شناسایی ۴۸۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان/توزیع شیر تنها در مناطق محروم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
شناسایی ۴۸۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان/توزیع شیر تنها در مناطق محروم

شناسایی ۴۸۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان/توزیع شیر تنها در مناطق محروم

ایمناخبرگزاری ایمنا |
معاون ‌آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان؛ گفت: بر مبنای اعلام وزارتخاته تعداد چهار هزار و ۸۰۴  نفر دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شدند.

به گزارش ‌خبرنگار ایمنا، شهین ‌جوانی معاون ‌آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ‌استان اصفهان در نشست خبری آموزش و پرورش با اصحاب رسانه امروز (چهارشنبه) با اشاره به اینکه برای ‌تحقق سند تحول بنیادین ‌و اجرایی کردن ‌آن معاونت ابتدایی چشم اندازی برای خود ترسیم کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش ‌ابتدایی استان ‌با این ‌چشم انداز تلاش می‌کند تا محیطی اخلاقی، پرنشاط را با بهره گیری از کارکنان متعهد با رویکرد مبتنی بر نقد پذیری و مشارکت جویی را داشته تا بتواند دانش آموزان خلاق، پاسخگویی تربیت کند.

وی با ‌بیان اینکه آموزش ابتدائی ‌تلاش می‌کند تا در همه ساعات تعلیم و تربیت شش ‌گانه به هدف فرا ساعتی مد نظر برسد، افزود: هدفی که با کسب مهارت‌های مربوط به خواندن، نوشتن، تولید ظرفیت‌ها و مهارت‌های ابتدائی بتوانند مشکلات خود را شناسایی، کرده و دانش آموز را برای ورود به جامعه آماده کند.

معاون ‌آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ‌استان اصفهان گفت: در این خصوص تلاش هایی صورت گرفته و پرداختن به کتب درسی ‌فقط مد نظر نیست، کتاب‌های درسی ‌به عنوان منبعی ‌در اختیار دانش آموزان است و همه فرصت‌های یادگیری را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد تا یادگیری برای آنها لذت بخش باشد.

آموزش شهروندی در ۴۰ مدرسه اصفهان به شکل پایلوت

وی ‌ادامه داد: در همین زمینه در روز شکوفه‌ها تفاهم نامه‌ای با سازمان فرهنگی ‌اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان منعقد شد که این تفاهم نامه مبنی بر توسعه و ترویج مهارت‌های شهروندی در گروه نوآموزان و دانش آموزان است و بر این اساس تعداد ۴۰ مدرسه به شکل پایلوت اجرای این برنامه را دارند و با بررسی نقاط قوت و ضعف این طرح در آینده در همه استانعملیاتی خواهد شد.

جوانی در خصوص ریشه کنی بیسوادی در استان، اظهار کرد: بر مبنای اعلام وزارتخانه تعداد چهار هزار و ۸۰۴ نفر دانش آموزی ‌که در استان به عنوان تارک تحصیل و بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و اقدامات بسیار خوبی در سطح استان با حمایت مدیرکل آموزش و پرورش برای شناسایی این دانش آموزان انجام شد تا آنها در مدارس مشغول به تحصیل شوند.

معاون ‌آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان، تاکید کرد: ‌ در مناطق دوردستی مانند منطقه حیران فریدون شهر به ناچار مدارس ‌کانکسی را ایجاد کردیم و خوشبختانه قریب به تعداد هزار و ۵۸۰ نفر از این بچه‌ها شناسایی شدند و تعداد ۴۲۳ نفر را توانستیم برای تحصیل جذب کنیم و بچه هایی که در مراکز توانبخشی بهزیستی آموزش ناپذیر هستند و بچه‌های مدارس استثنایی را نتوانسیم جذب کنیم. علاوه بر این شناسایی فرزندان کار، انجام مشاوره و پرداخت هزینه‌های آنها انجام شد و اکنون این دانش آموزان مشغول به تحصیل هستند.

جوانی با بیان اینکه برای سنجش و مداخله به هنگام در دوره پیش دبستانی فقط مراکزی که مجوز لازم از آموزش و پرورش دارند، مورد تایید هستند، گفت: مراکز دیگری که ‌مجوز لازم را از آموزش و پرورش ندارند دانش آموزان آنها مورد سنجش قرار نمی‌گیرند و حق آنها ضایع می‌شود و با نشناختن مشکلات آنها امر مداخله به هنگام در مورد آنها عملیاتی نمی‌شود.

معاون ‌آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه پراکندگی منازل دانش‌آموزان استثنایی امکان دایر کردن مدرسه در هر مکانی را سخت می‌کند، اظهار کرد: اما کلاس ضمیمه برای دانش آموزان استثنایی خواهیم داشت، در خصوص آمار دانش آموزان استثنایی شاخص استان اصفهان بالاتر از شاخص کشوری است. بهمن ماه امسال تعداد دو مدرسه استثنایی در استان افتتاح خواهد شد، علاوه بر این یک مدرسه برای نابیناها در بهارستان در حال نقشه‌برداری است و رونمایی از تعدادی از مدارس در جندق و شهرستان چادگان در دستور کار است.

استان اصفهان رتبه اول سواد آموزی در کشور

همچنین بهمن امید قائمی معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش استان اصفهان در این نشست خبری با اشاره به اینکه اصفهان از استان‌های برتر در حوزه سواد آموزی کشور است، اظهار کرد: اجرای طرح‌های مختلفی در استان در روند کار است. مطابق سرشماری سال ۹۵ حدود ۱۰۲ هزار نفر بیسواد در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال وجود داشتند که هر سال در سه دوره سواد آموزی، انتقال و تحکیم در حال آموزش به آنها بودیم.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی تاکید کرد: فعالیت‌های سواد آموزی ‌در راستای برون سپاری انجام می‌شود و حدود ۹۰۰ نفر آموزش دهنده سواد آموزی در سطح استان در حال فعالیت هستند و در طی دو سال گذشته استان اصفهان در بحث سواد آموزی رتبه اول کشور را کسب کرده است.

اجرای طرح نماد به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

در ادامه مهدی اسماعیلی معاون ‌پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اصفهان نیز با اشاره به اینکه انجام کارهای متنوع در حوزه پرورشی در دستور کار بوده است، اظهار کرد: در تابستان ۹۷ به عنوان دستگاه برتر اوقات فراغت دانش آموزان شناخته شدیم، تعدا هزار و ۶۲۱ پایگاه اوقات فراغت و ۱۰ هزار و ۵۶۷ کلاس را در این خصوص داشتیم. در این کلاس‌ها قریب به ۲۵۱ هزار دانش‌آموز در ۱۲۳ رشته ثبت نام کردند که ۳۵ درصد دانش‌آموزان استان را در بر گرفت.

وی با تاکید بر اینکه در اول آبانماه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی را خواهیم داشت، گفت: «شورای دانش‌آموزی طلایه‌دار بیانیه گام دوم» شعار این انتخابات است. از نیمه دوم آبان اعزام به راهیان نور انجام می‌شود و حدود ۹ هزار نفر از دانش‌آموزان استان به راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب به اتحادیه انجمن‌های اسلامی سپرده شده است. طرح توانمند سازی اردوها و اجرایی کردن بیانیه گام دوم در چهار تشکل دانش آموزی خواهد بود.

اسماعیلی با بیان اینکه اجرای طرح نماد به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: ‌ در هزار و ۴۵۷ مدرسه در چهار ناحیه و در ۱۴ شهرستان طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را اجرا می‌کنیم. علاوه بر این طرح تاب‌آوری نیز طرحی استانی است که در ۲۰ مدرسه شهر اصفهان اجرا می‌شود همچنین نقشه سلامت روانی و اجتماعی دانش‌آموزان متوسطه اول هم تهیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان آموزش و پرورش طی تعامل با دستگاه ‌هایی مانند بهزیستی، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادگستری در حوزه اعتیاد کارهای خوبی انجام می‌دهد و برگزاری نماز جماعت در بیش از ۲ هزار مدرسه اجرا می‌شود و اکنون در هزار و ۸۵۰ مدرسه نماز جماعت با حضور روحانیان برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ‌اصفهان، اظهار کرد: مراکز مشاوره و هسته مشاوره در ۴۱ ناحیه و منطقه آموزش و پرورش وجود دارد و اکنون قریب به ۸۰۰ نفر مشاور در استان فعال هستند.

توزیع شیر در مناطق محروم با تخصیص اعتبارات

سید محمد میرپور معاون ‌توسعه مدیریت پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان در این نشست با اشاره به رتبه بندی معلمان اظهار کرد: در این خصوص منتظر مصوبه هیأت دولت به وزارت آموزش و پرورش هستیم، این مصوبه هفته آینده در صحن هیأت دولت مصوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ثبت سفارش کتب درسی و اصلاح آن با تغییر در سامانه انجام می‌شود، افزود: در مورد ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان استان اصفهان جزء سه استان اول کشور بوده است با توجه به مشکلات موجود در بخش کاغذ مباحث مدیریت شده است و ثبت سفارش کتب درسی برای دانش‌آموزان خاص و دسترسی آنها به کتاب انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در مورد ارائه بسته‌های حمایتی برای دانش آموزان مشارکت دستگاه‌های متفاوتی مانند ادارات آب و برق و شهرداری‌ها را داشتیم و سازمان صنعت و معدن با در اختیار گذاشتن دفاتری برای مدارس این امکان را فراهم کرد تا توزیع این بسته‌ها را بین دانش‌آموزان نیازمند اجرایی کنیم.

معاون ‌توسعه مدیریت پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان؛ تاکید کرد: مصوبه جدید هیأت دولت توزیع شیر در مدارس است، اما هنوز مصوبه اجرایی آن به دست همکاران فرهنگی در ادارت آموزش و پرورش نرسیده و ابلاغی صورت نگرفته است و فقط توزیع شیر در مدارس مناطق محروم با تخصیص اعتبارات انجام می‌گیرد.

وی در خصوص ارائه آموزش‌های لازم برای نیروهای خرید خدمات آموزشی، تاکید کرد: ارائه آموزش‌های لازم برای نیروهای خرید خدمات آموزشی در دستور کار است و آنها روزهای پنجشنبه و جمعه این آموزش‌ها را با شرکت در دوره‌ها فرا می‌گیرند. کد خبر ۳۹۲۷۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا23 ساعت قبل
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
این سریال فاجعهٔ هسته‌ای چرنوبیل که در آوریل ۱۹۸۶ در جمهوری شوروی سوسیالیستی اوکراین و تلاش‌های پاک‌سازی بی‌سابقه‌ای که به دنبال آن رخ داد را به تصویر می‌کشد. چرنوبیل در ۷۱امین دوره مراسم جوایز امی موفق به دریافت ۱۰ جایزه در بخش‌های مختلف از جمله بهترین مینی سریال، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه شده است. سوتلانا الکسیویچ، نویسندهٔ بلاروسی برندهٔ جایزه نوبل برای کتاب صداهایی از چرنوبیل گفت: این سریال کوتاه براساس خاطرات مردم محلی پریپیات ساخته شده‌است. بازیگران اصلیجرد هریس در نقش «پروفسور والری لگاسف»: مدیر مؤسسه انرژی اتمی کورچاتوف و بخشی از تیم مدیریت فاجعه چرنوبیل. او توسط کرملین جهت رهبری کمیسیون دولتی فاجعه چرنوبیل پس از وقوع این حادثه منصوب شد.
برنابرنا12 ساعت قبل
مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است. به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ مهناز افشار درباره مسائل گوناگونی از جمله شایعاتی که درباره ممنوع‌الفعالیتی‌اش وجود دارد گفت: پیشنهادهای زیادی در سینما و تئاتر داشتم. آماده بودم که برگردم چون اینجا هم مشغول درس خواندن هستم. اما از دوستانی که صاحبان این فیلم‌ها بودند شنیدم که من در ایران ممنوع الفعالیت هستم. قطعا اگر با فیلم، فیلمنامه و تیمی که دوست دارم مواجه شوم کار خواهم کرد.

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

نظرها

اخبار بیشتر