صحبت‌های بعضی از نمایندگان درباره یارانه‌ها شعارهای انتخاباتی است/ منابع حاصل از حذف یارانه پردرآمدها صرف مشکلات بهداشت و آموزش شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

صحبت‌های بعضی از نمایندگان درباره یارانه‌ها شعارهای انتخاباتی است/ منابع حاصل از حذف یارانه پردرآمدها صرف مشکلات بهداشت و آموزش شود

ایلناخبرگزاری ایلنا |
نماینده مردم ایلام معتقد است باید با منابع حاصل از حذف یارانه پردرآمدها نیازها و مشکلات بخش‌هایی چون آموزش و بهداشت را در اولویت قرار دهیم.

صحبت‌های بعضی از نمایندگان درباره یارانه‌ها شعارهای انتخاباتی است/ منابع حاصل از حذف یارانه پردرآمدها صرف مشکلات بهداشت و آموزش شود - 1

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، ضمن موافقت با حذف یارانه ۳ دهک بالا اظهار داشت: این موضوع در برنامه ششم مصوب شد و آن زمان همه نمایندگانی که بعضی از آنها امروز با این موضوع ابراز مخالفت می‌کنند آن را تصویب کردند و در بودجه سال گذشته هم آن را تصویب کرده و اعلام کردند موضوع یارانه‌ها حکم برنامه است و باید اجرا شود.

وی افزود: همین افراد بارها گفتند چرا دولت قانون را اجرایی نمی‌کند حال که آن را اجرا کرده به خاطر نگاه انتخاباتی قصد دارند از آن بهره‌برداری سیاسی کنند.

میرزایی با بیان اینکه ممکن است هنگام اجرا اشتباهاتی صورت گیرد، تصریح کرد: دولت باید در خصوص افرادی که واجد دریافت یارانه هستند، دقت لازم را داشته باشد تا از حذف ناخودآگاه آنها جلوگیری شود.

نماینده مردم ایلام در خصوص دیدگاهی که معتقد است پول حاصل از حذف یارانه دهک‌های بالا نباید صرف هزینه‌های جاری دولت شود، گفت: متاسفانه این موضوع هم نوعی شعار انتخاباتی است. در حال حاضر دولت با کسری بودجه مواجه است که باید با صرفه‌جویی در بخش‌های مختلف این کسری را جبران کند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی تاکید کرد: رهبر انقلاب فرمودند دولت باید به سمت اصلاح ساختار بودجه حرکت کند. این اصلاح به منظور رفع کسری بودجه‌ای که بر اثر تحریم از جمله تحریم صادرات نفت است، ایجاد شده از سوی دیگر در حال حاضر کشور با هزینه‌های قطعی و درآمدهای ناپایدار و نامطمئن مواجه است که بحث کسری بودجه هم به آن اضافه شده است.

میرزایی با بیان اینکه باید نیازها و مشکلات بخش‌هایی چون آموزش و بهداشت را در اولویت قرار دهیم، خاطرنشان کرد: به نظرم اینکه بخواهیم در شرایط فعلی پول حاصل از قطع یارانه دهک‌های پردرآمد را به دهک‌های نیازمند اختصاص دهیم به هیچ وجه صحیح نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پوشک، آبروی نظامیان سعودی را برد! + فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین18 ساعت قبل

فیلم | واکنش ظریف به تصمیم FATF | مخالفیم

همشهریهمشهری1 روز قبل

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
اردوغان: این صداها از جانب (حسن) روحانی نیست، اما او باید از ابتدا این صداها را ساکت می‌کرد. «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه در اظهاراتی گفت از انتقادهای ایران به عملیات نظامی کشورش در سوریه، ناراحت است. به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت شبکه «خبر ۷» ترکیه، اردوغان پیش ار ترک کشورش به مقصد روسیه در فرودگاه اظهار داشت: " از ایران صداهای ناهنجاری به گوش می‌رسد. این صداها از جانب (حسن) روحانی نیست، اما او باید از ابتدا این صداها را ساکت می‌کرد. اردوغان گفت اگر ایران به گذشته ۱۵-۲۰ سال خود نگاه کند خواهد دید که در قبال برنامه هسته‌ای ایران، او همواره از موضع ایران دفاع کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
مراسم دیدار معاون اول رئیس جمهور با شماری از علما و روحانیون دقایقی پیش در نهاد ریاست جمهوری آغاز شد. آغاز دیدار معاون اول رئیس جمهور با شماری از علما و روحانیونآغاز دیدار معاون اول رئیس جمهور با شماری از علما و روحانیونخبر تکمیل می‌شود …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در این دیدار که ائمه جماعت استان تهران، شماری از علمای استان‌های قم والبرز و رابطین امور روحانیت نهاد ریاست جمهوری در استان‌ها حضور دارند، درباره مهم‌ترین مسائل روز کشور بحث و گفتگو خواهد شد.

دیدار فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه با ظریف

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
آقای جایی جون فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه که به منظور رایزنی درباره تحولات منطقه به ایران سفر کرده است با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این دیدار درباره موضوعات مربوط به روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای بحث و تبادل نظر شد. آقای محمدجواد ظریف در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط با چین را راهبردی می‌داند. وی با اشاره به طرح رئیس جمهور کشورمان با عنوان «تلاش برای صلح هرمز» از ایفای نقش موثر چین در جهت کمک به صلح و ثبات منطقه استقبال کرد. فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه نیز با تأکید بر ماهیت راهبردی روابط دو کشور گفت: چین اهمیت زیادی برای صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه قائل است و تمایل دارد در این زمینه به رایزنی‌های خود با جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.

نظرها

اخبار بیشتر