روایتی ویژه از «فیشرآباد» تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
روایتی ویژه از «فیشرآباد» تهران

روایتی ویژه از «فیشرآباد» تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
در پایان هفته تهران، داستان‌های فیشرآباد تهران در دوره قاجار، به صورت ویژه روایت می‌شود.

به گزارش ایسنا، پروژه پژوهشی «فیشرآباد» که به تاریخچه شکل گیری و توسعه یکی ازمحله‌های قدیمی تهران می‌پردازد، به دنبال روایت داستان‌ها و احیای هویت محله فیشرآباد، داستان موسیو فیشر را به تصویر کشیده است.

در پایان فصل اول روایت داستان فیشرآباد، این پروژه با عنوان «داستان موسیو فیشر و تولد یک محله»، تهران را در دوره زمانی اواخر قاجار و اوایل پهلوی اول بررسی کرده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

پروژه پژوهشی «فیشرآباد» به عنوان مسئولیت اجتماعی یکی از کسبه قدیمی محله در خیابان سپهبد قرنی شمالی، نبش کوچه خسرو، کاشی ۱۴۳ به نمایش درآمده است.

بازدید از نمایشگاه یافته‌های فصل اول «فیشرآباد»، پنج شنبه ۱۸ مهر، از ساعت ۱۰ تا ۱۷ برای عموم، آزاد و رایگان است.

روایتی ویژه از «فیشرآباد» تهران - 6

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
بدترین کارما که صددرصد به شما بازخواهد گشت: «تحقیر» و «تمسخر» دیگران استاگر دیگران را تحقیر کنید انسانی را حقیر نکرده‌اید، بلکه روح الهی او را و آفریدگار و هستی بخش کائنات را مورد تمسخر قرار داده‌اید. انسانها بخاطر آنچه گمان میکنند خودشان دارندو دیگران آن را ندارند، آنها را تحقیر میکننداما نمیدانند این عمل دارائیشان را از آنها خواهد گرفت. دارائی‌های شما منشاء درونی دارند که در درون شما مانند یک چشمه می‌جوشند و بیرون از شما تجلی پیدا میکنند. تهمت «تحقیر» و تمسخر" دقیقا همین چشمه‌ها را خشک میکند. و آن دارایی که سبب فخرفروشی شما و تحقیر دیگران شده از دست خواهد رفت.

ساخت باریک‌ترین ساختمان بیروت به خاطر دشمنی دو برادر

3+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سوپ‌های مختلف سبزیجات بپزیدتهیه سوپ راهکار بسیار خوبی برای مصرف سبزیجات مختلف در کنار هم است. نودل سبزیجات را تجربه کنیدپخت نودل سبزیجات ساده‌ترین و فوق العاده‌ترین راه برای افزودن سبزیجات به رژیم غذایی است. افزودن سبزیجات به سس‌هاسس‌هایی بر پایه سبزیجات تهیه کنید. سبزیجات کبابیکباب سبزیجات، غذایی عالی است آن را امتحان کنید. به سالاد تن ماهی‌تان سبزی اضافه کنیدافزودن سبزیجات به سالاد تن ماهی، راهکار فوق العاده‌ای برای مصرف سبزیجات بیشتر با طعمی جدید است.

برترین تصاویر مسابقه عکاس سال حیات‌وحش ۲۰۱۹

13+
کجاروکجارو13 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
یکی از این مناره‌ها، مناره منارجنبان اصفهان است که در زمان اولجایتو در منطقه‌ای به نام کارلادان اصفهان ساخته شد. معماری منارجنبان که در سال ۱۳۲۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، یک اثر تاریخی با ارزش می‌باشد که امروزه در منطقه نصرآباد اصفهان واقع شده و از معماری شگفت انگیز و تحسین برانگیزی برخوردار است. نام اصلی وی عبدالله بن محمود صقلابی بود که وقتی از دنیا رفت بدن پاک او را در معماری منارجنبان دفن کردند. ویژگی‌های معماری منارجنبان اصفهانشما می‌توانید بخش‌های مختلفی را در زمان دسترسی به منارجنبان از نزدیک ببینید:۱. از ویژگی‌های خاص معماری منارجنبان تکان خوردن آن می‌باشد که سبب شده شهرتی جهانی را برای تاریخچه منارجنبان به ارمغان بیاورد.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
یک خانواده هلندی پس از ۹ سال حبس در خانه خود بالاخره پیدا شدند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، طی دو روز اخیر، اخبار محبوس ماندن یک خانواده هلندی برای ۹ سال در خانه به شدت پر سر و صدا شد. مقامات مردی را که گمان می‌رود پدر خانواده باشد در کنار آنها شش فرزند بین ۱۸ تا ۲۵ سال در نزدیکی روستای روئینورولد در استان شمالی درنته یافتند. شاید برایتان سوال باشد راز این خانواده مشکوک چگونه فاش شد. سپس با راهنمایی او محل اختفای سسایر اعضای خانواده مشخص شد.

نظرها

اخبار بیشتر