امنیت کامل در نجف اشرف/ طبخ روزانه ۴٠ هزار غذا برای زائران اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
امنیت کامل در نجف اشرف/ طبخ روزانه ۴٠ هزار غذا برای زائران اربعین

امنیت کامل در نجف اشرف/ طبخ روزانه ۴٠ هزار غذا برای زائران اربعین

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل حراست استانداری تهران از برقراری امنیت کامل در شهر نجف اشرف خبر داد.

محمدرضا هاشمی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به نجف اشرف گفت: اقدامات ستاد اربعین استان تهران از روز ششم صفر آغاز شد و همزمان موضوع اسکان و پذیرایی زایرین پیگیری شد.

وی افزود: بحث اسکان و پذیرایی زایرین اربعین در شهر نجف به ستاد اربعین استان تهران و استانداری تهران سپرده شده است بر همین اساس هماهنگی‌های وسیعی میان کمیته‌های فرعی ستاد اربعین انجام شد.

وی ادامه داد: در سه نقطه شهر نجف یعنی ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا (س) با استقرار و شروع به کار آشپزخانه‌ها در هر وعده ٣٠ هزار غذا طبخ می‌شود و با احتساب غذایی که توسط موکب‌ها طبخ می‌شود روزانه در هر وعده حدود ۴٠ هزار غذا طبخ می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

امنیت کامل در نجف اشرف/ طبخ روزانه ۴٠ هزار غذا برای زائران اربعین - 5

هاشمی‌نیا تاکید کرد: در بحث اسکان نیز در شبانه روز اسکان ١٠٠ هزار نفر در شهر نجف و این سه ناحیه انجام می‌شود. در ستاد اربعین استان تهران هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های اجرایی شامل آب و فاضلاب، توزیع برق و … ایجاد شده است.

مدیر کل حراست استانداری تهران با تاکید بر همکاری عتبه در شهر نجف و ایجاد نظم و امنیت کامل در سه ناحیه ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا میان زایرین، افزود: با توجه به حوادث اخیر کشور عراق خوشبختانه امنیت کامل در شهر نجف برقرار است و مشکل خاصی در این شهر وجود ندارد.

انتهای پیام

امنیت کامل در نجف اشرف/ طبخ روزانه ۴٠ هزار غذا برای زائران اربعین - 9

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای افزود: این مواد مخدر از حاملان مواد در پوشش مسافر کشف شد. جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری ۱۸۱ جیب بر در ایستگاه‌های مترو پایتخت در شش ماهه اول امسال هم خبر داد و گفت: سارقان در ساعات اوج حضور مسافران در ایستگاه‌های مترویی که از قبل نشانه رفته بودند، حاضر می‌شدند و با توجه به شلوغی محیط؛ برای سرقت تلفن همراه، وجوه نقد و جیب بری از شهروندان اقدام می‌کردند. متهمان شیوه‌های خاص مانند حواس پرانی و هل دادن مسافران اقدام به انجام سرقت می‌کردند. سرهنگ موقوفه‌ای تصریح کرد: تمام سارقان با تلاش عوامل گشت محسوس و نامحسوس پیاده در ایستگاه‌های مترو دستگیر شدند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس: پیام مازند - بابل - عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بدنه کارشناسی وزارت نیرو با طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی مخالف هستند. حسین نیازآذری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بدنه کارشناسی وزارت نیرو با انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی مخالف هستند تاکید کرد رییس جمهور نباید با اصرار براین طرح هزینه دار به اختلافات منطقه‌ای دامن بزند. نماینده مردم بابل در مجلس مخالفت گسترده کارشناسان، متخصصان، نهادهای مدنی و نمایندگان مردم با طرح انتقال آب را حجت کامل برای توقف این طرح دانست و از رئیس جمهور خواست به فکر تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی در بخش‌های آب و فاضلاب باشد، طرح هایی که برای بهداشت و محیط زیست استان‌های شمالی حیاتی است. عضومجمع نمایندگان مازندران اظهار کرد: در اعتراض به این طرح پیرو اعتراضات قبلی اعضای مجمع نمایندگان مازندران وهمگام نمایندگان شمالی درمجلس استیضاح وزیر نیرو را امضا کردیم و به سازمان محیط زیست هشدار می‌دهم اعتبار سازمانی خودش را زیر سئوال نبرد و به خواسته‌های به حق نهادهای مدنی و زیست محیطی تن دردهد.
اصفهان امروزاصفهان امروز18 ساعت قبل
۲۴ مهر ۱۳۹۸, ۲۲:۲۵ / کد خبر:۷۶۵۸۷ مسئول ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان گفت: موکب‌های این استان در کشور عراق و شهر کربلا ظرفیت اسکان و پذیرایی از ۱۳۰ هزار زائر را در مراسم اربعین امسال دارا هستند. مصطفی نوریان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اربعین سال گذشته موکب‌های استان اصفهان در کشور عراق نزدیک به ۷۵ موکب بود که امسال این آمار به ۱۱۶ رسیده است. نوریان همچنین با اشاره به اینکه اربعین سال جاری برای نخستین بار سامانه ثبت اطلاعات موکب داران فعال شد ,گفت: تا به امروز نزدیک به ۹۰ درصد از موکب‌های استان اصفهان در کربلا مستقر شدند و سایر موکب‌ها نیز در حال استقرار هستند. وی با اشاره به نقش موکب‌های استان اصفهان به خدمت‌رسانی به کل زوار افزود: در بخش اسکان و پذیرایی زوار از طرف موکب‌های استان اصفهان مشکلی وجود ندارد. اصفهان هم‌اکنون پس از استان‌های تهران و خوزستان در رتبه سوم کشور از لحاظ تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای اعزام به پیاده‌روی کربلا قرار دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
مثلا برخی از زائران به کودکان و دختربچه‌های عراقی هدایای کوچکی می‌دهند که موجب خشنودی کودکان عراقی می‌شود. زائران ایرانی همچنین هدایای دیگری مثل دستمال کاغذی، عطر و آب‌پاش هم به عراقی‌ها هدیه می‌دهند. او به جز سفر اربعین امسال دو سال گذشته را هم در راهپیمایی اربعین حضور داشته است. تمام طول مسیر موکب‌ها زنان و کودکان هم به زائران انواع و اقسام پذیرایی‌ها و خدمات را ارایه می‌دهند. ساعت چهار صبح جوکار که کمی زودتر از خانواده‌اش بیدار می‌شود، می‌بیند تعدادی از زائران یزدی مشغول نماز شب هستند و تعدادی از زائران عراقی که بعد از آنها آمده بودند بدون حتی روانداز یا بالشت خوابیده‌اند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل که از ۱۵ محرم در کربلای معلی مستقر شده خواستار فرآهم شدن بستر مناسب پیاده روی اربعین از سوی مسئولین جهت حضور حداکثری مردم شد. وی از پذیرایی زائرین با ۳ وعده غذایی گرم به همراه میان وعده خبر داد و تصریح کرد: پخت روزی حدود ۳۰۰ کیلو بامیه و پخت یک تن قطاب تاکنون از میان وعده غذایی است که برای زائرین مهیا شده و می‌شود. وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه مازندران در مراسم اربعین تقویت شود، افزود: خدمت‌رسانی امروز موکب‌داران به برکت خون شهداست و در واقع رهروان واقعی اربعین شهدای مدافع حرم هستند. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل، مازندران را جزء ۶ استان دارنده بیشترین زائر معرفی کرد و با بیان اینکه مسئولین باید قدر و ارزش مردم استان را بیش از پیش بدانند، یادآور شد: باید مسئولین ظرفیت و بستر حضور حداکثری مردم را فرآهم کنند تا در تاریخ بعدها به نام متوکلین عباسی از آن‌ها یاد نشود. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل ادامه داد: سخنران مراسم صبح اربعین موکب فاطمه الزهرا شهرستان بابل حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداح مراسم سعید حدادیان خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر