سوریه برای رویارویی با تجاوز ترکیه تأکید کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

سوریه برای رویارویی با تجاوز ترکیه تأکید کرد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
وزارت امور خارجه سوریه بر تصمیم کشورش برای رویارویی با تجاوز ترکیه با همه ابزارهای قانونی تأکید کرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه، وزارت امور خارجه سوریه ضمن محکوم کردن حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه، برخی تشکلهای کردی دنباله روی آمریکا را مسئول رویدادهای کنونی دانست و بر تصمیم سوریه برای رویارویی با این تجاوز با همه ابزارهای قانونی تأکید کرد.وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای افزود برخی تشکلهای کردی که دل در گرو طرح آمریکا بسته‌اند مسئول رویدادهایی هستند که در شمال شرقی سوریه رخ می‌دهد.

گزارشگر الاخباریه سوریه در گزارشی گفت تحول خطرناکی در تجاوزات رژیم ترکیه پس از سالها حمایت آنکارا از تروریسم در سوریه رخ داده است. این تحول خطرناک نیز اجرای نمایشنامه عقب نشینی آمریکا از مواضعی در تل ابیض و رأس العین بود. این عقب نشینی نمایشی پس از آن صورت گرفت که رژیم ترکیه با نادیده گرفتن توافقنامه آدانا و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد بر طبل جنگ کوبید.

سوریه بر مواضع روشنش در قبال تجاوز جدید رژیم ترکیه و تصمیم سوریه برای رویارویی با این تجاوز با همه ابزارهای قانونی تأکید کرد و برخی تشکلهای کردی را که دل در گرو طرح آمریکا بسته‌اند، مسئول رویدادهای کنونی دانست.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه بر عزم سوریه برای مقابله با این تجاوز با همه ابزارهای قانونی تأکید و خاطر نشان کرد لشکرکشی ترکیه به مرزهای سوریه نیز نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت است که همه این قطعنامه‌ها بر احترام به وحدت و سلامت و حاکمیت سوریه تأکید کرده است.

این منبع تأکید کرد سخنان مقامات ترکیه‌ای توجیه ناپذیر است و رفتار خصمانه رژیم اردوغان نشانگر طمع ورزیهای توسعه طلبانه ترکیه در قبال اراضی جمهوری عربی سوریه است.

این مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه، مسئولیت آنچه را که رخ می‌دهد متوجه برخی تشکلهای کردی دانست که دل در گرو طرح آمریکا بسته‌اند. وی افزود قبلا بارها به آنها در نشستهایی که با آنها برگزار شد درباره خطرات این طرح تذکر داده و گفته شد ابزارهایی در خدمت به سیاست آمریکا علیه میهن خود نباشند.

این منبع به دولت ترکیه درباره از دست دادن جایگاهش به عنوان طرف ضامن در فرآیند آستانه هشدار داد و گفت این کشور با تجاوز جدیدش به کل فرآیند سیاسی، ضربه زده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف20 ساعت قبل
دیروز سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد روح الله زم، مدیر آمدنیوز را در جریان یک عملیات پیچیده دستگیر کرده است. تقریبا همگان اذعان داشتند آمدنیوز اکثریت قریب به اتفاق اخباری که منتشر می‌کند معتبر نسیت و دروغ‌های بسیاری در آنها وجود دارد. همچنین بخشی از اسنادی که در سایت یا کانال خود قرار می‌داد اعتباری نداشتند و با کمی تامل مشخص بود واقعیت ندارند. -آمدنیوز مدعی بود به اخبار پشت پرده مقامات و مسئولان دسترسی دارد و بر این اساس اخباری در این حوزه منتشر می‌کرد. ماجرای آمدنیوز می‌تواند درس‌های خوبی برای همه داشته باشد به شرط آن که زمینه‌های رشد چنین رسانه هایی را شناسایی و اجازه ندهیم مدتی بعد، افراد دیگری با سوءاستفاده از چنین فضایی مثل روح الله زم رشد کنند.

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | علت مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها

همشهریهمشهری12 ساعت قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، امروز تأکید کرد که رفتارهای ایران هیچ تهدیدی برای منطقه نیست و تا کنون شاهد رفتار خصمانه از ایران نبوده‌ایم. محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر: اعتمادآنلاین| محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، امروز سه‌شنبه در سمینار امنیت جهانی در دوحه گفت که رفتار‌های ایران تهدیدی برای منطقه نیست. طبق گزارش شبکه سعودی العربیه، آل ثانی گفت: «ما هیچ گونه رفتار خصمانه از ایران ندیده‌ایم.» وی درباره حمله ترکیه به شمال سوریه نیز تصریح کرد که نمی‌توان ترکیه را سرزنش کرد و این اقدام ترکیه برای از بین بردن تهدید قریب‌الوقوع و خطری است که امنیت ترکیه را هدف قرار می‌دهد. «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هفدهم مهر ماه جاری در فرمانی، آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (عمدتا کرد) را اعلام کرد. در حالی هفت روز از این عملیات می‌گذرد که منابع خبری تداوم تجاوزات ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت این کشور به مناطق شمالی سوریه خبر می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر