گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به نقش تاثیر آزادی رسانه‌ها بر مقابله با فساد و رانت، گفت: شفافیت ضدفساد و رانت‌خواری و فرصت‌طلبی است و رسانه‌ها هم ابزار شفافیت هستند.

یدالله طاهرنژاد در گفت وگو با ایسنا درباره تاثیر اعلام دارایی و اموال مسئولان بر مقابله با فساد و بازسازی افکارعمومی نسبت به مسئولان اظهار کرد: گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد و ترویج فرهنگ فسادستیزی در جامعه است. هرجا با شفافیت و گردش آزاد اطلاعات مقابله و رسانه محدود و محکوم شد، زمینه برای توزیع رانت و گسترش فساد فراهم می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر بناست با فساد مبارزه جدی شود، باید شفافیت در همه شئون گسترش یابد. آزادی قلم و بیان به گونه‌ای باشد که رسانه‌ها قادر باشند بر تاریک‌خانه‌ها نور انداخته و آن را روشن کنند. شفافیت ضدفساد و رانت‌خواری و فرصت‌طلبی است و رسانه‌ها هم ابزار شفافیت هستند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این فعال سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این اتفاقات رخ دهد دیگر نیازی به قوانینی مثل اعلام دارایی و اموال مسئولان نیست. وقتی شفافیت اصل باشد دیگر مسئولی قادر نخواهد بود که زندگی مخفیانه داشته و جامعه از دارایی‌ها و اموال او بی‌خبر باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف17 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح جلسه علنی امروز کلیات طرح اصلاح تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را تصویب کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح جلسه علنی امروز کلیات طرح اصلاح تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را تصویب کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
آلدار خلیل گفت: این توافق هیچ بندی ندارد زیرا یک توافقنامه (واقعی) نیست. این چهره سیاسی کرد افزود: هدف ما از توافق درباره استقرار نیروهای دمشق در مرزها همین است و باید قدرتی تحت عنوان دمشق باشد. زیرا آنها نماینده سوریه در سازمان ملل هستند. زمانی که ارتش بر مرزها مستقر شود، این از نظر سازمان ملل به این معناست که تقسیمی در سوریه وجود ندارد و این حاکمیت ملی سوریه را نشان می‌دهد و با وجود این حاکمیت ملی اگر ترکیه بر حمله خود پافشاری ورزد، به معنای آن است که این کشور به حاکمیت ملی سوریه تجاوز کرده است. او افزود: مناطق جنگی شامل این توافق نمی‌شوند، زیرا اگر حاکمیت سوریه بر این مناطق اعمال شود، درگیری‌ها در مناطق جنگی ادامه خواهند یافت.
ایلناایلنا1 روز قبل
دفتر آیت‌الله مکارم‌شیرازی با صدور اطلاعیه از بستری شدن این مرجع تقلید در یکی از بیمارستان‌های تهران خبر داد. به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه تاکید شده که که حال عمومی آیت‌الله مکارم‌شیرازی مساعد است اما «به توصیه پزشکان برای انجام برخی از امور درمانی در یکی از بیمارستان‌های تهران به سر می‌برد و به زودی پس از تکمیل مراحل درمانی به قم مراجعت می‌کند.» علی‌محمد طباطبایی، یکی از اعضای دفتر آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، اخبار منتشر شده درباره وخامت حال وی را رد کرد و گفت: «وضعیت جسمانی آیت‌الله مکارم شیرازی خوب است و هیچ مشکلی وجود ندارد. ایشان مقداری ضعف جسمی داشت که برطرف شده و ان‌شاء‌الله بهتر خواهد شد.» طباطبایی گفت: «در فضای مجازی یک نفر مطلبی را منتشر و بقیه آن را انتشار می‌دهند و شایعات در مورد بیماری این مرجع تقلید نیز از این دست است اما رسانه‌ها باید اطلاعات موثق را از کانال دفتر مکارم شیرازی پیگیری کنند.»

نظرها

اخبار بیشتر