حماسه حضور زائران اربعین در مهران/رکورد تردد در اربعین شکست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی

حماسه حضور زائران اربعین در مهران/رکورد تردد در اربعین شکست

مهرخبرگزاری مهر |
ایلام -مرز مهران این روز ها مملو از جمعیت عاشقی است که برای رسیدن به کربلای معلی وحرم شش گوشه سالار شهیدان سر از پای نمی شناسند.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: مجتبی کاور؛ این روزها شهر مهران مملو از زائرانی است که با گام‌های بلند واستوار مسیر پل زائر تا پایانه مرزی مهران را طی می‌کنند تا راهی کربلا شوند.

در این مسیر صحنه هایی توسط زائران خلق می‌شود که در قالب هیچ دوربینی و بر روی هیچ صفحه‌ای نمی‌توان آن را حک کرد، چرا که همه عاشقانه و با یک هدف و آن هم رفتن به کربلا سختی مسیر را به جان می‌خرند تا در مراسم سوگواری اربعین سرور سالار شهدا شرکت کنند.

حکایت دلدادگی و لبیک یا حسین زائران در کوچه و خیابان شهر مهران تا نقطه صفر مرزی خود یک مستند زنده است که تاکنون در هیچ جای دنیا خلق نشده است.

این روزها مردم شهرهای استان ایلام در تلاش هستند همچون سالهای گذشته به زائران خدمت کنند و با خدمت به زائران یک رویداد تاریخی دیگر را به افتخارات استان اضافه کنند.

خوشبختانه برکت نام امام حسین (ع) و حضور میلیونی زائران در استان ایلام و به خصوص شهر مهران، سبب شده که نگاه‌ها برای توسعه این استان محروم نسبت به سالهای گذشته بیشتر شود و هر سال شاهد توسعه زیرساخت‌ها باشیم.

همه امکانات در مهران فراهم شده است

رئیس قرارگاه اربعین مرز مهران گفت: همه امکانات برای خدمت رسانی به زائران در مرز مهران فراهم شده است.

احمد کرمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: امسال در بحث توسعه زیر ساخت‌های استان، بخصوص مرز مهران اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حماسه حضور زائران اربعین در مهران/رکورد تردد در اربعین شکست - 10

وی بیان داشت: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار زائر از مرز مهران تردد داشته است و در روزگذشته بیش از ۲۸۹هزار زائر از مرز مهران تردد کردند که از این میزان ۲۳۸ هزار نفر از مرز مهران خارج شدند که یک آمار قابل توجه است.

کرمی افزود: روز گذشته ما شاهد افزیش بی سابقه در مرز مهران بودیم، ولی خوشبختانه با تمهیداتی که از قبل صورت گرفته بود مشکل خاصی برای زائران به وجود نیامد.

رئیس قرارگاه اربعین مرز مهران گفت: از صبح امروز تا کنون بیش از ۷۰ هزار نفر از مرز مهران تردد کردند و پیش بینی می‌شود که امروز همچون روزگذشته شاهد افزیش زائرین در مرز مهران باشیم.مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:

وی در خصوص اسکان و آب شرب زائرین هم گفت: با توجه به اینکه قرارگاه آب در مرز مهران تشکیل شده، با تامین یخ مورد نیاز از شهر‌های اطرف استان و تامین آب معدنی و دایر کردن مواکب برای ارائه خدمت به زائران تلاش شده مشکلات به حداقل برسد.

کرمی عنوان کرد: با تدبیر استاندار ایلام و هماهنگی که بین اعضای ستاد اربعین استان وجود دارد تلاش شده همه امکانات در مرز مهران فراهم شود و انتظار داریم زائران همکاری با ستاد اربعین داشته باشند و سفر خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که با مشکل مواجه نشوند.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

در مرز مهران خدمات خوبی به زائران ارئه می‌شود

معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: مرزبانی کشور در مرز‌های چهارگانه آمادگی برای خدمت رسانی به زائران را دارد.

سردار جلال ستاره در گفتگو با مهر بیان داشت: با توجه به اینکه روز گذشته شاهد افزایش تردد در مرز مهران بودیم، خوشبختانه هیچ مشکلی در بحث تردد زائران وجود نداشت.

حماسه حضور زائران اربعین در مهران/رکورد تردد در اربعین شکست - 20

وی اظهار داشت: در مرز مهران خدمات خوبی به زائران ارائه می‌شود و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بحث تردد زائران قابل قبول است.

معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: هماهنگی که بین استانداری ایلام، سپاه و ارتش در بحث خدمت رسانی وجود دارد ستودنی است.

سردار ستاره بیان داشت: مشکلات تامین آب شرب زائران در کشور عراق وجود داشت که با رایزنی هایی که با مرزبانی کشور عراق شده و با تدبیر فرماندار مهران با استقرار چندین دستگاه آب شرب در کشور عراق مشکل برطرف شده است.

وی افزود: در مرز‌های چهار گانه هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و پیش بینی می‌شود تا دو روز قبل از اربعین شاهد افزیش تردد زائران در مرز مهران باشیم.

معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: مشکلاتی در بحث جابجایی زائرین در کشور عراق وجود داشت که با رایزنی که صورت گرفته مشکل برطرف شده و باتوجه به گرم بودن هوا زائران با برنامه ریزی تلاش کنند در ساعت مناسب در مرز تردد کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

آمادگی و تمهیدات لازم برای موج برگشت زوار از مرز مهران

استاندار ایلام نیز با اشاره به این مهم که شور حسینی در اربعین امسال تمام معادلات و پیش بینی‌ها را بر هم زده است، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها اول قرار بود که اربعین رسما از ۱۷ مهر ماه شروع شود و موکب‌ها در آن زمان برپا شوند اما همه دیدند استقبال کم نظیر زوار در برخی روزها به ۱۰ برابر مدت مشابه افزایش یافت تا رسما مراسم باشکوه اربعین یک هفته پیش از موعد مقرر شروع شود.

وی در ادامه از شکستن رکورد تردد مرز‌های کشور در مرز مهران خبر داد و با اشاره به لزوم آمادگی و تمهیدات لازم برای موج برگشت زوار از مرز مهران، تاکید کرد: ضرورت دارد ارگان‌ها نهادها و همه دستگاه‌های دست اندرکار به ویژه وزارت راه و شهرسازی تمرکز بیشتری در حوزه حمل و نقل و خدمت رسانی در مرز مهران داشته باشند.

وی افزود: امسال با این استقبال کم نظیر از مرز مهران بایست منتظر موج عظیم برگشت زوار بود که پیش بینی می‌شود در این مرحله شاهد پیک برگشت ۳۵۰ هزار نفری زوار در یک روز باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. سلمان بینا عضو شورای شهر دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند. عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین رفتن این رسم و رسوم غلط کرد. وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.

افزایش دما در اکثر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: بارش‌ها در سواحل دریای خزر کم شده است و امروز بارش‌ها بیشتر در نواحی و ارتفاعات زاگرس مرکزی مانند استان فارس است که عصر امروز با رگبار و رعد و برق روبرو می‌شود. وی افزود: در جنوب بوشهر نیز همین اتفاق رخ می‌دهد و مناطقی از استان کرمان با پدیده رگبار و رعد و برق در عصر امروز مواجه می‌شود و در ارتفاعات هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین استان لرستان بارش‌های خفیف و پراکنده رخ خواهد داد. وی گفت: فردا هم با این شرایط روبرو خواهیم بود هر چند که در نواحی زاگرس مرکزی بارش‌ها به طور کلی قطع می‌شود، اما در نواحی جنوبی کشور مانند استان فارس، کرمان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق موقتی پیش رو خواهد بود. کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: بیشینه دمای امروز تهران هم به ۲۵ درجه می‌رسد.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
وی افزود: به همین دلیل برنامه‌ریزی حمل و نقل برای این تعداد زائر، برنامه‌ریزی پیچیده و دقیقی باید باشد تا در زمان بازگشت زوار و اوج سفرهای برگشت، به دلیل محدودیت‌های ظرفیت راه‌ها و ناوگان، اختلالاتی پیش نیاید. معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه تا پیش از این ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی کشور در اختیار جابه‌جایی زوار اربعین بود، افزود: سفر زیارتی اربعین یک افتخار ملی – اسلامی محسوب می‌شود و برای آنکه بتوانیم بهترین خدمات را به زائران اباعبدالله در زمان سفرهای بازگشت ارائه کنیم، ‌ تلاش کردیم رقم ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی که تا پیش از این قرار بود به سفرهای اربعین اختصاص یابد، به عدد ۱۰۰ درصد ناوگان افزایش یابد. وی اضافه کرد: بدین ترتیب فقط در تاریخ‌های پنج‌شنبه ۲۵ مهرماه تا یکشنبه ۲۸ مهرماه، در یک دوره چهار روزه، ۱۰۰ درصد اتوبوس‌های‌ناوگان اتوبوسی موجود در کشور، برای بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌یابد. وی افزود: از همه هموطنان تقاضا داریم در این چهار روز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا بتوانیم در سفرهای برگشت، خدمات مناسبی به زوار اربعین ارائه دهیم. وی با بیان اینکه ناوگان داخلی کماکان در کشور عراق هم به جابه‌جایی زوار مشغول است، گفت: نقش این ناوگان در واقع کمک‌کننده و همچنین تنظیم‌کننده نرخ‌ها در کشور عراق است تا بخش خصوصی عراق نتواند در افزایش تقاضا، قیمت‌ها را افزایش دهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جانباز شهید حاج عبداله غضنفری در مسیر پیاده روی اربعین در مهران در سانحه رانندگی؛ به سه برادر شهیدش پیوست. جانباز شهید حاج عبداله غضنفری ۲ برادر جانباز قطع نخاعی و قطع پا دارد و مسئولیت اطلاعات نیروی دریایی سپاه را ۱۵ سال بر عهده داشت. وی ۴ سال هم وابسته نظامی ایران در تاجیکستان بود. مجلس ترحیم وی، ۲۷ مهر- ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ در مسجد قدس واقع در خیابان پیروزی، نبش خیابان اول نیروی هوایی برگزار خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر