انجام تمهیدات لازم برای به‌روز رسانی سند ملی نخبگان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. فرهنگ
انجام تمهیدات لازم برای به‌روز رسانی سند ملی نخبگان

انجام تمهیدات لازم برای به‌روز رسانی سند ملی نخبگان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
در یی تاکید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اجرای سند ملی نخبگان و مطالبه به‌روز رسانی این سند از جانب شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار امروز نخبگان با ایشان، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور طی دو نامه جداگانه به سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان و منصور کبگانیان، دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از آنان خواست تمهیدات لازم برای به روز رسانی سند ملی نخبگان را فراهم سازند.

به گزارش اقتصادآنلاین، متن کامل این دو نامه به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی به شرح ذیل است:

برادر جناب آقای ستاری

معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان

با سلام واحترام؛ ضمن آرزوی دوام توفیقات روزافزون الهی برای جنابعالی؛ در راستای اجرای تدابیر و تصریح رهبری حکیم و معظم انقلاب (مدظله العالی) در دیدار امروز با نخبگان، موجب امتنان است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا با تشکیل کمیته مشترکی شامل نمایندگان تام الاختیار بنیاد ملی نخبگان و ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور درخصوص به‌روز رسانی سند راهبردی کشور در امور نخبگان اقدام نموده، تا براساس بند الف فصل ۴ سند مذکور، موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سعید رضا عاملی

جناب آقای کبگانیان

قائم مقام محترم و دبیر ستاد علم و فناوری

با سلام واحترام؛ در راستای اجرای تدابیر و تصریح رهبری حکیم و معظم انقلاب (مدظله العالی) در دیدار امروز با نخبگان، شایسته است ترتیبی اتخاذ فرموده تا با تشکیل کمیته مشترکی شامل نمایندگان تام الاختیار بنیاد ملی نخبگان و ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور درخصوص به روز رسانی سند راهبردی کشور در امور نخبگان اقدام نموده تا براساس بند الف فصل ۴ سند مذکور، موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود.

سعید رضا عاملی

انجام تمهیدات لازم برای به‌روز رسانی سند ملی نخبگان - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

خط ویژه ژن‌های خوب برای ورود به دانشگاه

الفالف1 روز قبل
۱۴ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه اجتماعی الف، ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۳۱۷۴به گزارش الف، این روزها سهمیه فرزندان و همسران هیات علمی دانشگاه‌ها در کنکور به صورت ویژه در کانون توجه قرار گرفته است. به گواه اعدادی که روزنامه شهروند (مبتنی بر مستندات دریافتی از سازمان سنجش) منتشر کرده از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷، ۷۱۹۴ نفر از اعضای خانواده‌های هیات علمی دانشگاه در دانشگاه‌های دولتی انتقالی گرفته یا تغییر رشته داده‌اند. تنها دلیل این اتفاق نیز به هیات علمی بودن یکی از والدین برمی گردد. توضیح ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش درباره سهمیه هیات علمیمشخص است این سهمیه مبتنی بر رانت شکل گرفته، بسیار تبعیض آمیز و در تضاد با عدالت و رقابت سالم آموزشی است. مسئولان درباره سهمیه هیات علمی‌ها چه می‌گویند؟ در این بین منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکی از مدافعان اختصاص سهمیه به نزدیکان اعضای هیات علمی است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته تعدادی از دانشجویان خوابگاهی در اعتراض به بی کیفیت بودن غذا و مسمومیت تعدادی از دانشجویان در حیاط دانشگاه، سلف و جلوی درب ساختمان ریاست تحصن کردند. مرکز اورژانس تهران نیز اعلام کرده است که با گزارش مسمویت تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، ساعت ۱۰ شب گذشته ۳ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس به این دانشگاه اعزام شده است. مرکز اورژانس همچنین اعلام کرده است که ۳۰ نفر از دانشجویان دارای علائم مسمویت بوده که به آن‌ها رسیدگی شده است و احتمال انتقال تعدادی از دانشجویان به مراکز درمانی وجود دارد. روز گذشته معید مهدیان دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت در گفتگویی که با خبرنگار مهر داشت از مسمویت غذایی ده‌ها تن از دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه خبر داد. وی با اشاره به اینکه این اتفاق یک بار دیگر در تیرماه امسال برای دانشجویان رخ داده بود، گفت: بار قبل ۷_۸ دانشجو مسموم شدند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین (ع) پیش از ظهر چهارشنبه به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد. پیاده روی اربعین بهترین تبلیغ برای جهان تشیع استرئیس دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل ادامه داد: برگزاری همایش پیاده روی اربعین حسینی و اجتماع بزرگ عزاداران بهترین تبلیغ و معرف برای جهان تشیع و اسلام است. حسنی یادآور شد: پیاده روی مقدمه ظهور حضرت ولی عصر (عج) بوده تا انقلاب کنونی به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل شود. اجتماع اربعین حسینی جلوه‌ای از تمدن مهدویمعاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور نیز در همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین (ع) عنوان کرد: جریان بزرگ اربعین حسینی و همایش پیاده روی در این روز جلوه‌ای از فرهنگ مهدوی جاری شده در جامعه است. به گفته وی واقعه کربلا و اربعین حسینی به عنوان یکی از مهمترین مقاطع زمانی حادث شده در تاریخ برای دستیابی به سلوک و تقرب الهی است.

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۳۷ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد و با حضور دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. در این رابطه نماینده دیوان عدالت اداری گفت: دیوان عدالت اداری صرفا نسبت به شرایط شکلی و رعایت فرآیند قانونی وارد رسیدگی شده و در موارد ماهوی وارد رسیدگی نمی‌شود. وی با اشاره به مصوبه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بر اساس این مصوبه دیوان عدالت اداری نمی‌تواند وارد ماهیت و شئون علمی شود و تاکنون ۷۲ حکم توسط دیوان عدالت اداری برای بورسیه‌ها صادرشده است. در این جلسه مصوب شد فرآیند اجرایی آرای اخیر صادره توسط دیوان عدالت اداری در خصوص بورسیه‌ها، ظرف مدت ۲ ماه توسط هیئت عالی تجدیدنظر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بررسی و انجام شود. در ادامه تأکید شد: دبیران هیئت عالی تجدید نظر موظف به ارسال نظر هیئت عالی به شعب مزبور طی مهلت ۴۵ روز هستند

نظرها

اخبار بیشتر