گشایش نمایشگاه نستعلیق نویسان معاصر ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

گشایش نمایشگاه نستعلیق نویسان معاصر ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
به مناسبت هفته خوشنویسی نمایشگاه «نستعلیق نویسان معاصر ایران» با حضور استادان برجسته کشور در تهران گشایش یافت

مدیر انجمن خوشنویسان ایران در مراسم گشایش این نمایشگاه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: در این نمایشگاه ۴۵۰ اثر فاخر از استادان برتر معاصر ایران در زمینه خط نستعلیق ارائه شده است.

آقای عارف براتی با اشاره به اینکه امروز نخستین روز از هفته خوشنویسی است، افزود: در این هفته آثار متعددی از هنرمندان بنام کشور در زمینه‌های خط ثلث و شکسته نویسی نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

مدیر انجمن خوشنویسان کشور با بیان اینکه این انجمن ۳۴۰ شعبه در ایران و جهان دارد، گفت: در شعبه‌های این انجمن هنر خوشنویسی ترویج و در راستای ارتقا هنر و فرهنگ کشور تلاش می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

آقای براتی هنر خوشنویسی را دارای قدمتی ۱۴۰۰ ساله دانست و گفت: این هنر کهن ایرانی است و در موزه‌های سراسر جهان تنها آثار خوشنویسیی ایران به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی موجود، هنر خوشنویسی می‌تواند در تلطیف جامعه اثر گذار باشد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی هنر خوشنویسی و خط نستعلیق به روایت استاد امیرخانی 

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. فریبا نادری بازیگر سریال تلویزیونی ستایش اعلام کرده که دخترش متولد تورنتو کانادا است. جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران، برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز سفر رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان به کانادا حاشیه‌ساز شد.

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

داغ‌های مجازی …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر