولیس باید بنشینند و جلسه کنند و بررسی نمایند که ویژگی‌های مالی این تغییر دقیقا چیست و چه باید بکنند تا پول دست به دست شده تا سر حد امکان کمتر شود و اگر هم مبالغ کلانی در این راه هزینه می‌شود، راه‌های تأمین و پرداخت آن در دسترسی و قابل پیمودن باشد.

چاره‌ای جز تغییر نیست

مسأله‌ای که طی طریق در این زمینه و انجام تغییر فوق را الزامی و قضیه را از دست مدیران پرسپولیس خارج می‌کند، این است که ناکامی‌های پرسپولیس در فصل جاری چاره‌ای جز تغییر را فراروی مدیران سرخ نگذاشته و هرچه در این زمینه بیشتر تأخیر کنند، خسارت‌های فزون‌تری متوجه حال‌شان خواهد شد. یک تغییر دیرهنگام نه تنها آثار برکناری مربی ناکام و احتمال توفیق مربی جدید را به حداقل می‌رساند، بلکه بحران را در باشگاه شدت خواهد بخشید. وقتی مثلا در هفته ششم دست به تغییر می‌زنید، به سبب باقی ماندن ۲۴ هفته از یک فصل طولانی هنوز شانس جبران و صدرنشینی و قهرمان شدن برای‌تان وجود دارد، اما اگر تا نیم فصل صبر بکنید، دیگر همه چیز از دست‌تان خارج خواهد شد و سرنوشت‌تان را نه خودتان بلکه سایرین رقم خواهند زد. در نیم فصل دوم اکثر بازی‌های لیگ بر اثر احتیاط و محافظه‌کاری افراطی تیم‌ها -‌چه بالانشینان جدول و چه تیم‌های در معرض سقوط‌- به شدت فرسایشی و سرشار از نتایج «مساوی» است و تعداد برد‌های سرنوشت‌ساز اندک‌تر می‌شود و در دیدار‌های موسوم به «۶ امتیازی» هم تیم‌ها چنان ترسو ظاهر می‌شوند که ترجیح می‌دهند مساوی کنند و با انجام برخی ریسک‌ها دچار غافلگیری و شکست نشوند.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

هرچه زودتر، بهتر

با این اوصاف اگر تغییری در کادر فنی پرسپولیس در نیم‌فصل روی دهد و این تیم در آن زمان ۶ تا ۸ امتیاز از پیشاهنگان عقب باشد، چندان امیدوار به جبران مافات نباشید، زیرا فضای لیگ تا حد زیادی مشخص و سرنوشت اکثر تیم‌ها تقریبا روشن شده و عوض کردن سرنوشت و جبران عقب‌ماندگی‌های عظیم، امیدی بیهوده و بیشتر در حد یک سراب و رؤیای غیر‌قابل تحقق خواهد بود. با این اوصاف اگر معتقد باشیم که آوردن یک سرمربی جدید برای پرسپولیس و کنار گذاشتن کالدرونی که توان گرفتن بهترین بازی‌ها و کسب برترین نتایج را از پرسپولیس ندارد، الزامی است و این ماجرا دیر و زود دارد (ولی سوخت و سوز ندارد)، این کار هرچه سریع‌تر انجام شود، بهتر است. چنانچه مدیران پرسپولیس اعتقادی بجز این دارند و معتقدند کالدرون می‌تواند پرسپولیس را به صدر برگرداند و قهرمان کند، می‌توانند پای این ایده بایستند، اما بها و هزینه‌ای که در پایان فصل برای آن خواهند پرداخت، احتمالا سنگین خواهد بود. کافی است نگاهی به شرایط کاملا بهتر فنی و جایگاه کاملا روشن‌تر روحی سپاهان و تراکتورسازی و بلندپروازی‌های پایان‌ناپذیر شهر خودرو بیندازید تا قبول کنید که به هر دلیل موجه یا ناموجه کالدرون در حال حاضر قادر به کسب نتایج حداکثر برای سرخ‌ها نیست و آرمان‌هایی را در سر دارد که به سود پرسپولیس نیست و همسو با شکل بازی و نوع نگرش مردان این تیم نشان نمی‌دهد.

بی‌سیاستی آشکار

کالدرون با یک بی‌سیاستی آشکار در مورد سید‌جلال حسینی و بازی ندادن به این مدافع کلیدی حساسیت‌های منفی پیرامون خویش را هم بیشتر کرده و به نوعی خودزنی روی آورده و این نیز پوست موز بزرگی است که خود او در مسیر حرکتش انداخته و سرنوشت افرادی که اینگونه اقدام و عمل می‌کنند، ناگفته و از قبل مشخص است و «سر» خوردن و شکستن سر و کله کمترین زیان حاصل از اینگونه اقدامات عبث به شمار می‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنابرنا19 ساعت قبل
جلسه فتاحی با کولاکوویچ و خوش‌خبر درباره وضعیت تیم ملی والیبال کشورمان برگزار شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از بازگشت تیم ملی از ژاپن به تهران، علی فتاحی سرپرست فدراسیون، جلسه‌ای را با ایگور کولاکوویچ سرمربی و امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال برگزار کرد. در این جلسه سه نفره، پیرامون نتایج و عملکرد تیم ملی و همچنین برنامه‌های پیش رو برای حضور قدرتمندانه در رقابت‌های انتخابی المپیک، بحث و تبادل نظر شد. ایگور کولاکوویچ به همراه دستیارانش دراگان کوبیلسکی و دنیل میسیچ، ساعت ۱۴ امروز (جمعه) تهران را به مقصد کشورشان ترک می‌کنند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شهاب سلطانی مربی پیشین تیم ملی کاراته ایران که طی چند روز گذشته به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته ازبکستان معرفی شد، امروز به صورت رسمی و در حضور مسولان ورزش این کشور معرفی شد. در مراسم معارفه سلطانی، رئیس، نایب رئیس و دبیر فدراسیون کاراته ازبکستان، معاون وزیر ورزش ازبکستان، نایب رئیس کمیته ملی المپیک ازبکستان حضور داشتند. با دعوت فدراسیون کاراته تعدادی از خبرنگاران این کشور نیز در مراسم معارفه حضور داشتند که سلطانی در مورد برنامه‌های آینده خود برای تیم ملی کاراته ازبکستان توضیحاتی را ارائه کرده است. انتهای پیام/

بازی مقابل پرسپولیس لذت بخش است

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی وی با بیان اینکه نگاه ما در این بازی، رفتن به بالای جدول است، اضافه کرد: پرسپولیس در دو بازی آخر خود در لیگ شکست خورده است. بازی مقابل تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس، لذت‌بخش است و دوست دارم مقابل تیم‌های بزرگ با تلاش بازیکنان، انگیزه چند برابر شود و بازیکنان دیده شوند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی افزود: ما در بازی‌های داخلی خودمان تماشاگر نداریم، چون مثل سایپا زیاد طرفدار نداریم، اما دوست داشتیم این بازی تماشاگر داشت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فرکی تصریح کرد: امیدوارم بازی پر گلی را شاهد باشیم. تفاضل گل پرسپولیس منفی یک است و ما دوازده گل زده و دوازده گل خورده داریم یعنی ما تیم هجومی هستیم و می‌خواهیم دروازه پرسپولیس را باز کنیم و گل نخوریم.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حسین فرکی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: درباره بازی باید بگویم که دیدار مقابل پرسپولیس که بدون شک یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های ماست، یک بازی بزرگ برای ما محسوب می‌شود. ویژگی پرسپولیس داشتن هواداران خونگرم و عاشق است، مثل تیم‌های دیگری مانند استقلال، تراکتور و سپاهان که در لیگ حضور دارند. بازی مقابل چنین تیمی می‌تواند بازی خوبی برای ما باشد. به این بازی به‌عنوان فرصتی برای بالا رفتن در جدول نگاه می‌کنیم. ادامه دارد …
ایلناایلنا6 ساعت قبل
از جواد زرینچه تا رامین رضاییان فاصله‌ای است از زمین تا ثریا تا علامت سوال بزرگ لیست سرمربی بلژیکی در سمت راست دفاعی محسوب شود. پیش از آنکه رامین رضاییان پست مهم دفاع راست تیم ملی را در اختیار بگیرد، بازیکنانی همچون پژمان منتظری با وجود اینکه اصالتا بازیکنی برای دفاع میانی بود در این منطقه به خوبی ایفای نقش می‌کرد. بازیکنی که در بازی با کامبوج همواره به دیگر بازیکنان معترض بود و با ادا و اطوارهایش اعصاب بیننده‌های فوتبال ملی را خرد کرده بود. کفگیر فوتبال ایران هنوز به ته دیگ نخورده که نشود جای رامین رضاییان گزینه مطلوب‌تری را برگزید. حتی اگر وریا غفوری همچنان مغضوب باشد، باز هم گزینه‌هایی هستند که می‌توانند مدافعان راست بهتری نسبت به رامین رضاییان باشند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشکریستیانو رونالدو به نظر می‌رسد پادشاه میداس (شاه یونانی) است، چون هر چیزی را که لمس می‌کند تبدیل به طلا می‌شود. باشگاه ایتالیایی پس از حضور این بازیکن بیش از یک میلیون پیراهن فروخته است (یک میلیون و ۳۱۵ هزار پیراهن). تاثیر رونالدو تنها در فروش پیراهن قابل توجه نبوده است. هم‌چنین درآمدزایی از اسپانسر و تبلیغات سود را از ۸۶٫۸ میلیون یورو به ۱۰۸٫۸ میلیون یورو افزایش داده است (۲۱٫۹ میلیون بیشتر از قبل). ستاره پرتغالی در تابستان سال گذشته با قراردادی به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو به تیم ایتالیایی پیوست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

روابط ایران و عربستان با میانجیگری‌های اخیر تغییر می‌کند؟

خبری15 ساعت قبل

اردوغان پیشنهاد آتش‌بس در شمال سوریه را رد کرد!

خبری2 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۴ مهرماه

خبری2 روز قبل

افزایش جرایمی مانند سرقت وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند

ایسنا6 دقیقه قبل

علائم ابتلا به «هپاتیت حاد» را بشناسید

آفتاب‌نیوز10 دقیقه قبل

با متری ۶ میلیون تومان کجا می‌توان خانه خرید

میزان‌آنلاین11 دقیقه قبل

ماموستا رستمی: اجتماع بزرگ اربعین سبب «اخوت، برادری، وحدت و اتحاد» مسلمانان جهان اسلام می‌شود

تسنیم11 دقیقه قبل

موحد: وظیفه من افتخارآفرینی برای کشورم است/ موضوع تالار مشاهیر اهمیتی برایم ندارد

فارس11 دقیقه قبل

کشف تونل ۱۰۰ متری طالبان برای حمله تروریستی توسط ارتش افغانستان + فیلم

باشگاه خبرنگاران20 دقیقه قبل

تشکر وزارت ورزش فلسطین از اقدام ارزشمند تونس در ممنوع الورود کردن صهیونیست‌ها

فارس39 دقیقه قبل