شگرد یک کلاهبردار برای سرقت از عابر بانک تهرانی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اجتماعی

شگرد یک کلاهبردار برای سرقت از عابر بانک تهرانی‌ها

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
رئیس پلیس مترو تهران گفت: کلاهبردار حرفه‌ای که با شگردی عجیب از عابر بانک شهروندان سرقت می‌کرد دستگیر شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ سعید عطاء‌اللهی‌ در این باره اظهارداشت: روز گذشته طی یک درگیری در یک ایستگاه مترو یک نفر با شکایت جعل و کلاهبرداری توسط پلیس مترو دستگیر و در ارتباط با کلاهبرداری از مسافران مترو شناسایی شد.

وی ادامه داد: با استعلام سوابق این فرد مشخص شد او سابقه دار و پیشتر نیز در خصوص هک و جعل دستگیر و روانه زندان شده است که متهم به مسافرانی که پای دستگاه بودند مراجعه و عنوان می‌کرد سقف برداشتم از عابر بانک پر شده و احتیاج به ۲۰۰ هزار تومان پول نقد دارم.

رئیس پلیس مترو تهران تصریح کرد: متهم با طرح این موضوع از شهروندان و افرادی که در محل قصد کشیدن کارت برای انجام امور شخصی داشتند درخواست می‌کرد اجازه دهند مبلغ مورد نظرش را از کارت خود به کارت این افراد جابه‌جا کند و در ادامه مالباختگان به او این پول را به صورت نقدی با گرفتن پول از دستگاه عابر بانک بگیرند و به او بدهند.

وی افزود: با توجه به اینکه این فرد از شگرد خاصی برای سرقت هایش استفاده می‌کرد این مسافر مترو نیز در دام متهم افتاد و این فرد که شماره کارت عابر بانک خالی‌اش را به متهم گفته بود، متوجه حیله متهم شد و وقتی متهم از او درخواست ۲۰۰ هزار تومان کرد او متوجه شد متهم تنها ۲۰۰ هزار ریال را به کارت او انتقال داده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

به گفته عطاءاللهی برای متهم با مشخص شدن این موضوعات، پرونده‌ای تشکیل و به مقام محترم قضایی معرفی شد.

وی خطاب به شهروندان توصیه کرد: ‌ به هیچ عنوان به چنین افرادی اطمینان نکنید و مطمئن باشید با توجه به وجود دستگاه‌های پوز سیار و غیرسیار در مراکز تجاری هیچ احتیاجی به پول نقد نیست و حتی امکان دارد این کارت برای کلاهبرداری توسط این اشخاص به کار برود تا آنها بتوانند تمامی پول موجود در کارت مورد نظرشان را در کمتر از ۲۴ خارج کنند و در این صورت امکان اینکه پایشان به یک پرونده باز شود نیز وجود دارد.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای افزود: این مواد مخدر از حاملان مواد در پوشش مسافر کشف شد. جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری ۱۸۱ جیب بر در ایستگاه‌های مترو پایتخت در شش ماهه اول امسال هم خبر داد و گفت: سارقان در ساعات اوج حضور مسافران در ایستگاه‌های مترویی که از قبل نشانه رفته بودند، حاضر می‌شدند و با توجه به شلوغی محیط؛ برای سرقت تلفن همراه، وجوه نقد و جیب بری از شهروندان اقدام می‌کردند. متهمان شیوه‌های خاص مانند حواس پرانی و هل دادن مسافران اقدام به انجام سرقت می‌کردند. سرهنگ موقوفه‌ای تصریح کرد: تمام سارقان با تلاش عوامل گشت محسوس و نامحسوس پیاده در ایستگاه‌های مترو دستگیر شدند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
مهرمهر1 روز قبل
حجت الاسلام احد آزادی‌خواه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مراسم اربعین حسینی، گفت: فراکسیون حج و زیارت قطعا بعد از تعطیلات مجلس، جلسه‌ای را با مسئولان ذیربط جهت ارزیابی این مراسم و مشکلات و موانع زائران برگزار خواهد کرد. وی متذکر شد: البته پیش از مراسم اربعین هم از مسئولان ستاد اربعین و دستگاه‌های مسئول دعوت به عمل آوردیم و آنان توضیحات لازم را درباره مسائل مختلف مراسم عبادی _سیاسی اربعین حسینی و تمهیداتی که برای این مراسم در نظر گرفته‌اند، به ما ارائه دادند. رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به کمبود و گرانی برخی از وسایل نقلیه در مرزها و همچنین عراق، اظهار داشت: ما در جلساتی که پیش از برگزاری مراسم اربعین حسینی تشکیل دادیم، تاکید کردیم که همه هزینه‌ها برای زوار اربعین باید شفاف باشد و آنان باید با آگاهی کامل از نحوه پرداخت هزینه‌ها در این مراسم حاضر شوند. آزادی‌خواه تاکید کرد: طبق توضیحاتی که به ما ارائه شد، دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش کرایه حمل و نقل زائران اربعین نداشت و اگر از زوار هزینه اضافه دریافت شده، قطعا در بازار سیاه بوده است. وی گفت: در صورتی که برای مجلس محرز شود که در حمل و نقل زائران اربعین حسینی بازار سیاه ایجاد شده است، قطعا موضوع را از طریق ستاد اربعین پیگیری می‌کنیم و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
نماینده استاندار کرمان جهت هماهنگی پشتیبانی استان کرمان با ستاد اربعین کشور در خوزستان، با بیان این مطلب که امکان دارد که از فردا ۲۵ مهرماه با کمبود اتوبوس برای بازگشت زائرین روبرو شویم، اظهار کرد: اگر استان‌های مجاور (سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد) به کمک ما بیایند تا حدی جوابگو خیل عظیم مسافران هستیم در غیراین‌صورت باید چند دستگاه اتوبوس از کرمان به مرز شلمچه اعزام شود. به گزارش ایسنا، «محمد محمودآبادی» در جمع خبرنگاران در مرز شلمچه درباره وضعیت زائرین اربعین حسینی استان کرمان گفت: برای انتقال زائران کرمانی از پایانه مرز شلمچه به کرمان مشکل خاصی تا کنون نداشته‌ایم گفتنی است که از ۲۰ مهرماه بازگشت زائران کرمانی از مرز شلمچه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل استان کرمان آغاز شده است. وی با بیان این مطلب که امکان دارد که از فردا ۲۵ مهرماه با کمبود اتوبوس روبرو شویم، اظهار کرد: اگر استان‌های مجاور (سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد) به کمک ما بیایند تا حدی جوابگو خیل عظیم مسافران هستیم در غیراین‌صورت باید چند دستگاه اتوبوس از کرمان به مرز شلمچه اعزام شود. نماینده استاندار کرمان جهت هماهنگی پشتیبانی استان کرمان با ستاد اربعین کشور در خوزستان با بیان اینکه تا کنون حدود ۴۵ دستگاه اتوبوس از استان کرمان در مرز شلمچه حضور دارند، عنوان کرد: قیمت بلیت‌های برگشت اتوبوس‌ها نیز همان قیمت رفت بوده و تغییری نکرده است. وی خاطرنشان کرد: ۸۷ درصد اتوبوس‌های جاده‌ای استان کرمان برای انتقال زائران استفاده شده و امیدواریم که با هیچ مشکلی در این زمینه مواجه نشویم و پیش‌بینی می‌کنیم تا یک هفته بعد از اربعین مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.

عکس/ وضعیت پارکینگ‌های مرز مهران

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی برج میلاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بازدید از طبقات برج میلاد برای روز جمعه ۲۶ مهرماه تا ساعت ۱۷ امکان پذیر است. همچنین مجموعه برج میلاد شنبه ۲۷ مهرماه نیز به مناسبت اربعین حسینی (ع) تعطیل است. همچنین روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه تمامی کارکنان این سازمان همچون سایر عاشقان سرور و سالار شهیدان در این روز به عزاداری می‌پردازند، به شهروندان توصیه کرد اقلام و محصولات مورد نیاز خود را روزهای پنج شنبه و جمعه از میادین و بازارهای میوه و تره بار تهیه کنند. میادین و بازارهای میوه و تره بار روز پنج شنبه ۲۵ مهر از ۸ صبح تا ۷ غروب (به جز ساعت ۱ تا ۲ و نیم بعد از ظهر که برای اقامه نماز و ناهار تعطیل است) و روز جمعه ۲۶ مهر از ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر، آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند. همچنین روابط عمومی ستاد معاینه فنی نیز اعلام کرد: روز پنج شنبه و جمعه فعالیت مراکز تغییری نکرده و شهروندان جهت اطلاع از وضعیت کاری می‌توانند به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection. tehran. ir مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر