بودجه بازآفرینی شهری اصفهان هنوز تامین نشده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
بودجه بازآفرینی شهری اصفهان هنوز تامین نشده است

بودجه بازآفرینی شهری اصفهان هنوز تامین نشده است

ایمناخبرگزاری ایمنا |
معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان ابنکه بودجه طرح بازآفرینی شهری تاکنون برای این استان تامین نشده است، گفت: برای توانمندسازی محله‌های اصفهان به مشارکت همه دستگاه‌های دولت نیاز است؛ این هم تنها وظیفه راه و شهرسازی نیست.

ایمان طاهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه بازآفرینی شهری مقوله‌ای است که از دیرباز مورد توجه وزارتخانه مسکن و راه و شهرسازی قرار گرفته است، اظهار کرد: بودجه‌ای که به ما اختصاص یافته است، حتی برای توانمندسازی یک محله نیز کافی نیست، زیرا بودجه‌ موجود به سمت تولید مسکن می‌رود و به همین دلیل با توجه به وضعیت اقتصادی کشور این بودجه محدودی که برای بازآفرینی در نظر گرفته شده، هنوز تحقق نیافته است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه، هنوز بودجه بازآفرینی شهری را در اختیار استان اصفهان قرار نداده است.

طاهر با اشاره به محدود بودن بودجه بازآفرینی، تصریح کرد: برای توانمندسازی محله‌های اصفهان نیاز به مشارکت همه دستگاه‌های دولت است و این مهم صرفا وظیفه راه و شهرسازی نیست.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: براساس قانون فقط سه تا چهار درصد هزینه توانمدسازی محلات به عهده وزارت راه و شهرسازی است و مابقی را باید دستگاه‌های اجرایی تامین کنند اما این قانون در حال اصلاح است که منتظر این اقدام هستیم.

وی با بیان اینکه وظیفه وزارت مسکن، ساخت مسکن در بافت‌های شهری است، گفت: تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و در صدد ارائه تسهیلات مناسب به افرادی هستیم که به نوسازی در بافت‌های فرسوده اقدام می‌کنند.

طاهر افزود: در حال حاضر نیز تسهیلات ۵۰ میلیون تومان با سود ۹ و ۱۸ درصد برای نوسازی در بافت‌های فرسوده ارائه می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با تاکید بر اینکه وظیفه دیگر سازمان‌ها نیز در نوسازی بافت فرسوده باید مشخص شود، نوسازی مدارس و فضاهای ورزشی را از جمله این اقدامات دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها نیز باید بودجه بیشتری برای توانمندسازی محلات اختصاص دهند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی سیاست‌گذار است و همه دستگاه‌ها باید اجرا کننده باشند، افزود: براساس قانون همه دستگاه‌ها باید حداقل ۳۰ درصد از بودجه سالانه خود را در بافت‌های فرسوده هزینه کنند و تا این قانون اجرا نشود فایده ندارد.بودجه دولتی برای گلوگاه‌ها و معابر پرخطر پیش بینی نشده است

طاهر همچنین در خصوص بودجه گلوگاه‌ها و معابر شهری گفت: گلوگاه‌ها بودجه دولتی ندارد و برعهده شهرداری‌ها است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: شهرداری‌ها باید مناسب با وضعیتی که گلوگاه‌ها و معابر دارند، برای مالکان بسته‌های تشویقی از جمله افزایش تراکم و تخفیف پروانه ساخت، درنظر بگیرند ما نیز میزان تخفیف پروانه را صد در صد به شهرداری‌ها پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: شهرداری هر تعداد پروانه در بافت‌های فرسوده صادر کند و تخفیف بدهد، آن هزینه به شهرداری‌ پرداخت می‌شود. این نهادها از این طریق باید به سمت بازسازی و بازگشایی گلوگاه‌ها حرکت کنند زیرا بودجه‌ای در دولت برای گلوگاه‌ها پیش بینی نشده است. کد خبر ۳۹۲۵۷۲

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای افزود: این مواد مخدر از حاملان مواد در پوشش مسافر کشف شد. جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری ۱۸۱ جیب بر در ایستگاه‌های مترو پایتخت در شش ماهه اول امسال هم خبر داد و گفت: سارقان در ساعات اوج حضور مسافران در ایستگاه‌های مترویی که از قبل نشانه رفته بودند، حاضر می‌شدند و با توجه به شلوغی محیط؛ برای سرقت تلفن همراه، وجوه نقد و جیب بری از شهروندان اقدام می‌کردند. متهمان شیوه‌های خاص مانند حواس پرانی و هل دادن مسافران اقدام به انجام سرقت می‌کردند. سرهنگ موقوفه‌ای تصریح کرد: تمام سارقان با تلاش عوامل گشت محسوس و نامحسوس پیاده در ایستگاه‌های مترو دستگیر شدند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی یکی از مهمترین مشکلات موجود در سطح شهر را نبود گرم‌خانه برای اسکان متکدی‌گران بیان کرد و افزود: سال گذشته معتادین در محل متکدیان اسکان داده می‌شدند اما امسال مکان آنان ساماندهی شد. وی یکی از دلایل ریشه‌کن نشدن متکدیان در سطح شهر را درآمد بالای آنان ذکر کرد و گفت: در شش ماه نخست امسال شاهد افزایش وجود کودکانی متکدی‌گر در سطح شهر بودیم که بیشتر آنان یا بد سرپرست یا بی‌سرپرست بوده و مشغول تکدی‌گری هستند. وی با بیان اینکه به ازای هر چهار متکدی یک نفر آنان غیربومی هستند، اظهار کرد: اشخاصی با اتباع خارجه از کشورهای پاکستان، عراق و افغانستان با اسکان در اماکن تخریبی اقدام به تکدی‌گری در سطح شهر سنندج می‌کنند. وی به وجود متکدیان پرخطر و روانی در سطح شهر به‌عنوان معظلی خطرساز اشاره کرد و افزود: برای ساماندهی متکدیان پرخطر و روانی تاکنون اقدام خاصی انجام نشده و این امر مستلزم اتخاذ تصمیم و‌ چاره‌‌اندیشی است. مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج بیان کرد: ۱۰ خانوده که مستأجر و وسایل آنها در معابر رهاسازی شده، در مراکز نگهداری متکدیان اسکان و سپس تحویل ارگان‌های حمایتی داده شدند و نسبت به ساماندهی آنان اقدامات لازم صورت گرفت.
فارسفارس1 روز قبل
سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از ثبت اطلاعات ۱۵ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۲۳ دانش‌آموز در سامانه سناد خبر داد. به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهدی شرفی سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد) تا ۲۳ مهر را ۱۵ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۲۳ نفر اعلام کرد. وی افزود: از این آمار، ۸ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۸۲ نفر در دوره ابتدایی، ۳ میلیون و۴۳۷ هزار و ۶۷۳ نفر در دروه متوسطه اول و ۲ میلیون و۶۸۹ هزار و ۳۴۴ نفر در دوره متوسطه دوم ثبت‌نام شده‌اند. شرفی گفت: از میان آمار کل دانش‌آموزان ثبت‌نام شده، در دوره پیش‌دبستان ۷۳۳ هزار و ۲۲۴ نوآموز، در شاخه نظری یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۱۹ نفر، در هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای ۴۲۴ هزار و ۲۷ نفر و در هنرستان‌های شاخه کاردانش ۵۲۰ هزار و ۵۹۸ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. انتهای پیام/
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر