شور حسینی در پایانه مرزی آستارا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر

شور حسینی در پایانه مرزی آستارا

مهرخبرگزاری مهر |
آستارا- تنها چند روز مانده به اربعین حسینی پایانه مرزی آستارا با توجه به ورود زائران خارجی شاهد شور و شعور حسینی است.

به گزارش خبرنگار مهر، زائران اربعین از کشور جمهوری آذربایجان که قصد عزیمت به کشور عراق و کربلای معلی و حضور در مراسم اربعین حسینی را دارند، با حضور در موکب پایانه مرزی آستارا ضمن پذیرایی و استراحت، در محوطه پایانه مرزی آستارا با مداحی مداحان آذری، عزاداری کرده و شور و حال حسینی به این پایانه می‌بخشند.

گفتنی است براساس آخرین آمار ۱۶ هزار و ۵۰۰ زائر خارجی اربعین تا کنون از طریق مرز زمینی آستارا وارد ایران شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رصد مداوم وضعیت گود برج میلاد

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
وی گفت: شایعاتی منتشر شد که حرکاتی در خاک این گود انجام شده و به این واسطه برج میلاد هم در کنار آن حرکت کرده و به این واسطه برج کج شده است. آقای صبوری دیلمی افزود: برج میلاد اصلا ربطی به این گود ندارد، زیرا فاصله آن تا گود بسیار زیاد است. وی افزود: تاکید می‌کنم که این گود هیچ ربطی به برج میلاد ندارد و پایش سلامت این برج همیشه در حال انجام است و فاصله‌اش با گود زیاد است. ولی فعلا هیچ حرکت غیرمجازی نداشتیم برای همین در سالن همایش‌های برج میلاد مراسم برگزار می‌شود. هم اکنون هم بر اساس نوع همکاری میان حوزه عمرانی و سازمان مشارکت‌های شهرداری انجام گرفته است.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | تصویری که امروز از رقابت‌های داخلی فوتبال ایران لو رفته است، اوج فاجعه را به تصویر کشیده است. ورزش ۱۱ - ساعاتی پیش در فضای مجازی تصویری مربوط به درگیری یکی از مربیان فوتبال ایران در لیگ استانی گیلان با کمک داور بازی به بیرون نشر پیدا کرد که جنجال‌های فراوانی را به همراه داشت و موجب اعتراض شدید جامعۀ داوری شد. درگیری با داور در لیگ استان گیلاندر این صحنه مربی تیم حاضر در میدان به دلایل نامشخص تابلوی تعویض را از دست کمک داور می‌گیرد و به قصد ضرب و شتم وی، به سمت کمک داور حمله‌ور می‌شود که این صحنه تاسف‌آور با واکنش‌های تندی روبرو شده است.

مقایسه برندهای کفش ایرانی و خارجی

مهرمهر15 ساعت قبل
ایسناایسنا16 ساعت قبل
یکی شاعر و دیگری نقاش به تبریز آمدند، شهری که در قرن شش الی هشتم به شهر عرفان شهرت داشت. هر چند این دو کمال در دوره‎‌های متفاوتی زندگی کردند، اما مرگ، آن‌ها را در باغ کمال به هم رساند تا هم جواری مقبره این دو هنرمند، بر معنویت و لطافت باغ کمال بیفزاید. باغ کمال یا دو کمال تبریز در محله بیلانکی (بیلانکوه) واقع شده است. وی اظهار می‎کند: باغ کمال در سال ۱۳۵۳ توسط انجمن آثار و مفاخر ملی سازماندهی و بازسازی شد. بر اساس این گزارش، باغ کمال تبریز با شماره ۲۰۵۶ ۲۹ تیر ماه ۷۷ در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.

داریوش ارجمند: میرباقری گفت یک کار مبتذل دارم می‌نویسم!

انتخابانتخاب1 روز قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
این حیوانات ترجیح می‌دهند زمان خود را به هنگام بیداری به نشستن روی درختان بگذرانند. تنبل‌ها آهسته‌ترین پستانداران روی زمین‌ محسوب می‌شوند. بر اساس اعلام صندوق جهانی حیات وحش، تنبل‌ها به طور معمول روزانه حدود ۳۷ متر (یا کمتر از نیمی از طول یک زمین) فوتبال حرکت می‌کنند. پنجه‌های چند سانتی‌متری آن‌ها، تنبل‌ها را از راه رفتن راحت روی زمین بازمی‌دارد اما به راحتی در میان آب سر می‌خورند. بنا بر گزارش سی‌ان‌ان، تنبل‌ها می‌توانند نفس خود را حتی برای ۴۰ دقیقه زیر آب حبس کنند.

نظرها

اخبار بیشتر