روزنامه جوان: اختلافات تئوریک اصلاح طلبان هر روز بیشتر می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
روزنامه جوان: اختلافات تئوریک اصلاح طلبان هر روز بیشتر می‌شود

روزنامه جوان: اختلافات تئوریک اصلاح طلبان هر روز بیشتر می‌شود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
روزنامه جوان نوشت:اختلافات درونی اصلاح‌طلبان زیاد شده است و به همین نسبت، بروز بیرونی این اختلافات هم افزایش یافته و ادبیات اعتراض هم تندتر شده است.

محمدرضا تاجیک اخیرا آب پاکی را روی دست اصلاح طلبان ریخت و گفت که بهتر است این جریان فعلا مدتی تعطیل شود! تاجیک گفته: «امروز نعش اصلاح‌طلبی روی دستان ماست. کسانی که این نعش را روی دست ما گذاشته‌اند باید مورد نقد جدی قرار بگیرند. امروز که جریان اصلاحات دچار بحران مقبولیت شده این عده ساز جدایی سرداده‌اند. این یک جفا و خیانت تاریخی است که توسط برخی به‌اصطلاح اصلاح‌طلب علیه جریان اصلاحات صورت می‌گیرد … من معتقدم جریان اصلاحات نیاز به یک تعطیلی تاریخی دارد و برای مدتی باید از سرزمین قدرت خارج شود.» سیدمحمدصادق خرازی، دبیر کل حزب ندای ایرانیان هم بخشی از جریان اصلاحات را اینگونه توصیف کرده است: «اصلا قائل به این نیستند که اصلاحات خودش نیاز به اصلاح دارد. جریان سیاسی‌ای که برای خودش شأن اصلاحی قائل نباشد، بحران اصلی دارد. مگر می‌شود گروهی خودش قائل به اصلاح نباشد؟»

این انتقادات شاید در ظاهر روشنفکرانه به نظر بیاید، اما نشان از اختلافات درونی در آستانه انتخابات مجلس دارد. همه خواص اصلاح طلب هم اهل حفظ ظاهر نیستند و گاه با ادبیاتی سخن می‌گویند که فقط می‌شود تعجب کرد. مثلا عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در بخشی از یک مصاحبه گفته که «اصلاح‌طلبان باید بپذیرند اگر شرکت در انتخابات را مشروط نکنند، نزد جامعه مدنی و مردم به عنوان نامردان و پفیوزهای سیاسی قلمداد خواهند شد. اصلاح‌طلبان نباید تنور انتخابات را برای جریان مقابل گرم کنند بلکه باید شرایط معقول بگذارند.» یا آنکه بهزاد نبوی در مورد تحریم انتخاباتی که حجاریان طرح کرد، صراحتا گفت: «برای من به عنوان یک اصلاح طلب تحریم انتخابات احمقانه است، چون تنها وسیله تغییر وضع موجود به وضع مطلوب صندوق رأی است.»

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

به نظر می‌رسد اصلاح طلبان هر بار در قدرت قرار می‌گیرند، یأس ناشی از نداشتن برنامه و ایده برای اداره کشور را با تئوری‌پردازی و سخنرانی و یادداشت نگاری و پیش کشیدن بحث‌های تئوری جبران می‌کنند، بی آنکه در عمل چاره‌ای برای مشکلات بیندیشند. در مقام تئوری پردازی، رسیدگی به اختلاف برای کسانی که کاری جز حرف زدن ندارند، طبیعی است. ۱۷۱۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف22 ساعت قبل
هر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد ماحصل این گفت‌وگو و شاید علت برگزاری این جلسه، دفاع تمام‌قد از عملکرد شش‌ساله بود. ***درخواست حسین فریدون از قوه قضائیهحسین فریدون امروز برای اجرای حکم به دادسرا مراجعه و به زندان منتقل شد. سخنگوی دولت ادامه داد: این سایت برای فروپاشی ذهنی جامعه فعالیت می‌کرد که در راستای عملیات روانی بود. بیشتر بخوانید: سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم***

فیلم | روحانی: دعوا سر برجام نیست، دعوا مسئله بالاتری است

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
الیجا کامینگز از نمایندگان ارشد دموکرات که در پیشبرد پرونده استیضاح «دونالد ترامپ» نقشی کلیدی داشت، امروز به دلیل بیماری درگذشته است. آخرین اقدام کامینگز در روند استیضاح ترامپ امضای نامه مشترک با سران چند کمیته دیگر کنگره بود که از «مایک پامپئو» می‌خواست با روند تحقیقات همکاری کند. بعدا جزئیات بیشتر اعلام می‌شود.» کامینگز که از نمایندگان کهنه‌کار کنگره آمریکا بود، یکی از اولین دموکرات‌هایی بود که رسما از به جریان انداختن پرونده استیضاح ترامپ حمایت کرد. وی همچنین به دلیل نقشی که در کمیته نظارت مجلس نمایندگان داشت، در پیشبرد این پرونده نقشی کلیدی داشت و همین امر موجب شده بود تا ترامپ بارها به وی حمله کند. آخرین اقدام کامینگز در روند استیضاح ترامپ امضای نامه مشترک با سران چند کمیته دیگر کنگره بود که از «مایک پامپئو» می‌خواست با روند تحقیقات همکاری کند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز «چهارشنبه» تأکید کرد عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه نباید به فرایند سیاسی سوریه خدشه وارد کند و باید متناسب باشد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، پسکوف تصریح کرد گرچه مسکو به حق ترکیه برای دفاع از خود احترام می‌گذارد اما این عملیات نظامی باید متناسب با هدف امنیت ملی باشد و به فرایند سیاسی سوریه لطمه وارد نکند. پیش از این نیز، پسکوف ضمن تأکید بر لزوم دوری کردن از دامن زدن به درگیری‌های سوریه گفته بود: «ما از قبل به تمامی طرفین درگیری در سوریه هشدار داده‌ایم که از اقداماتی دوری کنند که ممکن است به تشدید اوضاع منجر شود و به فرایند سیاسی لطمه وارد آورد».

فیلم| مراحل ساخت و پرواز جت آموزشی یاسین

فارسفارس9 ساعت قبل
جت آموزشی تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز با حضور وزیر دفاع در پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی و عملیاتی شد. فیلم| مراحل ساخت و پرواز جت آموزشی یاسینبه گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، جت آموزشی تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز با حضور وزیر دفاع در پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی و عملیاتی شد. در این فیلم مراحل طراحی، ساخت و پروازهای آزمایشی جت آموزشی یاسین را خواهیم دید.

نظرها

اخبار بیشتر