:: معصومی نژاد-ادامه سکوت غرب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. حوادث

:: معصومی نژاد-ادامه سکوت غرب

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما از رم,اروپا بعد از گذشت نزدیک به ۵ سال از جنایت‌های عربستان سعودی در یمن همچنان سکوت اختیار کرده است.

به گفته کارشناسان، همراهی اروپا و به ویژه کشور‌های المان، انگلیس، فرانسه و ایتالیا با جنایت‌های وحشیانه و ضد بشری عربستان در یمن، لکه ننگی برای مدعیان حقوق بشر است.

انجلو کرمونه، فعال ضد جنگ ایتالیا گفت: سکوت غرب در برابر کشتار مردم بی گناه یمن، به علت همدستی ان‌ها با عربستان سعودی است. ایتالیا با فروش بمب به عربستان شریک جرم جنایت‌های ال سعود در یمن است. دولت‌های غربی از جمله ایتالیا که مدعی حقوق بشر هستند وقتی منافع اقتصادی اشان در میان باشد حقوق بشر را فراموش می‌کنند.

رسانه‌های جمعی ایتالیا نیز به فجایع یمن بی اهمیت هستند

فرانچسکو سمپرینی، روزنامه نگار ایتالیایی مناطق جنگی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: جنگ در یمن یک فاجعه عظیم بشری و اقتصادی است که متاسفانه در غرب به آن توجه نشده است. مرگ هزاران غیر نظامی در این جنگ در کنار تخریب و نابودی تاسیسات زیربنایی یمن به خوبی نشان دهنده ابعاد گسترده این فاجعه است.

خبری: اخبار حوادث واقعی در ایران

بر اساس گزارش سازمان ملل، هم اکنون بسیاری از مردم یمن با بحران شدید گرسنگی روبرو هستند.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل که مقر آن در رم است وضعیت یمن را بسیار اسفناک خوانده و اعلام کرده است که نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در این کشور از گرسنگی رنج می‌برند و بی ثباتی بیشتر در یمن می‌تواند منجر به قحطی در این کشور شود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیباصداها:

۱/ انجلو کرمونه، فعال ضد جنگ ایتالیا

۲/ فرانچسکو سمپرینی، روزنامه نگار ایتالیایی مناطق جنگی (روزنامه لاستامپا)

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترکیدن لاستیک لودر که فضایی مانند انفجار بمب ایجاد کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پاره شدن و ترکیدن لاستیک چرخ ماشین‌های سنگین می‌تواند علاوه بر خسارت‌های مالی، آسیب جانی هم به افراد وارد کند. بیشتر بخوانید: نشست وحشتناک پل اصلی اسالم در اثر سیلابانتهای پیام/لحظه ترکیدن لاستیک غول آهنی + فیلم

له کردن پیک موتوری حین پارک کردن توسط راننده زن + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک زن در کلمبیا حین پارک کردن خودرویش یک پیک موتوری را له کرد. این راننده پس از این حادثه، کنترل خودرویش را از دست داد و حادثه دیگری را رقم زد. بیشتر بخوانید: تصادف با گارد ریل حین چرت زدن پشت فرمان + فیلمانتهای پیام/تصادف خودرو با موتورسیکلت + فیلم

آغاز عملیات خاکبرداری در روستای مدفون شده در زیر خاک در استان کهگیلویه و بویراحمد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، وقوع سیل در فروردین امسال در استان کهگیلویه و بویراحمد منجر به مدفون شدن بخش‌هایی از یک روستا در زیر خاک شد. هم اکنون کار خاکبرداری آغاز شده و به هر خانوار چهل میلیون تومان وام چهار درصد و ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت شده است. بیشتر بخوانید: کشف ردپای مسئولان در زمین خواری‌های غرب کشور / مالک ویلا‌های لاکچری سروک کیست؟ انتهای پیام/سیل در استان کهگیلویه و بویراحمد + فیلم
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خانواده عروس خانم از قصاص او گذشت کردند و قاتل دیروز از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاد. وی پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست پدر و مادر همسرش به قصاص محکوم شد. در دادگاهوی دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک قاضی مستشار از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاد. صحبت کرده بودیم، اما هنوز جشن عروسی را برگزار نکرده و در تدارک مقدمات جشن ازدواج بودیم. آن‌ها پشت سر همسرم حرف می‌زدند و می‌گفتند او دختر خوبی نیست.

روز جهانی غذا در این کشور متفاوت است!

مهرمهر1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
بیشتر کودکان حاصل از تجاوز در پرورشگاه‌های بوسنی رها و گذشته از آنها مخفی شد. حدود ۲۵ سال از جنگ بوسنی و هرزگوین با بیش از ۱۰۰ هزار کشته می‌گذرد اما داستان کودکان حاصل از تجاوز جنسی در جنگ همچنان در هاله‌ای از رمز و راز باقی مانده و این کودکان به دلیل «لکه ننگ تجاوز» چیزی از ریشه و والدین خود نمی‌دانند. به گزارش عصر ایران، رویترز در مطلبی به کودکان حاصل از تجاوز نیروهای دشمن و برخی از نیروهای صلح بان سازمان ملل در جنگ بوسنی پرداخت. این کودکان هم اکنون در بوسنی با عنوان کودکان نامرئی شناخته می‌شود. او ریاست بخشی از انجمن «کودکان فراموش شده جنگ» را برعهده دارد و محوریت تخصصی سازمان خود را کمک به کودکان متولد شده از تجاوز در جنگ قرار داده است.

نظرها

اخبار بیشتر