کدام رنگهای ماشین، بیشترین مشتری را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
کدام رنگهای ماشین، بیشترین مشتری را دارد

کدام رنگهای ماشین، بیشترین مشتری را دارد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
برنا نوشت:درست به اندازه‌ای که مشخصات فنی، طراحی و یا امکانات یک اتومبیل برای خرید مهم است، انتخاب رنگ آن هم می‌تواند یکی از فاکتورهای مهم خرید به شمار آید.

یک مطالعه توسط خبرنگاران وبسایت خرید و فروش اتومبیل iSeeCars انجام شده و قیمت بیش از ۴ میلیون وسیله نقلیه مختلف در تمامی سگمنت‌ها و شرایط خرید و فروش آنان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است تا در نهایت به این موضوع برسیم که رنگ خودرو چقدر در معاملات آن تاثیرگذار خواهد بود.

نارنجی: ۲۰٫۴ درصد

اگر شما مشتاق به خرید یک ماشین نارنجی هستید، باید به قیمت آن هم توجه داشته باشید، زیرا داشتن یک ماشین نارنجی نسبت به رنگ‌های دیگر آن حدود ۲۰٫۴ درصد هزینه بیشتری بر روی دست خریدارانش می‌گذارد، هرچند خوشبختانه این موضوع برای آمریکایی‌ها صدق می‌کند و در بازار کشور خودمان چندان خودروی نارنجی برای خرید و فروش وجود ندارد که بخواهیم بابت آن هزینه بسیار بالاتری پرداخت کنیم.

- بنفش: ۱۴٫۹ درصد

در مدت زمان حیات خود شاید به ندرت یک ماشین بنفش در جاده ببینید و تعداد بسیار کمی از شرکت‌های خودروسازی این رنگ را برای محصولاتشان قابل سفارش می‌کنند، همچون کمپانی خودروسازی دوج که برای خودروی «دوج چلنجر» یک رنگ بنفش ارائه می‌دهد و طرفداران رنگ بنفش باید توجه داشته باشد که برای خرید یک اتومبیل با چنین رنگی، نیاز است که حدود ۱۴٫۹ درصد هزینه بیشتری نسبت به هزینه متوسط پرداخت خود صرف کنند.

- قرمز: ۵٫۴ درصد

با کمال تعجب، فروش مجدد یک خودروی قرمز به طور متوسط بدترین معاملات را دارند و فروشندگان این دسته از وسایل نقلیه زمان بیشتری برای فروش اتومبیل خود صرف می‌کنند، اما هنوز هم در آمریکا برای خرید یک خودروی قرمز لازم است که هزینه بیشتری پرداخت کنید که طبق تحقیقات، این میزان حدود ۵٫۴ درصد بیشتر از هزینه متوسط پرداخت خواهد بود.

- سبز دودی یا آبی مایل به سبز: ۴٫۴ درصد

سبز دودی را می‌توانیم یکی از خاص‌ترین و کمیاب‌ترین رنگ‌ها در میان اتومبیل‌های بازار بدانیم، اما این رنگ امروزه همانند دهه ۹۰ میلادی بسیار محبوب نیست و کمتر کسی و کمتر خودروسازانی چنین رنگی بر روی محصولات خود ارائه می‌دهند، ولی خب هنوز هم مشتریانی هستند که مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای داشتن یک اتومبیل به رنگ «آبی مایل به سبز» باشند و برای آن ۴٫۴ درصد هزینه بیشتری پرداخت خواهند کرد.

- سفید: ۳٫۵ درصد

جای تعجب دارد که رنگ سفید در این لیست دیده می‌شود و اگر صادقانه بگوییم، تعجب کردیم که «سفید» به عنوان رنگی انتخاب شده است که هزینه بیشتری از مشتریان نسبت به هزینه متوسط در زمان معامله دریافت می‌کند. درهر حال برای خرید یک اتومبیل سفید رنگ در آمریکا، مشتریان نیاز به پرداخت حدودا ۳٫۵ درصد هزینه بیشتری نسبت به حد متوسط پرداخت دارند.

- سبز: ۲٫۹ درصد

سبز یکی دیگر از شگفتی‌های این لیست خواهد بود، زیرا این انتظار وجود داشت که برای خرید یک اتومبیل نارنجی و یا بنفش هزینه بیشتری پرداخت شود، اما رنگ سبز به راحتی با اتومبیل و مخاطبان ارتباط برقرار نمی‌کند و شرایط زمانی بدتر خواهد شد که شما بجای سبز روشن، از سبز پررنگ جنگلی بر روی اتومبیل استفاده کنید و برای خرید آن هم نیاز به پرداخت ۲٫۹ درصد هزینه بیشتری داشته باشید.

- زرد: ۱٫۹ درصد

رنگ زرد جزو آن دسته از رنگ هاست که مورد توجه بسیاری از خودروسازان قرار می‌گیرد و زمانی که می‌خواهید هزینه بیشتری برای خرید یک اتومبیل پرداخت نکنید و در عین حال خوش رنگ باشد، رنگ زرد می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

- صورتی: ۱- درصد

این رنگ بسیار خاص و ویژه است و طبیعتا مناسب مردان به هیچ وجه نخواهد بود، اما خودروهای صورتی پتانسیل خوبی برای معامله دارند و رنگ آنان تاثیر زیادی در معاملات نخواهد داشت و به راحتی می‌توانید بر روی خرید و فروش آنان بدون پرداخت هزینه بیشتر و یا از دست دادن سرمایه خود حساب باز کنید.

- آبی: ۲٫۷- درصد

دومین رنگ ما در این لیست که پتانسیل یک معامله بسیار بهتر نسبت به رنگ‌های قبلی را دارد، رنگ آبی خواهد بود که در بین مشتریان هم جذاب و محبوب است و همچنین گستردگی آن در بازار باعث شده تا شما معامله بهتری برای خرید یک اتومبیل آبی رنگ داشته باشید و حدود ۲٫۷ درصد نیز هزینه کمتری بابت داشتن یک خودروی آبی پرداخت خواهید کرد.

- خاکستری: ۲٫۸- درصد

بعضی از رنگ‌های خاکستری بیش از سایرین متمایز هستند، اما این رنگ خنثی در بین مشتریان محبوب است و محبوبیت بالای آن باعث می‌شود تا یک معامله بهتری برای خرید یک اتومبیل خاکستری داشته باشید.

- قهوه‌ای: ۳٫۳- درصد

شاید خیلی‌ها دوست نداشته باشند اتومبیلشان به رنگ قهوه‌ای باشد و صاحبان فعلی خودروهای قهوه‌ای نیز مجبور خواهند بود تا اتومبیل خود را با قیمت کمتری در بازار بفروشند. اتومبیل‌های قهوه‌ای با رنگ نه چندان محبوب خود، حدود ۳٫۳ درصد کمتر از هزینه متوسط پرداخت اتومبیل مشابه قیمت خواهند داشت.

- سیاه: ۴٫۴- درصد

بیشتر مردم می‌گویند که رنگ سیاه بهترین انتخاب ممکن برای اتومبیل خواهد بود، اما نگهداری آن بسیار سخت‌تر است و دارندگان وسایل نقلیه مشکی نیاز است که با احتیاط بیشتری از اتومبیل خود استفاده کنند. حال از طرفی به خاطر مشکلات و مهم‌تر از همه به خاطر فراوانی رنگ مشکی در بازار، خودروهای مشکی رنگ بهترین معامله برای خریداران خواهند بود.

- نقره‌ای: ۱۳٫۷- درصد

از اینجا به بعد را می‌توانیم ۳ رنگ برتر این لیست بدانیم که برای فروشندگان بدترین معامله، اما برای خریداران بهترین معامله را خواهند داشت و شروع آن با رنگ نقره‌ای خواهد بود که با اختلافی بسیار زیاد با رنگ مشکی، یکی از بهترین معاملات را برای خریداران جدید این دسته از وسایل نقلیه رقم می‌زند و مشتریان می‌توانند به طور میانگین ۱۳٫۷ درصد هزینه کمتری برای داشتن یک اتومبیل نقره‌ای پرداخت کنند.

- طلایی: ۱۵٫۸- درصد

اگر این مطالعه در دهه ۷۰ میلادی صورت می‌گرفت، بدون شک رنگ طلایی بیشتری محبوبیت را کسب می‌کرد و همچنین برای داشتن یک ماشین طلایی رنگ نیاز به پرداخت هزینه بسیار بیشتری خواهید داشت، اما امروزه اتومبیل‌های طلایی محبوبیت زیادی، حداقل برای عموم جامعه ندارند و به همین دلیل فرصت مناسبی ایجاد شده برای افرادی که دوست دارند یک اتومبیل با رنگ خاص بدنه داشته باشند و چه رنگی بهتر از طلایی برای جلب توجه؟!

- بژ: ۲۴٫۳- درصد

بدون شک هیچکس دلش نمی‌خواهد یک ماشین به رنگ «بژ» داشته باشد، ولی خب کسانی هستند که از کارخانه اتومبیل خود را به رنگ «بژ» سفارش می‌دهند و بعد از آن برای فروش مجدد در بازار به مشکل برمی خورند، زیرا رنگ «بژ» محبوبیت چندانی در بازار ندارد و همین عامل باعث شده تا افت قیمت شدیدی برای فروشندگان و معامله بسیار خوبی برای «خریداران» داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا18 ساعت قبل

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا18 ساعت قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاخیرا نرخ جدید نان اعلام شد که طبق آن نرخ مصوب نان بربری ساده در نانوایی‌های آزادپز معادل ۱۵۰۰ و در نانوایی‌های دولتی معادل ۱۰۰۰ تومان تعیین شده است، با این حال این نان در برخی از نانوایی‌های آزادپز سطح شهر به قیمت ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. اخبار اقتصادی-همچنین نان بربری همراه با کنجد هم به قیمت ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود در حالیکه حداکثر قیمت مجاز آن ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است. با این حال بررسی‌های صورت گرفته از برخی نانوایی‌های قرار گرفته در مرکز شهر تهران نشان می‌دهد که نان سنگک ساده، تافتون و لواش به نرخ مصوب تعیین شده عرضه می‌شوند. البته در اینجا نیز نانوایان برای اضافه کردن کنجد و سبزیجات، مبلغی دلبخواه خود و نه قانونی را به قیمت نان اضافه می‌کنند به‌گونه‌ای که نان سنگک کنجددار برخلاف نرخ مصوب، به قیمت ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که طبق اعلام رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، نانوایان در صورت اضافه کردن کنجد و سبزیجات به نان تنها اجازه دارند ۵۰۰ تومان به نرخ مصوب نان اضافه کنند.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر