دادستان قزوین: تک صدایی در حفاظت از محیط زیست به جایی نمی‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
دادستان قزوین: تک صدایی در حفاظت از محیط زیست به جایی نمی‌رسد

دادستان قزوین: تک صدایی در حفاظت از محیط زیست به جایی نمی‌رسد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
دادستان قزوین گفت: تک صدایی در حفاظت از محیط زیست به جایی نمی‌رسد و برای رسیدن به این مهم نیازمند همراهی مسئولین استانی و مردم هستیم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمد قاسمی عصر امروز در مجمع فعالین حوزه محیط زیست استان قزوین که با حضور حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری قزوین، یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین، حسن عباس‌نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: سالهاست که عده زیادی در کشور ادعای تلاش برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را دارند در حالی‌که هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که در این حوزه علمکرد جزیره‎ای نتیجه ندارد.

وی بیان کرد: محیط زیست و منابع طبیعی یک مبحث چند وجهی است که باید با همراهی همه دستگاه‌های اجرایی در استان و مردم برای حفاظت و صیانت از آن تلاش کرد و قطعا با تک محوری نمی‌توانیم در این حوزه انتظار تغییر و تحول داشته باشیم.

دادستان قزوین افزود: هر فعالیتی در استان باید پیوست زیست محیطی داشته باشد و تا زمانی که بر لزوم این مسئله باور نداشته باشیم فضا را برای حضور متخلفان فراهم کرده‌ایم.

قاسمی خاطرنشان کرد: عدم همراهی دستگاه‌ها در اجرای سیاست‌های حفاظت از محیط زیستی در استان، زمینه را برای تخلف سودجویان فراهم کرده است و قطعا تنها راه مبارزه با این شیوه اتحاد رویه و تفاهم مدیران در حفاظت از محیط زیست استان قزوین است.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست به معنای مخالفت با رشد و توسعه نیست و قطعا امکان رشد در سایه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی استان قزوین نیز فراهم خواهد بود.

پسماندهای صنعتی استان در طبیعت رها می‌شود

حسن عباس نژاد مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه با ابراز نگرانی در خصوص پسماندهای صنعتی استان قزوین گفت: امروز از ۱۶ شهرک صنعتی استان قزوین تنها ۴ شهرک صنعتی تصفیه خانه دارند.

وی بیان کرد: مسئله اصلی امروز این است که فاضلاب شهرک‌های صنعتی دیگر استان قزوین چه سرنوشتی دارد و بدون تصفیه در طبیعت رها می‌شود که یک مسئله زیست محیطی جدی برای استان قزوین است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در حوزه فاضلاب‌های شهری استان قزوین نیز نزدیک به ۴۰ درصد فاضلاب شهری قزوین تصفیه نمی‌شود.

عباس‌نژاد افزود: این در شرایطی است که انسان با تغییرات کاربری ایجاد کرده وارد قلمرو طبیعت شده است و خساراتی نیز در این حوزه به محیط زیست استان نیز وارد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخشی از منطقه حفاظت شده باشگل در استان قزوین با رای دادگاه به مالکین واگذار شده و تغییر کاربری در آن صورت گرفته است که گونه‌های طبیعی محیط زیستی این منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حسین دهلوی پیش از مرگ گفت یک‌ نفر را هرگز نمی‌بخشد؛ همه رنج‌های یک آهنگساز بزرگ ایرانی (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ سحر طاعتی حسن ظهوری حسین دهلوی زاده ۱۳۰۶ در تهران، پس از ۹۲ سال، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ در بیمارستان شریعتی به دلیل بیماری آلزایمر و عفونت کلیه چشم بر جهان فروبست. درباره زندگی حسین دهلوی بارها حرف زده شده‌است. او در سال‌های آغازین دهه ۷۰ ارکستر مضرابی را تاسیس کرد. این ارکستر در تالار وحدت به اجرای برنامه پرداخت اما پس از این اجرا دوباره ارکستر مضرابی با ترکیب تازه‌ای به روی صحنه رفت. اما اجرای آن ایده به گونه‌ای دیگر، دهلوی را خانه نشین کرد و او مسببین این اتفاق را هرگز نبخشید.

دستگیری شرور شرق تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. این سری هم اقدام به فحاشی و تخریب خودروهای مردم کرده است.

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

میوه فروشان مزاحم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مردم و کسبه منطقه ۱۵ نسبت به این موضوع اعتراض دارند و می‌گویند حدود ۴ سال است که میوه فروشان سیار مزاحم کسب درآمد شده‌اند. برخی شهروندان می‌گویند مکان‌های مناسبی برای ساماندهی میوه فروشان در این منطقه وجود دارد، اما متاسفانه تا الان اقدامی انجام نشده است. همچنین تردد خودرو‌های امدادی در این منطقه مشکل شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
شارژ ویلچر برقی‌اش تمام شده و یکی از اعضای «ستاد راهنمای زائر» ویلچر او را می‌راند. مدام می‌گوید مرا به خانه آن عراقی ببرید تا وسایلم را بردارم. همه آنها گم شده‌اند و به سوی کنسولگری ایران در کربلا می‌روند. او گفت: در ایام اربعین من و همکارانم روزی چند کاروان از زائران گمشده را تحویل کنسولگری داده‌ایم. ستاد مردمی راهنمای زائر از پنج سال پیش کارش را شروع کرده و تنها تشکل خصوصی است که پیگیر بازگرداندن زائران گمشده اربعین است.

فیلم/ عزاداری شیعیان نیجریه در کربلا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر