تاکید بر تدوین بودجه شهرداری تهران با اولویت محلات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
تاکید بر تدوین بودجه شهرداری تهران با اولویت محلات

تاکید بر تدوین بودجه شهرداری تهران با اولویت محلات

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها گفت:امیدواریم بودجه امسال را نیز به سمتی ببریم که اولویت آن محلات باشند.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛احمد مسجد جامعی در همایش آغاز به کار فعالیت شورایاران شهر تهران گفت: امسال دوره پنجم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بود. در دوره‌های پیشین نیز فعالیت شورایاری‌ها را داشتیم، اما دوره نخست به صورت تجربی تعدادی از محلات فعالیت داشتند و دوره دوم و سوم و چهارم در همه نقاط فعالیت داشتند.

وی ادامه داد: هدف از شورایاران و انتخاب آنها افزایش مشارکت شهروندان در سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت است چرا که ما به عنوان نمایندگان مردم با ۲۱نفر عضو نمی‌توانیم از آرا و خواست‌های چند میلیون نفر مطلع شویم.

مسجدجامعی ادامه داد: اگر مخروطی را تصور کنید از لایه‌های زیرین به راس هرم می‌رسیدیم در حالی که الان هرم وارونه شده و راس مخروطی آنها و لایه‌های زیرین را انتخاب می‌کنند. برای جبران حقوق شهروندی این روش پیش گرفته شد که برای تمرکززدایی و تفویض قدرت ساختاری در نظر گرفته شود که از ظرفیت همه شهروندان استفاده شود. یعنی قدرت منتشر شورایاران مبنای قدرت متمرکز در شورای شهر است.

وی ادامه داد: شهروندان و مدیران در یک هم افزایی مشترک و متقابل منشا شکل گیری شورایاران هستند و به شرط آنکه شورایاری کارکرد ویژه خود را داشته باشد و به هم افزایی فعالیت‌ها کمک می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس ستاد شورایاری‌ها با تاکید بر اینکه شورایاری‌ها یه اقتدار شهر و شورا و مدیریت شهری کمک می‌کنند به قواعد حضور آنها در ساختار شهری اشاره کرد و گفت: در چارچوب این قواعد مجموع ۴۶مصوبه مرتبط با شورایاری‌ها داشتیم که ۲۵تای آنها بر استفاده از ظرفیت مشارکت شورایاری‌ها در اداره شهر بوده است. ۱۰مورد استفاده از توان مدیریتی و نظارتی شورایاری‌ها در امور شهر و ۱۱مورد ایجاد تکلیف برای شورا و شهرداری ها در قبال شورایاری‌ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین مصوبه تدوین بودجه با نظر شورایاری‌ها است ادامه داد: در دوره جدید چند مورد را به طور خاص در برنامه‌ها داریم که اولی آنها بودجه است.

مسجدجامعی با بیان اینکه بیشترین مصوبات بودجه برای شورایاری‌ها در دوره سوم شورای شهر رخ داد. ادامه داد: امیدواریم بودجه امسال را نیز به سمتی ببریم که اولویت آن محلات باشند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های دیگر حضور نمایندگان محلات و مناطق در صحن شورای شهر است تا گزارشی از فعالیت هایش در سطح محلات ارائه دهند و امیدوارم بزودی گزارش شورایاران در شورای شهر مورد توجه قرار گیرد‌.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«دیشموک»، پایتخت آتش بی دود در اقلیم وطن و چه بسا کره خاکی!

تابناکتابناک1 روز قبل
اینجا هر هفده روز یک تن خودسوزی می‌کند تا شاید اطرافیانش را زنهار دهد و راه گشایشی برای همتایانش بگشاید! این روایت شهری محصور در کوه‌های زاگرس است که چند هزار نفر جمعیت دارد و شاخصه منحصر به فردش در میان دیگر شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، دمای کمتر هواست. سرمایی که گویی از دل برخی از اهالی این خطه سر بر می‌آورد …اینجا هر هفده روز یک تن خودسوزی می‌کند تا شاید اطرافیانش را زنهار دهد و راه گشایشی برای همتایانش بگشاید، اما دریغ! به گزارش «تابناک»، این روایت «دیشموک» است؛ شهری محصور در کوه‌های زاگرس که چند هزار نفر جمعیت دارد و شاخصه منحصر به فردش در میان دیگر شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، دمای کمتر هواست. سرمایی که گویی از دل برخی از اهالی این خطه برآمده، به ویژه آن‌هایی که گرمای زندگی در وجودشان رو به نابودی گذارده است.

ادامه بارش در مناطق شمالی کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم معصومه احمدی گفت: امروز همچنان سامانه بارشی فعال بر روی شمال کشور به بارش ادامه می‌دهد. وی افزود: بارش باران همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در بخش‌های مختلف کشور پیش‌بینی می‌شود به ویژه که این بارش‌ها در بخش‌های مرکزی و سواحل ادامه دارد. وی برای قسمت‌های شمال غرب، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز هم بارندگی با شدت کمتر پیش‌بینی کرد. وی گفت: در بخش‌های غربی دامنه‌های زاگرس، استان کردستان، استان زنجان، استان همدان، استان لرستان و مرکزی نیز بارش‌ها انتظار می‌رود. خانم احمدی گفت: در جنوب کرمان، جنوب و شرق استان فارس، سواحل جنوبی استان سیستان و بلوچستان نیز احتمال بارندگی پیش بینی می‌شود.

احجاف در حق کودکان در بلیت‌های اربعین

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سوء استفاده برخی آژانس‌های هواپیمایی اینبار در صدور بلیت کودکان؛ در حالیکه قیمت بلیت اربعین ویژه کودکان معادل ۷۵ درصد قیمت بزرگسالان تعیین شده است. متاسفانه در گشت تعزیرات هیچ کارشناسی از سازمان هواپیمایی کشوری حضور نیافت، سازمانی که اگر به وظایف نظارتی اش دقیق عمل می‌کرد، شاهد سوء استفاده برخی آژانس‌های مسافرتی نبودیم.

بارش باران در نجف/ سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرم

تابناکتابناک1 روز قبل
سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرمسردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در مجموع از ابتدای ماه محرم تاکنون بالغ بر سه میلیون زائر به عراق رفته‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون نفر به کشور بازگشته و دو میلیون ایرانی نیز هنوز در این کشور هستند. طبق پیش‌بینی‌های ما شمار زائران به چهار میلیون نفر نیز خواهد رسید که افزایشی دو برابری نسبت به قبل را نشان می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد زائران اربعین از مرز اظهار کرد: ‌ رکوردهای بالایی امسال در خروج زائران از مرز به ثبت رسید به طوری که در یک روز حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها از مرز مهران خارج شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از همین مرز به کشور بازگشتند. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه علیرغم این پیک جمعیت، ارائه خدمات به زائران بدون مشکلی خاص و با آرامش انجام شد خاطر نشان کرد: ‌ به طور میانگین زمان کنترل مدارک هر زائر سه ثانیه بود اما در همین مدت نیز هیچ یک از تخلفات از چشم ما در نرفت و افرادی که ممکن است با سوء استفاده از این فضا قصد انجام تخلفاتی را داشته باشند از سوی ماموران شناسایی شدند. علاوه بر این ما به برادران عراقی‌مان نیز کمک کردیم و با استفاده از پهپادها و بالگردها بر شرایط مرزها را نظارت داشتیم.

جلسه شورا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در حاشیه جلسه امروز خبرنگار خبرگزاری پیگیر اقدامات شورای شهر و شهرداری درباره موضوع ساختمانهای نیمه کاره رها شده شد، ساختمانهایی که هم ناامنی ایجاد می‌کنند هم منظر شهر را زشت کرده‌اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، به نظر می‌رسد با نهایی شدن لایحه منع صدور پروانه ساخت برای ساختمانهایی با عمر کم می‌تواند کمک خوبی باشد تا حداقل برتعداد سازه‌های نیمه تمام در شهر افزوده نشود.

فیلم | علی پروین: زمان طاغوت هر شب می‌رفتم کافه اما لب به مشروب نزدم!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

نظرها

اخبار بیشتر