ترامپ؛ تنهاتر از گذشته در «سنا»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
ترامپ؛ تنهاتر از گذشته در «سنا»

ترامپ؛ تنهاتر از گذشته در «سنا»

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
برخی رسانه‌های بین‌المللی گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال حمایت نماینده‌های هم‌حزبی ترامپ از استیضاح و برکناری او مطرح کرده‌اند.

به گزارش مشرق، برخی از رسانه‌های بین‌المللی روز چهارشنبه در تحلیل‌هایی جداگانه به بررسی احتمال حمایت نماینده‌های جمهوری‌خواه کنگره آمریکا از استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور بعد از افشای جزئیات بیشتری از رفتارها و سیاست‌های او پرداخته‌اند.

پایگاه «دیلی‌بیست» در تحلیلی در همین باره نوشته باور عمومی بر این است که اگر مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به استیضاح ترامپ کند، مجلس سنا که اکثریت کرسی‌های آن را جمهوری‌خواهان تشکیل می‌دهند، از برکناری ترامپ جلوگیری خواهد کرد.

این روزنامه نوشته است: «همزمان با ازدیاد شواهد مربوط به استیضاح ترامپ و در حالی که لفاظی‌های او دارد از کنترل خارج می‌شود، این احتمال وجود دارد که از میان ۵۳ سناتور جمهوری‌خواه دست‌کم ۲۰ نفر به محکومیت او رأی بدهند.»

دیلی‌بیست به ویژه، نقش «میت‌رامنی»، سناتور بانفوذ جمهوری‌خواه که اخیرا از تحقیقات برای استیضاح ترامپ حمایت کرده را در گسترش حمایت‌ها در این حزب از این مسئله با اهمیت دانسته است.

این روزنامه می‌نویسد: «شکستن نخستین سدها، اهمیتی حیاتی دارند. همان‌طور که مایکل توماسکای می‌نویسد رامنی ممکن است باعث جسور شدن دسته‌ای از هم‌قطارانش در سنا شود که جدا شدنشان از صفوف حامیان ترامپ تفاوت ایجاد خواهد کرد. به واقع، متقاعد کردن بقیه جمهوری‌خواهان به اینکه زبان به انتقاد باز کنند کاری است که فقط او از عهده انجام آن برمی‌آید.»

دیلی‌بیست در ادامه به ذکر نام برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه پرداخته که ممکن است دست از حمایت از ترامپ بردارند. «سوزان کولینز»، نماینده ایالت مین در مجلس سنا یکی از این نماینده‌ها است. او اخیرا گفته ترامپ با درخواست از چین برای تحقیق از «جو بایدن» مرتکب اشتباهی بزرگ شده است. کولینز در ایالتی که ترامپ چندان در آن محبوب نیست باید برای انتخاب مجدد در سنا رقابت کند. به همین دلیل، ملحق شدن او به میت رامنی چندان تعجب‌آور نخواهد بود و حیرت عده زیادی را به همراه نخواهد داشت.

اما، به نوشته دیلی‌بیست، برای اکثر نماینده‌های جمهوری‌خواه که انتخاب مجددشان در مجلس سنا به انتخابات ۲۰۲۰ وابسته است، محاسباتی قدری پیچیده‌تر و ظریف‌تر در کارند. اگر آنها بیش از حد نزدیک به ترامپ به نظر برسند ممکن است رأی بسیاری از رأی‌دهندگان طبقه شهری را از دست بدهند و اگر به استیضاح او رأی دهند به سبد رأیشان در میان اجتماعات روستایی لطمه می‌زنند.

روزنامه گاردین هم در تحلیلی مشابه نوشته که ترامپ برای باقی ماندن در سمتش به حمایت نماینده‌های جمهوری‌خواه نیاز دارد، اما اکنون در معرض خطر از دست دادن حمایت آنها است. این روزنامه تحلیل خود را بر مخالفت کاخ سفید با همکاری با تحقیقات استیضاح استوار ساخته است.

گاردین نوشته است: «کاخ سفید با امتناع از ادای شهادت مقام‌های دولت در کنگره و انکار حق مشروع کنگره برای استیضاح رئیس‌جمهور، کاخ سفید کشورش را به سمت یک بحران قانونی پیش برده است. اما اقدام تنش‌زای دولت ترامپ برای اعمال فشار بر دولت‌های خارجی جهت یافتن اطلاعات رسواساز علیه رقبای سیاسی او ممکن است برای او به قیمت از دست رفتن حمایت جمهوری‌خواه‌ها تمام شود.

در تحلیل دیگری از روزنامه ایندیپندنت هم به نقش میت رامنی در حمایت احتمالی جمهوری‌خواهان از تحقیقات استیضاح ترامپ پرداخته و او را «قهرمانی» توصیف کرده که ممکن است ترامپ را از قدرت به زیر بکشد. منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جزئیات عملیات دستگیری روح‌الله زم در عراق

تابناکتابناک1 روز قبل
با وجود آنکه شیرین نجفی همدست مدیر آمدنیوز ادعا کرده بود او را در عراق داده و رسانه‌های عراقی از بازداشت زم در کردستان عراق خبر می‌دادند، اکنون شبکه بی بی سی در گزارشی به نقل از دستگاه اطلاعاتی عراق، جزئیات ادعایی خود را درباره نحوه دستگیری روح الله زم مدیر آمدنیوز منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات ادعایی، زم بر اساس قرارداد تبادل مجرمین میان ایران و عراق توسط دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت و پس از ۳۶ ساعت از طریق مرز زمینی به ایران منتقل شده است. این جزئیات را می‌بینید و می‌شنوید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
نامه‌نیوز گزارش می‌دهداز دید مقامات آمریکایی و اروپایی، توافق جدید باید دربرگیرنده دغدغه‌های منطقه‌ای، موشکی و هسته‌ای آنها باشد. از دید مقامات آمریکایی و اروپایی، توافق جدید باید دربرگیرنده دغدغه‌های منطقه‌ای، موشکی و هسته‌ای آنها باشد. سال ۲۰۱۷ میلادی، نقطه آشکارساز پیوستگی راهبردی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران محسوب می‌شود. برجام دفرمه شده، حفظ تعهدات هسته‌ای ایران، خروج آمریکا از برجام، مهار قدرت موشکی ایران، متزلزل‌کردن قدرت منطقه‌ای ایران اجزا و قطعات کلان این پازل را تشکیل می‌دهند. با این حال اتحادیه اروپا قصد ندارد همان ۲۰ درصد ظرفیت اقتصادی دولتی خود را نیز در ساختار اینتسکس به گردش در آورد.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین فلاح جوشقانی اظهار داشت: تعرفه‌های رومینگ بسیار گران است و به همین منظور اپراتور‌ها برای تماس با کشور عراق در ایام اربعین تعرفه‌های ویژه گذاشته‌اند. رئیس سازمان تنظیم مقررات افزود: تماس از ایران چه با سیمکارت ایرانی و چه عراقی دقیقه‌ای ۲۱۰۰ و همچنین تماس با ایران از طریق سیمکارت ایرانی در عراق که از رومینگ استفاده می‌کند ۳۲۰۰ تومان است. وی ادامه داد: تعرفه هر مگابایت اینترنت برای سیمکارت ایرانی هم که از رومینگ استفاده میکند به صورت آزاد ۸۵۰ تومان است ولی این رقم برای مشترکانی که از بسته استفاده می‌کنند به ازای هر گیگ ۱۵۰ هزار تومان است. فلاح جوشقانی تصریح کرد: هر کسی که با چنین تخلفی مواجه شد از طریق سامانه ۱۹۵ به سازمان تنظیم مقررات گزارش بدهد. وی در خصوص کندی اینترنت در عراق هم اظهار داشت: در عراق محدودیت هایی برای اینترنت در نظر گرفته شد ولی مشکل خاصی در سرعت اینترنت مشاهده نکردم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
اقای احمد محمدی فر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: پس از لغو روادید عراق با افزایش بیش از یک و نیم میلیون نفری زائران اربعین مواجه شدیم بنابراین برنامه ریزی‌های گسترده‌ای را درخصوص تمهیدات امنیتی، اسکان و عبور و مرور مناسب از مرز‌های چهارگانه و حمل و نقل زائران پیش بینی کردیم. وی گفت: موضوع اسکان و تغذیه زائران در داخل و خارج کشور و در طول مسیر و شهر‌های مذهبی عراق، همچنین بحث تمهیدات امنیتی، بهداشت و درمان و بیمه زائران از جمله اقداماتی بود که ستاد مرکزی اربعین به اجرا گذاشت تا این مراسم معنوی به بهترین شکل برگزار شود. اقای محمدی فر درباره میزان تلفات جانی در راهپیمایی اربعین افزود: متاسفانه در کشور عراق ۳۴ نفر از هموطنانمان بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند و حدود ۴۷ نفر نیز در نتیجه بیماری فوت کردند. وی اضافه کرد: با اقداماتی که صورت گرفته مصدومان حوادث رانندگی و بیماران در اولین زمان به مراکز درمانی در کشور عراق منتقل شدند و هم اکنون بیشتر مصدومان به داخل مرز‌های کشور منتقل و در مراکز درمانی شهر‌های مختلف بستری شده‌اند. دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: با هماهنگی که با طرف عراقی صورت گرفت پیکر جان باختگان حوادث رانندگی و افرادی که بر اثر بیماری فوت شده بودند نیز به شهرهایشان منتقل شد البته حمایت‌ها و پوشش‌های بیمه‌ای نیز برای جان باختگان و مصدومان در اولین زمان ممکن اعمال خواهد شد. اقای محمدی فر درباره موج بازگشت زائران اربعین افزود: از سه روز پیش شاهد موج بازگشت زوار هستیم و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۵۰ هزار نفر از مرز‌های چهارگانه وارد کشور شده‌اند البته مرز‌های مهران و شلمچه از تراکم بیشتری برخوردار است، اما خوشبختانه هیچ توقف و کندی در حرکت زائران مشاهده نشده است. وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ مشکل امنیتی را در عراق شاهد نبودیم، گفت: با تمهیداتی که با همکاری دولت عراق صورت گرفت در طول مراسم راهپیمایی اربعین شرایط امنیتی خوبی برای زائران چه در طول مسیر راهپیمایی و چه در شهر‌های نجف و کربلا برقرار بود. اقای محمدی فر در پایان به زائران توصیه کرد با توجه به اینکه موکب‌های ایرانی تا دو روز دیگر در عراق امکانات پذیرایی برای زائران را ادامه می‌دهند از توقف طولانی در عراق خودداری و سفر خود را مدیریت کنند.

نظرها

اخبار بیشتر