چگونه می‌توان با ترک‌های پاشنه پا مبارزه کرد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سلامت
چگونه می‌توان با ترک‌های پاشنه پا مبارزه کرد؟

چگونه می‌توان با ترک‌های پاشنه پا مبارزه کرد؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
بسیاری از افراد در طول پاییز و زمستان با ترک‌های پاشنه پا مواجه می‌شوند اما چگونه می‌توان با این ترک‌های پوستی مبارزه کرد؟

کاملا مشخص است که خشکی پوست زمینه ساز بروز ترک‌های پاشنه پا می‌شود اما مبارزه با این خشکی و ترک پا گاهی بسیار دشوار است. بر این اساس سعی داریم ببینیم چگونه می‌توان با ساده‌ترین روش‌ها این نوع ترک‌ها را از بین برد.

چگونه می‌توان با ترک‌های پاشنه پا مبارزه کرد؟ - 1

یکی از روش‌های بسیار متداول برای از بین بردن ترک‌های پوستی استفاده از سوهان‌های ویژه ترک‌های پوستی است. این نوع سوهان‌ها با صیقل دادن سطح پوست، پوست‌های خشک و ترک خورده را به سرعت از کف پا لایه برداری می‌کنند. البته به این موضوع توجه کنید که لایه برداری گاهی نیاز به مراجعه به مراکز زیبایی یا حتی مطب پزشکان پوست دارد اما می‌توانید با فرایند صیقل دادن پوست با این مشکل مبارزه کنید.

خبری: اخبار درباره سلامت

چگونه می‌توان با ترک‌های پاشنه پا مبارزه کرد؟ - 5

یک روش مهم دیگر هیدراته کردن پوست و آب رسانی به کف پا است، این کار را می‌توانید با استفاده از کرم مرطوب کننده یا ماسک‌های مرطوب کننده گیاهی طبیعی انجام دهید. دو ماده آبرسان طبیعی خیار و آلوئه ورا هستند.

چگونه می‌توان با ترک‌های پاشنه پا مبارزه کرد؟ - 7

بستن پاها در جوراب هایی که با کرم‌های مرطوب کننده آغشته‌اند می‌تواند در طول شب تا صبح وضعیت ترک‌های پوستی را بهبود ببخشد. درواقع زمان شب تا صبح، بهترین زمان برای مبارزه با مشکلات پوستی و ترک‌های پا است چرا که شما پای خود را روی زمین نمی‌گذارید و در نتیجه پای شما سالم‌تر می‌ماند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
برای مثال، در پژوهشی دریافتند که اضافه کردن تخم‌مرغ به سالاد باعث افزایش میزان جذب ویتامین E دریافتی از سالاد می‌شود. افزایش میزان کلسترول خوب جلوی اثرات منفی کلسترول بد را می‌گیرد. (آیا بزرگسالان سالم‌تر در چین بیشتر تخم‌مرغ می‌خورند یا خوردن تخم‌مرغ باعث می‌شود که آنها سالم‌تر باشند؟) این موضوع البته باعث سردرگمی است. تخم‌مرغ خوبهمچنان که این پژوهش‌ها با شور و حرارت به بررسی اثرات کلسترول تخم‌مرغ بر سلامت ما می‌پردازند، ما می‌دانیم که تخم‌مرغ از راه‌هایی برمیزان خطر ابتلای ما به بیماری اثر می‌گذارد. «اما کولین تخم‌مرغ جذب می‌شود و به رودهٔ بزرگ نمی‌رود و در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی را افزایش نمی‌دهد».
الفالف20 ساعت قبل
مراقبت‌های خانگی بعد از پیاده روی اربعینگروه سلامت الف، ۲۷ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۰ ۳۹۸۰۷۲۷۰۷۲بعد از شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ممکن است برخی از زائران دچار بیماری شوند، در این اینفو گرافیک با مراقبت‌های بعد از اربعین آشنا خواهید شد.
مهرمهر1 روز قبل
«جویفان چیانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «براساس نتایج ما دریافتیم آپنه خواب فاکتور پرخطری برای بروز «ورم ماکولا دیابتی» در افراد دیابتی است.» درمان ورم ماکولا دیابتی در بیماران دچار آپنه خواب بسیار دشوار است و منجر به نابینایی می‌شود. زمانیکه افراد دیابتی کنترل ضعیفی بر میزان قندخون شان داشته باشند، عروق نازک خون در پشت چشم آسیب می‌بینند. به گفته محققان، آپنه خواب ممکن است از طریق افزایش مقاومت انسولین، افزایش التهاب و افزایش فشارخون در گسترش و تشدید این مشکل دیابتی نقش داشته باشد. محققان دریافتند میزان آپنه خواب شدید در بیماران مبتلا به ورم ماکولا دیابتی در مقایسه با افراد فاقد این مشکل به مراتب بیشتر است (۸۰٫۶ درصد در مقابل ۴۵٫۵ درصد). همچنین آنها دریافتند هرچقدر آپنه خواب شدیدتر باشد، ورم ماکولا بدتر خواهد بود.
فارسفارس1 روز قبل
متخصص جراحی عمومی گفت: غذاهای چرب، فست فودها، غذاهای کنسروی و کم تحرکی باعث بروز سرطان سینه در زنان می‌شود. آسیه الفت متخصص جراحی عمومی و عضو هیأت علمی پژوهشکده درمان سرطان معتمد در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «تأثیرات سبک زندگی سالم در جلوگیری از بروز سرطان سینه در زنان»، اظهار داشت: به دلیل سبک زندگی در کشورهای غربی، میزان بروز سرطان در این کشورها زیادتر است و بیش از ۱۸۰ نفر از هر۱۰۰ هزار نفر است. وی ادامه داد: در ایران میزان شیوع سرطان سینه یک چهارم این میزان است البته این آمار در اکشور در حال افزایش است. الفت افزود: بسیاری از خانم‌ها شاغل هستند و مجبورند غذاهای آماده مصرف کنند؛ در حالی که غذاهای چرب، فست فودها و کم تحرکی نقش زیادی در ایجاد سرطان سینه دارد. این متخصص جراحی عمومی اضافه کرد: اگر افراد از جمله خانم‌ها نمی‌توانند باشگاه بروند به پارک محل رفته و از امکانات ورزشی آنجا استفاده کند تا ضربان قلب و تنفس فرد افزایش پیدا کند. اگر چنین سبک زندگی داشته باشند و ادامه دهند، درصد ابتلا به سرطان از جمله سرطان سینه بسیار کاهش پیدا می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
اختلال دوقطبی (BD)، که افراد زمانی آن را افسردگی مانیک می‌نامیدند، از حدود ۲۰ سالگی شروع می‌شود. به عنوان مثال، لوودوپا – دارویی از پارکینسون که گیرنده‌های دوپامین را فعال می‌کند – می‌تواند در بعضی از افراد باعث تحریک شیدایی شود. علائم بیماری پارکینسون به علت مرگ سلول‌های تولید کننده دوپامین در قسمتی از مغز به نام جوهره نیگرا رخ می‌دهد. "یافته‌های این بررسی منظم و متاآنالیز نشان می‌دهد که در مبتلایان به BD بعدا احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. آن‌ها توضیح می‌دهند که این تشخیص ممکن است به دلیل تشخیص نادرست پارکینسون ناشی از دارو به عنوان بیماری پارکینسون باشد، و همچنین متذکر می‌شوند که در این مطالعه و در تحلیل آن‌ها بین پارکینسون و پارکینسونیزم تفاوت قائل نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر