بانک جهانی پیش‌بینی کرد؛ خروج ایران از رکود در ۲۰۲۰+جدول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
بانک جهانی پیش‌بینی کرد؛ خروج ایران از رکود در ۲۰۲۰+جدول

بانک جهانی پیش‌بینی کرد؛ خروج ایران از رکود در ۲۰۲۰+جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: بانک جهانی پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی از رکود خارج شود. براساس ارزیابی‌های این نهاد اگرچه در پایان سال ۲۰۱۹ اقتصاد ایران رشد منفی تجربه خواهد کرد و در مجموع سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بیش از ۱۰ درصد حجم خود را از دست می‌دهد، اما می‌تواند اولین رشد مثبت خود پس از تحریم‌های اخیر را در سال آینده میلادی تجربه کند.

به گزارش اقتصادنیوز پیش‌بینی بانک جهانی بر مبنای فروش و صادرات ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز بنا شده است و انتظار می‌رود در سال آینده میلادی (۲۰۲۰)، اقتصاد ایران به میزان ۱/ ۰ درصد منبسط شود. همچنین تخمین کارشناسان بانک جهانی نشان می‌دهد که اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۱ می‌تواند یک درصد رشد مثبت را در پیش داشته باشد که به معنای خروج کامل از رکود است. با وجود این، همچنان تورم در سطوح بالای ۲۰ درصد باقی خواهد ماند. البته بانک جهانی معتقد است که کاهش ارزش ریال در سال‌های آتی، افزایش رقابت پذیری صادرات کالاها و خدمات ایرانی را در منطقه می‌تواند به دنبال داشته باشد. از طرف دیگر مسائلی همچون تحریم بیشتر بر حجم تجارت و مبادلات مالی فعلی، می‌تواند به‌عنوان ریسک در مسیر اقتصاد ایران وجود داشته باشند. توصیه این بانک برای انعطاف بیشتر در برابر شوک‌های خارجی، ایجاد تنوع در اقتصاد با تمرکز بر بخش غیرنفتی و درآمدهای دولتی است.

«بانک جهانی» تازه‌ترین گزارش چشم‌انداز اقتصادی خود را برای منطقه «منا» و کشورهای منطقه منتشر کرد. تمرکز اصلی این گزارش بر رشد اقتصادی ۲۰۱۹ و ارائه چشم‌انداز سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است. براساس ارزیابی‌های «بانک جهانی» هر چند اقتصاد ایران در انتهای ۲۰۱۹ (یا ۱۳۹۸) برای دومین سال متوالی رشد منفی را تجربه خواهد کرد، اما طی دو سال آینده این نرخ رشد مثبت خواهد شد. نرخ تورم نیز با رسیدن به اوج ۳۸ درصدی در پایان ۲۰۱۹، در سال‌های آینده با طی روندی نزولی تا سال ۱۴۰۰ به نرخ ۲۲ درصد خواهد رسید. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، اقتصاددانان «بانک‌جهانی» همچنین پیش‌بینی کرده‌اند اقتصادهای منطقه «منا» به‌طور میانگین رشد ۶/ ۰ درصدی را در سال ۲۰۱۹ تجربه کنند، رشدی که نسبت به نرخ ۲/ ۱ درصدی سال ۲۰۱۸ پایین‌تر و نسبت به پیش‌بینی گزارش ماه آوریل (فروردین) ۸/ ۰ درصد کاهش یافته است. این بازبینی عمدتا به خاطر کاهش شدید قیمت طلای سیاه در شش ماه اخیر و رشد ضعیف‌تر از انتظار اقتصاد ایران است. در این نسخه از گزارش بانک جهانی، همچنین بر متغیرهای اقتصاد کلان متفاوت از توسعه تمرکز شده که یکی از آنها «رقابت‌پذیری» است.

گذشته و حال اقتصاد ایران

به گزارش «بانک‌جهانی» انتظار می‌رود اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ (۱۳۹۸) ۷/ ۸ درصد دیگر کوچک‌تر شود، اتفاقی که ناشی از شوک‌های خارجی مربوط به تولید نفت و گاز خواهد بود. در این رابطه منقضی شدن معافیت‌ از تحریم‌هایی که دولت آمریکا برای خرید نفت ایران در نظر گرفته بود و تشدید محدودیت‌های بخش بانکی در کنار تحریم‌های جدید علیه بخش پتروشیمی، مواد معدنی و فلزات منجر به کاهش صادرات ایران خواهد شد. تضعیف چشم‌انداز رشد اقتصادی به آن معنی است که اقتصاد ایران در پایان سال‌جاری به مقیاس ۹۰ درصد اندازه دو سال گذشته خود در خواهد آمد. افت بخش نفتی درحالی است که روندی مشابه برای بخش غیرنفتی پیش‌بینی شده است. به گزارش «بانک‌جهانی»، محدودیت‌های مربوط به تجارت بین‌المللی و جریان سرمایه، اثرات منفی را متوجه بخش‌های غیرنفتی همچون بخش خودرویی، ماشین‌آلات و ساخت‌وساز کرده، بخش‌هایی که همچنین با چالش‌های زنجیره تامین و هزینه‌های تولید بالاتر مواجه هستند. در آگوست ۲۰۱۹، بخش مسکن ایران با وجود افزایش قیمت ۷۸ درصدی سالانه، پایین‌ترین حجم فروش را در شش ماه به ثبت رساند. در طرف عرضه این تحولات در کنار سایر شوک‌ها نظیر سیل‌ها و زمین‌لرزه‌های اخیر، منجر به رکود بیشتر بخش مسکن خواهد شد، بخشی که بزرگ‌ترین جزء تولید‌ناخالص‌داخلی ایران با سهم ۵۶ درصدی در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود. به‌طور مشابه، بخش مخارج اقتصاد نیز تحت‌تاثیر شوک‌های مربوط به صادرات قرار خواهد داشت. با این حال، همزمان کاهش جریان واردات تا حدی فشارهای منفی بر تراز تجاری و حساب جاری را خنثی خواهد کرد. برای بخش دولتی نیز انتظار می‌رود مخارج حقیقی دولت با سرعتی بالاتر نسبت به دوره قبلی تحریم‌ها در سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۱۲ کاهش یابد. بر این اساس با توجه به اینکه بیش از ۳۰ درصد از مخارج دولت وابسته به فروش نفت‌ و گاز است، انتظار می‌رود تا پایان سال جاری کسری مالی دولت به ۶/ ۵ درصد تولید ناخالص‌ داخلی تشدید شود. از طرفی افت فعالیت‌های اقتصادی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و به‌دنبال آن کاهش هزینه در بخش مخارج سرمایه‌گذاری خواهد شد. به گزارش «بانک‌جهانی»، در ماه مه ۲۰۱۹ تحت‌تاثیر تشدید ناطمینانی‌های اقتصادی، انتظارات تورمی و کاهش شدید ارزش ریال، نرخ تورم شاخص مصرف‌کننده به اوج ۵۲ درصدی خود رسید. در ماه‌های اخیر تورم‌های بالای اقتصاد ایران به خصوص در بخش خوراکی‌ها مشهود بوده است (با ثبت تورم ۱۱۶ درصدی برای محصولات گوشتی در ماه آوریل یا فروردین). نرخ‌های تورم بالای اقتصاد ایران همچنین اثرات نامتقارنی بر جمعیت بخش روستایی کشور گذاشته است. (نرخ تورم ۴۶ درصدی مناطق روستایی در مقایسه با نرخ ۴۱ درصد مناطق شهری). پس از ثبت کمترین مقدار در سپتامبر ۲۰۱۸، در آگوست ۲۰۱۹ ارزش ریال برابر دلار آمریکا در بازار آزاد حدود ۴۰ درصد از ارزش خود را مجددا احیا کرد. بر این اساس ثبات نسبی ارزش ریال به همراه عبور اثرات شوک‌ها، باعث شد نرخ‌های تورم با روندی رو به بهبود به نرخ سالانه ۴۲ درصد در آگوست ۲۰۱۹ برسد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بیکاری در اقتصاد ایران همچنان در سطح بالای ۱۱ درصد قرار دارد، در حالی که مشارکت‌ نیروی‌ کار نیز با کاهش تدریجی سالانه در پایان فصل دوم ۲۰۱۹ به نرخ ۶/ ۴۰ درصد رسید، امری که نشان از پیامدهای رکود فعالیت‌های اقتصادی بر بازار نیروی‌کار دارد. از دیگر آمارهای ارائه شده در گزارش «بانک‌جهانی» نرخ فقر است که با معیار درآمد روزانه بالای ۵ دلار ارزیابی می‌شود (براساس برابری قدرت خرید سال ۲۰۱۱). براساس آمارهای این گزارش، نرخ فقر ایران با افزایشی تدریجی از ۱/ ۸ درصد در سال ۲۰۱۳ به سطح ۶/ ۱۱ درصد در ۲۰۱۶ رسید. این روند منفی وضعیت رفاهی تا حدی ناشی از کاهش ارزش حقیقی یارانه‌های نقدی پرداختی توسط دولت بوده است. بر این اساس بین سال‌‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ یارانه‌های نقدی فراگیر دولت که به دنبال اصلاح یارانه‌های حامل‌های انرژی پرداخت می‌شد، اثرات مثبت قابل‌توجهی در کاهش نرخ فقر ایران داشت، اثراتی که به‌واسطه نرخ‌های تورم بالا به تدریج محو شده‌اند.

چشم‌انداز اقتصادی ایران

چشم‌انداز اقتصادی میان‌مدت ایران هنوز نیز با چالش‌هایی مواجه است. مدل پایه پیش‌بینی‌های «بانک‌جهانی» از اقتصاد ایران با فرض صادرات نفت ۵۰۰ هزار بشکه در روز برای سال ۲۰۱۹ و سال بعد از آن صورت گرفته است. براساس این پیش‌بینی‌ها، اقتصاد ایران در دو سال آینده به‌طور میانگین رشد ۵/ ۰ درصدی را تجربه خواهد کرد. از طرفی هر چند انتظار می‌رود انتظارات تورمی تعدیل شود، اما همچنان نرخ‌های تورم در سطح بالای ۲۰ درصد باقی خواهند ماند، نرخی که بالاتر از تورم‌های تک‌رقمی سال‌های ۲۰۱۷ و تورم‌های کشورهای منطقه است. با این حال در سال‌های آتی، کاهش ارزش ریال می‌تواند منجر به بهبود رقابت‌پذیری صادرات کالاها و خدمات ایرانی در منطقه و به‌دنبال آن بسته‌تر شدن کسری حساب‌جاری کشور شود. در دو سال آینده ماندگاری اثرات شوک‌های نفتی سال گذشته احتمالا منجر به محدودیت‌ درآمدهای نفتی و مالیاتی و به‌دنبال آن کاهش مخارج در بخش‌هایی همچون حمایت‌های اجتماعی خواهد شد. به گزارش «بانک‌جهانی» نااطمینانی‌‌های اقتصادی و سیاسی، پیش‌بینی نرخ‌های فقر آینده ایران را دشوار کرده است. با این حال کاهش شدید درآمد سرانه حقیقی در کنار نرخ‌های تورم بالا اثرات منفی قابل‌توجهی بر سطح فقر کشور از کانال‌های متفاوتی نظیر بازار نیروی‌کار، افزایش هزینه‌های زندگی و کاهش ارزش واقعی یارانه‌های نقدی به همراه خواهد داشت. در این رابطه هر نوع افزایش یارانه‌های نقدی به‌طور بالقوه از طریق معرفی مکانیزم‌های هدف‌گذاری جدید می‌تواند به جمعیت فقیر و در معرض خطر شوک‌های اقتصادی-اجتماعی کمک کند. از طرفی محدودیت‌های مالی می‌تواند اتخاذ واکنش‌های درست در این حوزه را با چالش مواجه سازد.

ریسک‌ها و چالش‌ها

ماهیت نااطمینانی‌های اقتصاد ایران به آن معنی است که ریسک‌های منفی چشم‌انداز اقتصاد ایران به قوت خود باقی خواهند ماند. در صورتی که محدودیت‌های صادرات نفت ایران ادامه یابد، اقتصاد کشور می‌تواند بیشتر در گرداب رکود فرو رود و نرخ‌های تورم نجومی را تجربه کند. در این رابطه چالش‌های مربوط به حمایت از خانوار در معرض خطر، فشارها را بر مخارج دولت و ارزش ریال تشدید خواهد کرد. به‌علاوه تحریم‌های بیشتر علیه حجم تجارت فعلی و مبادلات مالی ایران با کشورهای منطقه می‌تواند پیش‌بینی‌های فعلی را با چالش‌های بیشتر مواجه سازد. در صورت عدم رسیدگی، چالش‌های ادامه‌دار بخش نقدینگی و تامین سرمایه بخش بانکی، توانایی بانک‌ها را در تسهیل فعالیت‌های اقتصادی محدود خواهد کرد. به عقیده اقتصاددانان «بانک‌جهانی» در این وضعیت، ایجاد تنوع در اقتصاد با تمرکز بر بخش غیرنفتی و درآمدهای دولت اهمیت می‌یابد. به‌علاوه ایجاد پایه‌های اقتصادی موجود در بخش غیرنفتی تجاری می‌تواند انعطاف در برابر شوک‌های خارجی را بهبود دهد و دستیابی به اهداف برنامه‌های توسعه بلندمدت را تسهیل کند.

بانک جهانی پیش‌بینی کرد؛ خروج ایران از رکود در ۲۰۲۰+جدول - 12

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رستمی بزرگ‌شده شهرری است و با تاسیس وب‌سایت «‌عماریون» در فضای رسانه‌ای شناخته شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است. ارتباطی که مانند جاسوسی برای موساد هیچ سنخیتی با ظاهر سازی‌های محمدحسن رستمی ندارد!
فارسفارس20 ساعت قبل
بی گفتمانی منابع انسانی کشور عملا آنها را از گردونه اطلاعات، ثروت و قدرت در جامعه دور ساخته است. تعیین و تعریف در وضع موجود از منابع انسانی، تطبیق و تحلیل منابع انسانی در وضع مطلوب کشور و تبلیغ و تدریس منابع انسانی برای حرکت در دوران گذار از وضع موجود تا وضع مطلوب است که می‌تواند ارزش منابع انسانی را فراتر از طلا بنمایاند. بی گفتمانی منابع انسانی کشور عملا آنها را از گردونه اطلاعات، ثروت و قدرت در جامعه دور ساخته است. برای پیگیری علل ناتوانی مدیریت تبیین منابع انسانی در کشور، پرسشگری از تقسیم کار ملی در استفاده از منابع ملی اجتناب ناپذیر است. پرسشگری از مجمع تشخیص مصلحت نظام- آیا چشم انداز بیست ساله نظام بر مدیریت تبیین منابع انسانی تاکید دارد؟ - سیاست‌های کلی مدیریت تبیین منابع انسانی کشور کدام است؟ - آیا در سیاست‌های کلی بخشی و موضوعی نظام، مدیریت تبیین منابع انسانی ملاحظه شده است؟ - آیا گسترش گفتمان اجتماعی معطوف به منابع انسانی به مصالح کشور است؟ - آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصوبات خود به منابع انسانی مرتبط با مصوبه توجه دارد؟ پرسشگری از دولت- برنامه‌های دولت برای مدیریت تبیین منابع انسانی چیست؟ - کدام وزارتخانه یا سازمان متولی مدیریت تبیین منابع انسانی در کشور است؟ - تفاوت مدیریت تبیین منابع انسانی با مدیریت نیروی انسانی ادارات چیست؟ - چرا بهره وری مدیریت تبیین منابع انسانی در دولت بسیار پایین است؟ - آیا در دولت بزرگ با کارکنان بسیار زیاد مدیریت تبیین منابع انسانی ممکن است؟ پرسشگری از مجلس شورای اسلامی- مصوبات مرتبط با مدیریت تبیین منابع انسانی در مجلس شورای اسلامی کدام است؟ - آیا فراکسیون‌های مجلس نسبت به مدیریت تبیین منابع انسانی آگاهی کامل دارند؟ - آیا در رونمایی از بسته طرح‌های متنوع ضدتحریم به مدیریت تبیین منابع انسانی توجه شده است؟ - نقش کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در مدیریت تبیین منابع انسانی کشور چیست؟ - آیا در مصوبات مجلس شورای اسلامی به مدیریت تبیین منابع انسانی در بخش‌های محتلف کشور توجه شده است؟ پرسشگری از شورای نگهبان- آیا تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان مبتنی بر مدیریت تبیین منابع انسانی بوده است؟ - آیا تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان مبتنی بر مدیریت تبیین منابع انسانی بوده است؟ - آیا در مغایرت سنجی مصوبات مجلس شورای اسلامی با شرع و قانون اساسی به موضوع مهم مدیریت تبیین منابع انسانی پیرامون مصوبه توجه می‌شود؟ - مدیریت تبیین منابع انسانی تراز برای پیاده سازی شرع و قانون اساسی از نظر شورای نگهبان چیست؟ - خیل فراوان قوانینی که نیروی انسانی اجراکننده آن وجود خارجی ندارد با روح حاکم بر شرع و قانون اساسی منافات ندارد؟ پرسشگری از قوه قضاییه- گزارش نظارتی سازمان بازرسی کل کشور پیرامون مدیریت تبیین منابع انسانی کشور چیست؟ - هدف گذاری تبیین منابع انسانی کشور چگونه از سوی سازمان بازرسی کل کشور تحت نظارت قرار می‌گیرد؟ - نحوه نظارت بر سازماندهی تبیین منابع انسانی گونه است؟ - برنامه سازمان بازرسی کل کشور برای نظارت بر ایجاد و گسترش گفتمان اجتماعی منابع انسانی توسط دستگاه‌های متولی چیست؟ - نظر سازمان بازرسی کل کشور پیرامون مهاجرت مغزها از کشور چیست؟ پرسشگری از رسانه‌های گروهی- نقش رسانه‌های گروهی در گسترش مدیریت تبیین منابع انسانی کشور چیست؟ - بجز رسانه‌های گروهی، مدیریت تبیین منابع انسانی وظیفه کدام نهاد و دستگاه اجرایی است؟ - رابطه متقابل منابع انسانی فاقد گفتمان اجتماعی با رسانه‌های گروهی چیست؟ - رسانه‌های گروهی تا چه حد به غفلت زدایی از حاکمیت پیرامون مدیریت تبیین منابع انسانی می‌پردازند؟ - برنامه رسانه‌های گروهی برای گفتمان سازی پیرامون مدیریت تبیین منابع انسانی کشور چیست؟ پرسشگری از اندیشمندان و نخبگان- گفتمان سازی اجتماعی پیرامون منابع انسانی کشور موضوع چه علمی است؟ - چه بخش از منابع انسانی کشور بدون گفتمان اجتماعی می‌توانند در مقابله با تحریم‌ها اثرگذار باشند؟ - آیا اندیشمندان و نخبگان در جامعه از جایگاه مورد انتظار برخوردارند؟ - آیا بدون آگاهی و مهارت یابی در گفتمان سازی اجتماعی می‌توان به مدیریت تبیین منابع انسانی کشور پرداخت؟ - آیا ممتاز پروری (پرورش شاگرد اول‌ها) به مدیریت تبیین منابع انسانی کشور منتهی می‌شود؟ پرسشگری از رسانه ملی- جایگاه رسانه ملی در گفتمان سازی اجتماعی چیست؟ - آیا رسانه ملی توانایی گفتمان سازی پیرامون منابع انسانی کشور را دارد؟ - آیا استفاده از امکانات و برنامه‌های دیداری و شنیداری منجر به تولید گفتمان می‌شود؟ - پشتوانه علمی و عملی رسانه ملی در گفتمان سازی پیرامون مدیریت تبیین منابع انسانی چیست؟ - مدیریت تبیین منابع انسانی در رسانه ملی چگونه انجام شده و می‌شود؟ پرسشگری از فرهنگ و ارشاد اسلامی- آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توانایی گفتمان سازی پیرامون منابع انسانی کشور را دارد؟ - گزارش عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گفتمان سازی موثر پیرامون منابع انسانی چیست؟ - مدیریت تبیین منابع انسانی در حوزه فرهنگ و هنر چگونه انجام می‌شود؟ - تجسم فرهنگی و هنری گفتمان اجتماعی منابع انسانی در مقابله با تحریم‌ها چیست؟ - فرهنگ و هنر فاقد گفتمان اجتماعی امکان وقوع در جامعه را دارد؟ پرسشگری از شورای عالی انقلاب فرهنگی- وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مدیریت تبیین منابع انسانی چیست؟ - در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تا چه حد به مدیریت تبیین منابع انسانی توجه شده است؟ - آیا مجموعه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به گفتمان اجتماعی مورد نیاز انقلاب اسلامی در مقابله با تحریم‌ها کمکی می‌کند؟ - آیا اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به مدیریت تبیین منابع انسانی آگاهی لازم و کافی را دارند؟ - گفتمان اجتماعی موثر و معطوف به مدیریت تبیین منابع انسانی نیازمند چه نوع مصوباتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی است؟ پرسشگری از وزارت آموزش و پرورش- سیستم آموزشی و تربیتی و

نظرها

اخبار بیشتر