فیلم | سلفی دخترها با نماینده فیفا در ورزشگاه آزادی!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ

در ادامه بخوانید

داغ‌های مجازی …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجلس طرحی یک فوریتی برای شکستن انحصار از زبان انگلیسی ارائه کرده است، طرحی که هدف اولیه آن هموار‌کردن مسیر آموزش سایر زبان‌ها در مدارس است. کلیت این طرح صرفنظر از بندهای جنجالی آن، اقدام مورد تأییدی است که می‌خواهد پس از مدت‌ها در مسیر آموزش سایر زبان‌ها در مدارس گام بردارد تا اگر دانش‌آموزی تمایل داشت مثلا زبان فرانسه یا چینی را بیاموزد این امکان برایش فراهم باشد و در نهایت با اختیار خود زبان خارجی دوم را بیاموزد. البته فراگیری سایر زبان‌ها مانند چینی یا روسی عمدتا براساس نیاز شخصی افراد مانند مراودات تجاری یا سفرهای خارجی رقم می‌خورد که بیشتر در دانشگاه‌ها می‌توان به این نیاز پاسخ داد و در دوران مدرسه چنین نیازی به ندرت مطرح می‌شود. بنیادی به بحث آموزش زبان‌های خارجی در سند تحول بنیادین و برنامه‌درسی ملی اشاره می‌کند که الزاما به معنای انگلیسی نیست و می‌توان آموزش زبان دوم را اختیاری کرد اما آموزش‌وپرورش به دلایل مختلفی که وجود داشت نتوانست این کار را اجرا کند همانطور که بسیاری از اولویت‌های دیگر سند تحول اجرا نشده است مانند نظام تربیت معلم؛ حذف انحصار از زبان انگلیسی و آموزش سایر زبان‌ها موضوعی قابل تایید است اما طرح مجلس دراینباره اشتباه و نسنجیده است. انتهای پیام/

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «تا روشنایی بنویس!» نوشته احمد اخوت به‌تازگی توسط انتشارات جهان کتاب به چاپ چهارم رسیده است. عنوان این‌کتاب جمله‌ای از یوحنای قدیس از حواریون مسیح (ع) است و استفاده از آن برای کتاب موردنظر، اشاره به این معنی است که تا روشنایی داری بنویس! شاید پاسخی به آن‌ها که ناتوانی در نوشتن را بهانه ننوشتن می‌دانند. این‌کتاب دربرگیرنده ترجمه و گردآوری زندگی و حالات برخی نویسندگان است که به تعبیر اخوت منزویان عاشق نوشتن هستند. نویسنده نگون‌بخت دچار اختلال روانی ناتوانی در نوشتن یا انسداد نوشتن (writer’s block) شده، مشکلی که ممکن است هر نویسنده‌ای را زمانی گرفتار کند.

نظرها

اخبار بیشتر