رفتار‌های پرخطر، سلامت را تهدید می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سلامت
رفتار‌های پرخطر، سلامت را تهدید می‌کنند

رفتار‌های پرخطر، سلامت را تهدید می‌کنند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت گفت: بسیاری از رفتار‌های پرخطر برای سلامتی از دوران نوجوانی آغاز می‌شود.

شهرام رفیعی فر، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت اظهار کرد: بسیاری از بیماری‌های قلبی و سرطان‌هایی که عامل مرگ و میر بزرگسالان هستند، ناشی از رفتار‌های پرخطر نظیر استعمال دخانیات، کم تحرکی، تغذیه ناسالم و … است که معمولا از دوران کودکی و نوجوانی شروع شده و شکل گرفته‌اند و می‌توانند زمینه را برای بروز این بیماری‌های مرگبار در بزرگسالی فراهم کنند.

او افزود: رفتار‌های پرخطر، سلامت را تهدید می‌کنند و می‌توانند موجب آسیب، بیماری و مرگ نابهنگام شوند. بیشتر رفتار‌های پرخطر در این ویژگی‌ها اشتراک دارند که در دوران نوجوانی شروع می‌شوند. عوارض و عواقب بهداشتی، آموزشی و اجتماعی توامان دارند. قابل پیشگیری هستند و در دوران جوانی ادامه پیدا می‌کنند.

رفیعی فر بیان کرد: بررسی انجام شده در خصوص وضعیت سلامت دانش آموزان در سال تحصیلی ۹۴ - ۹۳ نشان داد که از هر ده دانش آموز تقریبا یک نفر دارای اضافه وزن (۴٫۹ درصد) بیش از یک نفر چاق (۴. ۱۱ درصد) و دو نفرچاقی شکمی (۱. ۲۱ درصد) داشتند. میزان چربی خون بالا (تری گلیسیرید) ۷. ۲۷ درصد بود.

او ادامه داد: بیش از یک چهارم دانش آموزان دارای چربی خون بالا بودند. یک چهارم دانش آموزان (۹. ۲۴ درصد) روزانه مسواک نمی‌زدند. بیش از یک چهارم (۵. ۲۷ درصد) حداقل یک بار در هفته میان وعده‌های غذایی ناسالم مصرف می‌کردند و از هر ده نفر بیش از یک نفر (۵. ۱۱ درصد) به صورت روزانه سوسیس، کالباس، پیتزا و همبرگر مصرف می‌کردند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

رفیعی فر گفت: از هر ده نفر فقط ۶ نفر (۶۰ درصد) روزانه میوه و ۳ نفر سبزی (۳۲ درصد) مصرف می‌کردند.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت گفت: از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر فعالیت بدنی حداقل به مدت نیم ساعت در روز نداشتند. این در حالی است که میزان استاندارد فعالیت بدنی در این گروه سنی روزانه حداقل یک ساعت است.

شیوع بالای عوامل خطرساز در بین گروه سنی کودکان و نوجوانان کشور

او تصریح کرد: با توجه به شیوع بالای عوامل خطرساز در بین گروه سنی کودکان و نوجوانان کشورمان و اهمیت پیشگیری از بیماریها، توانمندسازی دانش آموزان برای مراقبت از سلامت خود و دیگران امری ضروری است. به همین منظور از سال ۹۳ تفاهم نامه و توافق نامه اجرایی ارتقای سلامت مدارس بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش منعقد شد.

رفیعی فر افزود: از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه تالیف کتاب درسی سلامت و بهداشت در زمینه ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری از رفتار‌های پر خطر و آسیب‌های اجتماعی در مدارس و کمک به توانمند سازی دانش آموزان، اولیای مدارس، معلمان و دبیران برای ارتقای سلامت دانش آموزان است که تدریس آن از سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
برای مثال، در پژوهشی دریافتند که اضافه کردن تخم‌مرغ به سالاد باعث افزایش میزان جذب ویتامین E دریافتی از سالاد می‌شود. افزایش میزان کلسترول خوب جلوی اثرات منفی کلسترول بد را می‌گیرد. (آیا بزرگسالان سالم‌تر در چین بیشتر تخم‌مرغ می‌خورند یا خوردن تخم‌مرغ باعث می‌شود که آنها سالم‌تر باشند؟) این موضوع البته باعث سردرگمی است. تخم‌مرغ خوبهمچنان که این پژوهش‌ها با شور و حرارت به بررسی اثرات کلسترول تخم‌مرغ بر سلامت ما می‌پردازند، ما می‌دانیم که تخم‌مرغ از راه‌هایی برمیزان خطر ابتلای ما به بیماری اثر می‌گذارد. «اما کولین تخم‌مرغ جذب می‌شود و به رودهٔ بزرگ نمی‌رود و در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی را افزایش نمی‌دهد».
الفالف20 ساعت قبل
مراقبت‌های خانگی بعد از پیاده روی اربعینگروه سلامت الف، ۲۷ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۰ ۳۹۸۰۷۲۷۰۷۲بعد از شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ممکن است برخی از زائران دچار بیماری شوند، در این اینفو گرافیک با مراقبت‌های بعد از اربعین آشنا خواهید شد.
مهرمهر1 روز قبل
«جویفان چیانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «براساس نتایج ما دریافتیم آپنه خواب فاکتور پرخطری برای بروز «ورم ماکولا دیابتی» در افراد دیابتی است.» درمان ورم ماکولا دیابتی در بیماران دچار آپنه خواب بسیار دشوار است و منجر به نابینایی می‌شود. زمانیکه افراد دیابتی کنترل ضعیفی بر میزان قندخون شان داشته باشند، عروق نازک خون در پشت چشم آسیب می‌بینند. به گفته محققان، آپنه خواب ممکن است از طریق افزایش مقاومت انسولین، افزایش التهاب و افزایش فشارخون در گسترش و تشدید این مشکل دیابتی نقش داشته باشد. محققان دریافتند میزان آپنه خواب شدید در بیماران مبتلا به ورم ماکولا دیابتی در مقایسه با افراد فاقد این مشکل به مراتب بیشتر است (۸۰٫۶ درصد در مقابل ۴۵٫۵ درصد). همچنین آنها دریافتند هرچقدر آپنه خواب شدیدتر باشد، ورم ماکولا بدتر خواهد بود.
فارسفارس1 روز قبل
متخصص جراحی عمومی گفت: غذاهای چرب، فست فودها، غذاهای کنسروی و کم تحرکی باعث بروز سرطان سینه در زنان می‌شود. آسیه الفت متخصص جراحی عمومی و عضو هیأت علمی پژوهشکده درمان سرطان معتمد در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «تأثیرات سبک زندگی سالم در جلوگیری از بروز سرطان سینه در زنان»، اظهار داشت: به دلیل سبک زندگی در کشورهای غربی، میزان بروز سرطان در این کشورها زیادتر است و بیش از ۱۸۰ نفر از هر۱۰۰ هزار نفر است. وی ادامه داد: در ایران میزان شیوع سرطان سینه یک چهارم این میزان است البته این آمار در اکشور در حال افزایش است. الفت افزود: بسیاری از خانم‌ها شاغل هستند و مجبورند غذاهای آماده مصرف کنند؛ در حالی که غذاهای چرب، فست فودها و کم تحرکی نقش زیادی در ایجاد سرطان سینه دارد. این متخصص جراحی عمومی اضافه کرد: اگر افراد از جمله خانم‌ها نمی‌توانند باشگاه بروند به پارک محل رفته و از امکانات ورزشی آنجا استفاده کند تا ضربان قلب و تنفس فرد افزایش پیدا کند. اگر چنین سبک زندگی داشته باشند و ادامه دهند، درصد ابتلا به سرطان از جمله سرطان سینه بسیار کاهش پیدا می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
اختلال دوقطبی (BD)، که افراد زمانی آن را افسردگی مانیک می‌نامیدند، از حدود ۲۰ سالگی شروع می‌شود. به عنوان مثال، لوودوپا – دارویی از پارکینسون که گیرنده‌های دوپامین را فعال می‌کند – می‌تواند در بعضی از افراد باعث تحریک شیدایی شود. علائم بیماری پارکینسون به علت مرگ سلول‌های تولید کننده دوپامین در قسمتی از مغز به نام جوهره نیگرا رخ می‌دهد. "یافته‌های این بررسی منظم و متاآنالیز نشان می‌دهد که در مبتلایان به BD بعدا احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. آن‌ها توضیح می‌دهند که این تشخیص ممکن است به دلیل تشخیص نادرست پارکینسون ناشی از دارو به عنوان بیماری پارکینسون باشد، و همچنین متذکر می‌شوند که در این مطالعه و در تحلیل آن‌ها بین پارکینسون و پارکینسونیزم تفاوت قائل نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر