در گفتگو با الف؛ زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
در گفتگو با الف؛ 			زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می‌کنم

در گفتگو با الف؛ زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می‌کنم

الفخبرگزاری الف |

به گزارش الف سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین و آبیک و عضو فراکسیون امید مجلس، روز سه شنبه شانزدهم مهر در صحن مجلس نطق هفت دقیقه‌ای داشت.

وی که دانش آموخته مهندسی برق است، کل نطق خود را به انتقاد از عملکرد محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص داد و نکاتی مهمی را مطرح کرد.

دسترسی و شنود مکالمات تلفنی، فشار وزیر برای جلوگیری از نطق این نماینده، انتصابات فامیلی، قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی، دادن رانت به برخی رسانه‌ها و تشویق آنها به تخریب دیگران، بستن دهان رقبا و منتقدان با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی و خوار و خفیف و خراب کردن آنها از جمله ادعاهایی بود که در نطق این نماینده مطرح شد.

متن زیر حاضر گفتگوی خبرنگار الف با خانم زرآبادی درباره پشت صحنه نطق روز سه شنبه وی است.

*شما در نطق خود خطاب از وزیر ارتباطات پرسیدید که مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز (سه شنبه) را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد. آیا در رابطه با نطق در صحن مجلس کسی با شما تماس گرفت که نطق نکنید؟.

- من برای نطق خودم تحت فشار بودم و این درخواست را از من داشتند.

درخواست خود وزیر از شما بود؟

-نه. به سفارش وزیر بود.

* شما از استخدام فامیلی در وزارت ارتباطات سخن گفتید. اگر وزارت ارتباطات منکر چنین استخدامهایی شد، آیا سندی در این زمینه دارید؟

-بله سند دارم.

*استخدام فامیلی در این وزارتخانه شامل چند نفراست؟

- تعداد این نفرات مشخص است که چند نفرند. این موارد را منتقل و به آنها گفتم تا اصلاح کنند. اگر اصلاح نکنند اینها را مطرح می‌کنم تا برخورد شود.

* برخی رسانه ها اسنادی منتشر کردند که با پول وزارت ارتباطات، برخی رسانه ها علیه شما و برخی منتقدان مطالب تخریبی منتشر می کنند. ریشه اختلافات شما با وزارت ارتباطات کجاست؟                                                                                                                                         

-من چون در حوزه ارتباطات اطلاعات و تخصص لازم را دارم و تحصیلاتم مرتبط است و الان در جایگاه نظارتی هستم به نتایجی رسیدم که مسیر کار وزارت ارتباطات در خیلی از جاها اشکال دارد و باید اصلاح شود.

موضوعات فنی که در شبکه ارتباطی کشور اتفاق می‌افتد را گوشزد کردم اما متاسفانه مسائل تخصصی برای عموم جامعه خیلی قابل درک نیست که دقیقا چه اتفاقاتی در مسائل تخصصی می‌افتد.

خرید تجهیزات، قراردادها، شبکه ارتباطی، پروژه‌های فیبر نوری و سایر مواردی که است خیلی اشکال دارد و حق مردم و بیت المال در حال ضایع شدن است.

کسانی که در حوزه بی اخلاقی گوی سبقت را گرفتند و حاضرند هر کاری بکنند، در حوزه تخصصی و عملکردی خود از هر نوع بی اخلاقی و تضیع حقوق مردم هم کم نمی‌گذارند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

* خطاب به وزیر گفتید که به محض انتقاد اصولی از حضرتعالی، افرادی با نقاب های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل شوند تا هر صدا و نقدی را با توهین و تهمت و افترا خفه کنند. چرا عده ای پول میگیرند تا علیه منتقدان از جمله شما مطلب منتشر کنند؟.

-این یک کار غیر اخلاقی است. چون اگر موضوعی مطرح می‌شود یا سوالی پرسیده می‌شود، فکر می‌کنم بهترین و ساده‌ترین راه این است که پاسخ مناسب داده شود تا افکار عمومی قضاوت کنند که پاسخ صحیح است یا خیر.

اینکه این کار انجام شود و بصورت غیر اخلاقی پولهایی هزینه شود و برای اینکه افرادی نقد دارند و یا در مورد مشکلی، سوالی دارند، سکوت کنند، عواقب بدی دارد. چون هم فردی که مورد تهاجم قرار گرفته، و هم فردی که این کاررا انجام می‌دهد، قربانی هستند. همچنین جامعه هم قربانی خواهد بود. چون جامعه ما در حال رفتن به سمت بی اخلاقی هاست. وقتی اخلاق نباشد شاهد مفاسد دیگر هم خواهیم بود.

فردی که این کار را انجام می‌دهد ۲ دلیل دارد. یا به دلیل سیاستگذاری اشتباه مسئولین است و کسانی که دارند در بخش رسانه کار می‌کنند، از نظر معیشتی مشکل دارند و فشار زندگی باعث می‌شود تا اخلاق و وجدان خود را زیر پا بگذارند.

یا عده‌ای دیگر هستند که اصلا مشکل هم ندارند ولی آنها دچار تمامیت خواهی و طمع می‌شوند و برای بدست آوردن مال و پول بیشتر این کار را انجام می‌دهند.

این کار نتیجه‌ای جز ناامید کردن مردم، بردن جامعه به سمت بی اخلاقی و دور کردن افکار از مشکلات اصلی ندارد.

گزارشی گرفته بودم درباره «کلید واژه انتخابات نزدیک است». کسانی که دوست ندارند کشور ما پیشرفت کند و نظام ما پایدار باشد، این کلید واژه را زیاد استفاده می‌کنند. این بی اخلاقی است تا هم مخاطب و جامعه را ناامید کنند و افراد ومسئولین انگیزه‌ای نداشته باشد.

اینکه ما به انتخابات نزدیک می‌شویم، نباید کشور را تعطیل کرد. هیچ موضوعی پیگیری نشود چون در حال نزدیک شدن به انتخابات هستیم.

این کلید واژه هایی که در اخبار می‌آید پشت آن خیلی برنامه ریزی شده است اما برخی افراد در داخل بدون توجه به این موارد، به خاطر اشکالاتی که وجود دارد آنرا تکرار می‌کنند.

این‌ها مسائلی است که خیلی شاید میزان بی اخلاق بودن آن درجه بالایی ندارد اما متاسفانه در فضای مجازی به برخی افراد مسائل اخلاقی را نسبت می‌دهند بدون اینکه پاسخگو باشند. مخصوصا در مورد مدیران زن و مسئولین خانم.

کثیف‌تر از اینها این است که پولی که باید برای مردم هزینه شود، در راستای گفتن دروغ به مردم و ناامید کردن مردم هزینه می‌شوند. این فرایندی است که از ابتدا و آخرش بی اخلاقی و مشمئز کننده است.

نطق حمیده زرآبادی را در اینجا بخوانید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین افشاگری روح‌الله زم| محمد حسین رستمی؛ همکار داخلی آمدنیوز کیست؟ +فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده‌های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. «محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه‌ای شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

رمزگشایی از جعبه سیاه دشمنان از زبان «روح الله زم»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

ناگفته‌های جدید روح الله زم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ورود ارتش سوریه به عین العرب

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، نیرو‌های ارتش سوریه وارد عین العرب (کوبانی) در مرز با حومه شمالی حلب شدند. نیرو‌های سوری همچنین وارد چندین روستای جدید در حومه شهرک تل تمر شده در شمال غرب شهر حسکه شدند. ارتش سوریه دو روز قبل وارد شهر تل تمر و صوامع الأغبیش در حومه حسکه، شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب، شهرک عین عیسی، شهر الطبقه و فرودگاه نظامی الطبقه در حومه رقه شد. ارتش سوریه طی چند روز گذشته کنترل مساحتی بالغ بر یک‌هزار کیلومترمربع را در اطراف منبج در شمال کشور به دست گرفته است. ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیرو‌ها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته نیز عملیات نظامی خود علیه نیرو‌های کرد متحد آمریکا را آغاز کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

روابط ایران و عربستان با میانجیگری‌های اخیر تغییر می‌کند؟

خبری15 ساعت قبل

اردوغان پیشنهاد آتش‌بس در شمال سوریه را رد کرد!

خبری2 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۴ مهرماه

خبری2 روز قبل

افزایش جرایمی مانند سرقت وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند

ایسنا7 دقیقه قبل

علائم ابتلا به «هپاتیت حاد» را بشناسید

آفتاب‌نیوز11 دقیقه قبل

با متری ۶ میلیون تومان کجا می‌توان خانه خرید

میزان‌آنلاین12 دقیقه قبل

ماموستا رستمی: اجتماع بزرگ اربعین سبب «اخوت، برادری، وحدت و اتحاد» مسلمانان جهان اسلام می‌شود

تسنیم12 دقیقه قبل

موحد: وظیفه من افتخارآفرینی برای کشورم است/ موضوع تالار مشاهیر اهمیتی برایم ندارد

فارس12 دقیقه قبل

کشف تونل ۱۰۰ متری طالبان برای حمله تروریستی توسط ارتش افغانستان + فیلم

باشگاه خبرنگاران21 دقیقه قبل

تشکر وزارت ورزش فلسطین از اقدام ارزشمند تونس در ممنوع الورود کردن صهیونیست‌ها

فارس40 دقیقه قبل