شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها منسجم‌تر وهدفمندتر برگزار شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها منسجم‌تر وهدفمندتر برگزار شود

شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها منسجم‌تر وهدفمندتر برگزار شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود برنامه‌های شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها منسجم‌تر وهدفمندتر برگزار شود، گفت: اعضای شورای فرهنگ عمومی استان باید اقدامات فرهنگی را مهندسی کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سید عباس صالحی عصر امروز در جلسه شورای عمومی فرهنگ استان اظهارداشت: به نظر می‌رسد امروز در استان فقر نظریه‌های فرهنگی وجود دارد که نیاز است مباحث فرهنگی در این استان بیشتر مطرح و عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه شورای فرهنگی محل دعوای اختلافات فرهنگی نیست گفت: جلسه شورای فرهنگی باید به مکان اعلام نظریه‌های فرهنگی تبدیل شود تا مشترکات فکری در آن مطرح و برنامه‌ریزی شود.

وزیر ارشاد با توصیف اینکه امروزه وضعیت اقتصادی و سیاسی ایران در دنیا از یک حالت قدرتمندانه برخوردار است، افزود: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل یک حضور قدرتمندانه بود این در حالی است که دیگر کشورها تلاش داشتند حضور رئیس جمهور ایران را در این محل بین‌المللی به یک ویترین تحقیرآمیز تبدیل کنند که تلاششان بی‌ثمر ماند.

صالحی تحریم‌ها علیه ایران را بی‌ثمر دانست و گفت: امروزه شاهد آن هستیم که ایران در یک سال گذشته توانسته مقتدرانه در دنیا حاضر شود و مقتدرانه در برابر تحریم‌ها ایستادگی کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

وزیر ارشاد با اشاره به تورم‌های اخیر در ایران گفت: در ابتدا اقتصاددانان پیش‌بینی‌شان این بود که ایران با یک اقتصاد ونزوئلایی و با تورم چند رقمی مواجه خواهد شد که با تدبیر مسئولان تورم کنترل شد.

صالحی که به منظور حضور در مراسم یاد روز حافظ به شیراز سفر کرده است، حافظ را فخر انسان و جهان دانست و ابراز امیدواری کرد که این سفر سه روزه فرصت‌ها و برنامه‌های جدید فرهنگی برای استان به ارمغان بیاورد.

وی در بدو ورود به شیراز در گلزار شهدا حاضر شد و به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد و با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌های فرهنگی باهدف توسعه زیرساخت‌های فارس به امضا می‌رسد، گفت: این امر می‌تواند فرصتی را برای ارائه و تشخص‌بخشی به نقشه راه فرهنگی فارس فراهم کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا23 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
برنابرنا12 ساعت قبل
مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است. به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ مهناز افشار درباره مسائل گوناگونی از جمله شایعاتی که درباره ممنوع‌الفعالیتی‌اش وجود دارد گفت: پیشنهادهای زیادی در سینما و تئاتر داشتم. آماده بودم که برگردم چون اینجا هم مشغول درس خواندن هستم. اما از دوستانی که صاحبان این فیلم‌ها بودند شنیدم که من در ایران ممنوع الفعالیت هستم. قطعا اگر با فیلم، فیلمنامه و تیمی که دوست دارم مواجه شوم کار خواهم کرد.

نظرها

اخبار بیشتر