تولید نخستین ربات کاملا پوشیده با پوست مصنوعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
تولید نخستین ربات کاملا پوشیده با پوست مصنوعی

تولید نخستین ربات کاملا پوشیده با پوست مصنوعی

فارسخبرگزاری فارس |
تولید پوست‌های الکترونیک برای پوشاندن بدن ربات ها پدیده تازه ای نیست، اما تولید یک ربات کاملا پوشیده شده از این نوع پوست برای نخستین بار است که رخ می دهد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، نخستین بار محققان در سال ۲۰۱۱ موفق به ساخت پوستی مصنوعی و ۶ ضلعی برای پوشاندن بدن ربات‌ها شدند که قادر به درک حس لامسه بود و حالا این طرح در ابعادی وسیع تکرار شده است.

پژوهشگران هشت سال قبل ۳۱ قطعه پوست ۶ ضلعی رباتیک را برای پوشاندن یک ربات کوچک مورد استفاده قرار دادند و حالا برای نخستین بار بار بدن یک ربات بزرگ به اندازه انسان را با استفاده از ۱۲۶۰ سلول پوستی شش ضلعی پوشاندند.

تولید نخستین ربات کاملا پوشیده با پوست مصنوعی - 3

پژوهشگران دانشگاه مونیخ می‌گویند این سلول‌ها مجهز به حسگرهایی قدرتمند هستند که مانند کندوهای زنبور عسل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و قادر به درک فشار، دما، شتاب و نزدیک شدن جسمی دیگر هستند.

خبری: اخبار فرهنگی و هنری روز

چالش اصلی برای پوشاندن کامل بدن یک ربات با استفاده از این سلول‌های پوستی، دشواری محاسبات رایانه‌ای برای انجام وظایف مدنظر حسگرهای یادشده است که با ارتقای سیستم عصبی حسگرهای مورد استفاده این مشکل هم حل شده است. قطر هر یک از این سلول‌ها فعلا ۲٫۵ سانتیمتر است که قرار است در آینده کمتر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا21 ساعت قبل
ایمناایمنا23 ساعت قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
مهرمهر16 ساعت قبل
حجت الاسلام سید رضا افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این اداره کل با همکاری اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان، اقدام به پوشش آموزشی و خدماتی در محورهای مختلف در راستای پیاده روی بزرگ اربعین حسینی کرد. افتخاری با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای پیاده روی بزرگ اربعین اجرایی شده است، اظهار کرد: همچنین دوره آموزشی ویژه خواهران طلبه همراه کاروانها برگزار شد. وی افزود: در همین راستا رایزنی هایی با ادارات، نهادها و خیرین با هدف رفع مشکلات و موانع موکب داران انجام گرفت. افتخاری با اشاره به اهمیت نگاه فرهنگی و معنوی کاروان‌ها به پیاده روی اربعین، عنوان کرد: مدیران کاروان‌ها نگاه فرهنگی و معنوی به این سفر را مد نظر داشته باشند. مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان با اشاره به بازگشت زوار اربعین حسینی، عنوان داشت: برنامه ریزی برای استقبال از زوار توسط مدیران دفاتر تبلیغات اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی انجام گرفته است.

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

نظرها

اخبار بیشتر