‌روایت کارت خوان‌های پرحاشیه این روزها؛ «قانون‌گریزی پزشکان» درد دوم بیماران در اصفهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
‌روایت کارت خوان‌های پرحاشیه این روزها؛ «قانون‌گریزی پزشکان» درد دوم بیماران در اصفهان

‌روایت کارت خوان‌های پرحاشیه این روزها؛ «قانون‌گریزی پزشکان» درد دوم بیماران در اصفهان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
بیماری خود درد بزرگی است که گاه انسان را شوکه می‌کند و البته مسائل جانبی انسان را شوکه‌تر. افرادی می‌مانند که نمی‌دانند درد بیماری را تحمل کنند یا درد قانون گریزی، آنها مجبور به تاب آوردن زیر هر دو هستند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مالیات و پرداخت مالیات و افراد فراری از مالیات همیشه بوده و هستند. برخی استفاده از امکانات دولتی را حق خود می‌دانند و البته نپرداختن مالیات را حق دیگر خود. مثل این است حقوق دریافت نکنیم و مجبور به پرداخت هزینه‌های زندگی باشیم. اینجاست که می‌گویند مرگ را برای همسایه می‌خواهند. پس چه شد ضرب المثلی که همیشه و هرجا گفته می‌شود که هرآنچه برای خود می‌خواهید برای دیگران نیز بخواهید.

هر پدر و مادری آرزوی بهترین‌ها را برای فرزندان خود دارند و سعی می‌کنند برترین‌ها را برای نسل بعدی خود فراهم کنند. چه بسا شهر و کشور هم از مواردی است که متعلق به فرزندان ما است پس چرا با نپرداختن مالیات حق بهترین‌های زندگی خودمان را خراب می‌کنیم؟

گروهی از پزشکان جز این دسته محسوب می‌شوند و به بهانه تلاش چند ساله خود برای درس خواندن، درآمد بالا را حق خود می‌دانند و البته نپرداختن مالیات را. چه بسا اگر زیرساخت‌ها نباشد چگونه می‌توانستند رشد کنند و پا بگیرند‌. البته که استفاده از امکانت دولتی حق همه ماست ولی این ما هستیم که با انجام وظایف خود، آن هم در زمان‌های مقرر، کشور را برای ارائه خدمات آماده می‌کنیم.

بیماری همیشه غافلگیر‌کننده است. از خوان اول که جور کردن هزینه‌ها‌ست بگذریم، می‌رسیم به خوان بعدی که هزینه کردن است. بعد از کلی دردسر حالا آسان‌ترین مرحله که پرداخت حق ویزیت و درمان پزشکان است جای خود را به سخت‌ترین مرحله می‌دهد. می‌رسیم به مطب‌هایی که دستگاه کارت‌خوان که ندارند هیچ، منشیهایی دارند که از دکتر جدی‌تر به نظر می‌رسند. چه کسی جرات دارد این سوال را بکند که «آیا دستگاه کارت خوان ندارید؟»

بیمار با رنج بیماری خود را به مطب دکتر می‌رساند و تازه باید دوباره مسیر را طی کرده و از بانک پول بگیرد و به مطب برگردد‌. علت چیست؟ مگر نه اینکه پزشک می‌شوند که دردی از درد مردم بردارند یا پزشک می‌شوند که نام پزشکی را با خود یدک بکشند و پول جمع کنند‌؟ روزگاری پزشکی آن قدر مقدس بود که گاهی با کمترین دستمزد ارائه خدمات می‌شد‌.

سعید همسر یک بیمار در این زمینه اظهار داشت: برای بیماری همسرم مجبور به پرداخت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بودم. مطب دستگاه کارت خوان نداشت شما به من بگویید چطور این مبلغ را باید تسویه کنم، با حال بیمار همسرم به بانک بروم برای گرفتن این مبلغ‌؟ بگذریم از اینکه این مبلغ توسط عابر بانک اصلا قابل دریافت نیست‌. بعد از کلی التماس قبول کردند که مبلغ را کارت به کارت به حساب شخصی ایشان واریز کنم.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

‌روایت کارت خوان‌های پرحاشیه این روزها؛ «قانون‌گریزی پزشکان» درد دوم بیماران در اصفهان - 9

علی گفت: برای دکتری تخصصی به یکی از کلینیک‌های خصوصی معروف شهر مراجعه کردم مبلغ ویزیت ۱۸۰ هزار تومان بود و البته دستگاه کارت خوانی هم وجود نداشت که بتوانم با کارت حق ویزیت را پرداخت کنم‌. دوباره مجبور شدم به بانک مراجعه کنم و مبلغ را دریافت کنم.

در مطب پزشک پدری کودک بیمار خود را که از شدت بیماری بی‌حال شده بود در بغل داشت به سختی از پله‌ها بالا آمد نفس‌زنان وارد مطب شد به میز منشی که رسید تازه متوجه شد که باید همه مسیر را باز‌گردد و حق ویزیت را از عابر بانک دریافت کند. بگذریم از این مسئله که عابر بانک‌های کنار کلینیک‌های خصوصی در اثر کثرت مراجعه بیماران، معمولا پول ندارند.

درد بیماری خود درد بزرگی است که گاه انسان را شوکه می‌کند و البته این مسائل جانبی انسان را شوکه‌تر و انسانهایی می‌مانند که نمی‌دانند درد بیماری را تحمل کنند یا ناز دکتر‌ها را که مجبور به تاب آوردن زیر هر دو هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اشاره به تکالیف پزشکان در نصب دستگاه POS اظهار داشت: با توجه به آخرین مهلت ثبت نام پزشکان در سامانه POS اقدامات مهم و ارزشمندی درخصوص اطلاع‌رسانی سریع و به موقع انجام شد و در تاریخ ۳۱ شهریور ماه متوسط کشور ۳۵ درصد و متوسط استان اصفهان ۴۱ درصد ثبت نام پزشکان بوده است که بیانگر افزایش تمکین پزشکان در سطح استان نسبت به کل کشور بوده است و این موید اطلاع‌رسانی مطلوب و حضور اداره کل و قبول پزشکان بر تمکین است.

بهروز مهدلو افزود: تعدادی از پزشکانی که ثبت‌نام نکرده‌اند مطب ندارند که نیاز به دستگاه POS ندارند و الباقی پزشکان براساس قوانین اسامی آنان استخراج شده است‌.

وی با تاکید بر ایجاد تیم‌های کارشناسی جهت بررسی موارد عدم تمکین مودیان مشمول در نصب صندوق فروش بیان کرد: هم اکنون سامانه ارتباط مردمی ۱۵۲۶ آماده دریافت گزارش مردمی در این خصوص هستند که همشهریان عزیز میتوانند با تماس با سامانه مذکور گزارش‌های مردمی خود را به اداره کل امورمالیاتی استان ارائه کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اشاره به تکلیف پزشکان گفت: پزشکانی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند باید در اسرع وقت جهت ثبت‌نام اقدام کنند و در غیر این صورت مشمول جرایم قانونی می‌شوند و مالیات واقعی آنان، تراکنش‌های بانکی و جرایم آنان از سال ۱۳۹۲ به بعد استخراج و وصول می‌شود و علاوه بر آن از ابتدای سال ۹۷ هر مبلغی که دریافت کنند مشمول ۲ درصد جریمه و عدم بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب18 ساعت قبل
اما کاظمینی با اشاره به داده‌های اخیر شرح داد که لایه مخزنی فهلیان هیچ ظرفیتی برای تولید نفت نداشته است. اما مطالعات اخیر سطح ذخایر نفتی میدان آذر را از ۲٫۵ میلیارد بشکه به ۴ میلیارد بشکه افزایش داده‌اند. ایران هم زمان با افزایش ظرفیت تولید قصد دارد که ترمینال صادرات نفت بندر جاسک در دریای عمان را تا انتهای سال ۲۰۲۱ عملیاتی کند. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران هفته گذشته اعلام کرد که یک خط لوله هزار کیلومتری گوره در استان خوستان را به جاسک در استان هرمزگان متصل خواهد کرد. علاوه براین، قرار است ۲۰ تانکر با ظرفیت ذخیره سازی ۵۰۰ هزار بشکه نفت در جاسک ساخته شوند.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی از کشاورزان، گفت: عدم کنترل بر الگوی کشت و برآورد دقیق از تولید سالانه ایراد اساسی و کلی حوزه کشاورزی کشور است در این زمینه کمیسیون کشاورزی تذکراتی را به وزارت جهاد کشاورزی داده است. کنترلی بر الگوی کشت وجود نداردنماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم برآورد دقیق از تولید سالانه و نبود کنترل بر الگوی کشت موجب می‌شود که در برخی از سال‌ها با انبوه تولید مواجه شویم، تصریح کرد: در شرایطی که انبوه تولید وجود دارد محصولات تولید شده بر روی دست کشاورزان می‌ماند و موجب زیان سنگین آنها با توجه هزینه بالای تولید می‌شود. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایطی که کشاورزان با انبوه تولید مواجه می‌شوند دولت باید به وظیفه حمایتی خود عمل کند، ادامه داد: در برخی از نقاط کشور دولت با حداقل قیمت و حدود هزار تومان محصول گوجه فرنگی ر از کشاورزان خریداری و به کارخانه‌ها تولید رب تحویل می‌دهند. گوجه فرنگی‌کاران برای جلوگیری از زیان بیشتر محصول خود را تحویل دولت می‌دهندوی با تاکید بر اینکه اقدام دولت در راستای خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی مناسب است اما باید با قیمت بالاتری محصولات را خریداری کنند، عنوان کرد: قیمت پایین خرید حمایتی گوجه فرنگی عملا کشاورزان را با زیان مواجه می‌کند و تولید کنندگان مجبور هستند برای جلوگیری از زیان بیشتر محصول خود را تحویل دولت دهند. اکبری در پایان با اشاره به اینکه در برخی از نقاط کشور که خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی صورت نگرفته کشاورزان به دلیل عدم صرفه اقتصادی اقدام به جمع‌آوری محصول نکرده‌اند، ادامه داد: عدم خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی در سراسر کشور با قیمت اندک عملکرد ناموفق وزارت جهاد کشاورزی بود. /پایان پیام
تابناکتابناک22 ساعت قبل
بزرگان روابط عمومی کشور امروز مدال زرین روابط عمومی را به فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان که به عنوان آقای تکنولوژی فولاد شناخته می‌شود، تقدیم کردند. به گزارش تابناک، هفتمین کنفرانس حرفه‌ای گرایی در روابط عمومی بازاریابی دیجیتال امروز (شنبه ۱۳مهرماه) در هتل المپیک تهران برگزار شد. بر این اساس، بزرگان روابط عمومی کشور امروز مدال زرین روابط عمومی را به فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان که به عنوان آقای تکنولوژی فولاد شناخته می‌شود، تقدیم کردند. فرزاد ارزانی که به عنوان آقای تکنولوژی فولاد ایران شناخته می‌شود، طی دوره فعالیت خود توانسته با پیشبرد اقدامات مختلف در حوزه مسئولیت اجتماعی موفقیت‌های چشمگیری را از آن شرکت فولاد هرمزگان کند. فولاد هرمزگان سومین تولید کننده فولاد کشور با ظرفیت یک و نیم میلیون تن، پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشوراست.

نظرها

اخبار بیشتر