تاثیر امام حسین (ع) در برداشتن مرز‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

تاثیر امام حسین (ع) در برداشتن مرز‌ها

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
گفتگوی ویژه قرآنی امروز به ایام اربعین و تاثیر این ایام در برداشتن مرز‌ها اختصاص داشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی استاد حوزه و دانشگاه امروز به مناسبت ایام اربعین حسینی، مهمان برنامه گفتگوی ویژه قرآنی بود.

وی با تاکید بر اینکه اربعین، ​ مرور مجدد قضایای کربلا و عاشوراست، ​ گفت: چیزی که باعث حفظ عاشورا شد، ایام اربعین است، همانطور که عاشورا باعث حفظ اصل اسلام شد.

حجت الاسلام میرلوحی تاکید کرد: حداقل ۴ میلیون نفر به طور رسمی از ایران برای ایام اربعین به عراق رفته‌اند و افرادی از ۷۰ کشور جهان در این مراسم شرکت می‌کنند. جریان اربعین، عادی و مادی نیست. باید توجه کرد که علاوه بر شیعیان اهل بیت، برادران اهل سنت با چه شور و شوقی در این مراسم شرکت می‌کنند. همچنین سایر مذاهب به این مراسم می‌آیند، چون آغوش باز حسین بن علی به شکلی است که می‌گوید‌ ای تمام آزادگان دنیا، فقط یک راه نجات است و آن راه حسین بن علی است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

عضو هیئت امنای دانشگاه امام صادق (ع) گفت: یک سال شبکه‌های آمریکایی تلاش می‌کنند که بین عجم و عرب مشکل ایجاد کنند؛ اما در ایام اربعین شرایطی ایجاد می‌شود که جوان عرب، کفش زائر ایرانی را می‌بوسد. در واقع یک هفته اربعین، ​ همه بافته‌های دشمنان اسلام را خنثی می‌کند. آیا مکاتب مختلف جایی دیده‌اند که ۳۰ میلیون جمعیت برای یک رویداد بیایند و هیچ منیت و مشکلی وجود نداشته باشد؟ هیچکس در این راهپیمایی ۳۰ میلیونی نمی‌گوید من برای غذا آمده‌ام، برای مردم شهرم، ملت خودم آمده‌ام. امام حسین (ع) موجی راه انداخته است که همه این مرز‌ها را برداشته است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی با تشکر از دولت ایران و عراق برای برداشتن ویزا در ایام اربعین و تسهیلات دیگر در این ایام افزود: نکته اصلی این است که خود امام حسین بن علی علیه السلام این مسیر را پیش می‌برد. ان شاءالله با همین مسیر به سمت ظهور برویم، چون طبق روایات وقتی حضرت ظهور می‌کنند، خودشان را به حسین بن علی متصل می‌کنند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

حجت الاسلام میرلوحی درباره تکلیف جامانده‌ها گفت: ​ براساس روایات به پشت بام یا صحرا و جایی بروید که حواس پرت نشود، ​ با انگشت سبابه خود شبیه قبر حضرت را روی زمین درست کنید و سه بار بگویید صلی الله علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام و خداوند متعال اتصال دل را به اربعین فراهم می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، احمد سجادی در نشست صحن رسمی شورای اسلامی کلان شهر اراک بیان داشت: ایجاد نشاط اجتماعی، معرفی و الگوسازی مفاخر استان، حمایت از سازمان‌های مردم نهاد، توجه به حوزه سلامت، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ساختمان‌های فرهنگی اجتماعی از جمله اقدامات دفتر اجتماعی استانداری است. وی افزود: پیگیری طرح دهکده خانواده، انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه آزاد و علوم پزشکی اراک در راستای آموزش‌های پیش از ازدواج‌، راه‌اندازی خانه ریاضی و پارک هنرمندان از دیگر اقدامات و برنامه‌های پیش روست که با جدیت پیگیری می‌شود. مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به مناطق حاشیه‌نشین استان نیز گفت: در سطح استان ۳۰ منطقه حاشیه‌نشین وجود دارد که ۱۳ منطقه در شهرستان اراک و مابقی آن در ساوه قرار دارد و دو دفتر تسهیل‌گری در استان و در شهر اراک و ساوه فعالیت می‌کند. سجادی افزود: در آینده‌ای نزدیک برای کودکان سخت درمان مدرسه بیمارستان راه اندازی می‌شود تا حین بیماری و طول درمان از تحصیل باز نمانند. محمدکریم شفیعی افزود: راه‌اندازی کانون فرهنگی، پارک هنرمندان، خانه احزاب، مرمت بازار، روان سازی معابر و فعالیت‌هایی در راستای درآمدزایی و ایجاد ثروت در مناطق حاشیه‌نشین از جمله اقدامات مدیریت شهری است.

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
سلامت نیوز: عضو هیات رئیسه شورای شهر پنجم تهران تجدید نظر در طرح کاهش آلودگی هوا را منوط به موافقت شورای عالی ترافیک دانست. رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه طرح کاهش آلودگی هوا مصوبه شورای عالی ترافیک را دارد، افزود: شهرداری در این شورا تنها یک رای داشته و عقل جمعی به تصویب آن رای داده است. وی با بیان اینکه صرفا مسئولیت اجرای طرح کاهش آلودگی هوا با شهرداری است، تصریح کرد: همه دستگاه‌های حاضر در شورای عالی ترافیک به طرح مذکور رای داده و هر گونه تغییر یا لغو آن نیز باید با نظر این شورا باشد. این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در ارزیابی‌های اولیه طبق گزارش‌های واصله از سوی شهرداری کاهش تردد‌ها در نتیجه اجرای طرح کاهش آلودگی هوا رخ داده است، گفت: پلیس راهور نیز با همه اظهارنظر‌های فعلی در شورای عالی ترافیک حضور داشته و به تصویب طرح مذکور رای داده است. نژادبهرام با بیان اینکه هر طرحی ممکن است نقاط قوت و ضعف داشته باشد، افزود: شورای عالی ترافیک اگر به جمع بندی نهایی در خصوص بازنگری در طرح کاهش آلودگی هوا برسد به طور حتم این موضوع رخ می‌دهد.
برنابرنا13 ساعت قبل
حریرچی گفت: وزارت بهداشت هر ساله اعلام می‌کند هر ساله ۱۰ درصد از افراد جامعه به دلیل هزینه‌های درمان زیر خط فقر می‌روند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ امیرمحمود حریرچی، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در خصوص افزایش خط فقر در کشور گفت: خط فقر معضلی جهانی است که شامل دو گروه زیر خط فقر مطلق و زیر خط فقر نسبی می‌شود. حریرچی عنوان کرد: حداقل درآمد برای یک خانواده ۴ نفره در سطح کارگری، در آخرین آمار ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و در این سطح اگر خانواده‌ای درآمد کمتری داشته باشد زیر خط فقر است. این موضوع به آن معناست که یک خانواده ۴ نفری باید در ماه این مقدار پول را داشته باشد تا نیازهای اولیه خود در سطح بسیار ضعیف مرتفع کند. حریرچی اضافه کرد: در حال حاضر ۵دهک از جامعه ما زیر خط فقر هستند و ۳ دهک دیگر نیز در حال سقوط به سمت خط فقر هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

لایحه «درآمد پایدار شهرداری‌ها» به کجا رسید؟

میزان‌آنلاین3 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| پیروزی مالدیو، میانمار و ترکمنستان

تسنیم5 دقیقه قبل

۶ مسابقه از هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال لغو شد

نود7 دقیقه قبل

ساعت بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان تغییر کرد

نود7 دقیقه قبل

کمک معیشت خانوار تا یکشنبه واریز نشد تماس بگیرید

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل