بهترین راهکار‌ها برای گوشی موبایل افتاده در آب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
بهترین راهکار‌ها برای گوشی موبایل افتاده در آب

بهترین راهکار‌ها برای گوشی موبایل افتاده در آب

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز:گوشی آب خورده می تواند استرس زیادی را به صاحب آن وارد کند. در این مطلب نحوه نجات گوشی افتاده در آب را مشاهده می کنید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، در زمان خیس شدن گوشی اگر آن را روشن بگذارید، دچار مشکل خواهد شد. خاموش کردن گوشی بلافاصله پس از افتادن در آب ممکن است دستگاه شما را نجات دهد. خیلی مهم است که پس از خیس شدن گوشی، سریع عمل کنید چرا که آب و الکتریسیته نباید با هم برخورد داشته باشند. حتی یک دستگاه خیس شده نیز می‌تواند به شما شوک الکتریکی وارد کند.

آب می‌تواند به صفحه گوشی آسیب وارد کرده و وارد قاب‌های پشت صفحه و حتی حفره باتری شود. در همین راستا نباید اجازه دهید گوشی شما خیس باقی بماند.

از روشن کردن گوشی خودداری کنید؛ ابتدا باید بگذارید گوشی خشک شود، سپس برای اینکه از کار کردن دوباره آن اطمینان یابید، آن را روشن کنید.

گوشی را خاموش کنید

پس از افتادن گوشی در آب، اولین کاری که باید بکنید این است که آن را خاموش کنید. اگر گوشی شما دارای یک باتری جداشونده است، درب پشتی را برداشته و باتری را بیرون بیاورید. از اتلاف وقت جلوگیری کنید. چک کردن این که گوشی را روشن نگه دارید تا ببینید که کار می‌کند یا نه، فقط شرایط را بدتر می‌کند.

هر جایی که قرار دارید، یک سطح صاف و خشک را پیدا کنید. خوشبختانه گوشی‌ها و تبلت‌های جدید، به راحتی باز نمی‌شوند وگرنه پس از هربار افتادن در آب، به راحتی آسیب می‌دیدند.

بدون در نظر گرفتن باتری، دو آیتم وجود دارد که می‌توانید جدا کنید:

سیم کارت: ‌ سریعا آن را درآورده و با حوله و یا دستمال کاغذی خشک کنید.

کارت حافظه: سریعا آن را درآورده و با حوله و یا دستمال کاغذی خشک کنید.

خشک کردن گوشی خیس شده

هر قسمت جداشدنی از گوشی مانند سیم کارت و یا حافظه را باید سریعا جدا کنید. مطمئن شوید که تمامی قطرات آب کناره‌های صفحه، به طور کامل خارج شده است. باید تمام فضای خارجی گوشی را خشک کنید.

باز کردن گوشی یا تبلت کار خطرناکی است، چرا که باعث می‌شود رطوبت به بورد اصلی و سایر قطعات گوشی راه پیدا کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

راه‌های خارج کردن آب از گوشی آب خورده

داخل تلفن‌های هوشمند و یا تبلت‌ها، پردازنده‌ها و بوردهای مختلف قرار دارند و آب می‌تواند به راحتی وارد آن‌ها شده و به آن‌ها آسیب بزند، پس لازم است پردازنده‌ها، بوردهای جریان و سیم‌های داخلی را خشک کنید.

نجات گوشی افتاده در آب با سطوح گرم

ممکن است گذاشتن دستگاه روی یک سطح گرم برای خشک کردن، ساعت‌ها وقت شما را بگیرد؛ حتی یک روز کامل!

نجات گوشی افتاده در آب با ظرف پر از برنج

شاید یک ظرف پر از برنج خام و خشک، موفق‌ترین روش برای خشک کردن گوشی و یا تبلت خیس شده باشد. دستگاه را طوری داخل ظرف بگذارید که از هر طرف به اندازه یک اینچ توسط برنج پوشیده شده باشد.

نجات گوشی افتاده در آب با سیلیکا ژل

گوشی و یا تبلت خود را داخل جعبه‌ای پر از کیسه‌های سیلیکا ژل بگذارید. تمامی سطح خارجی گوشی را بپوشاند و بگذارید یک شب آنجا بماند.

نجات گوشی افتاده در آب با الکل خالص

آخرین پیشنهاد ما که ثابت شده است، استفاده از الکل خالص است. بدین شکل که گوشی را در الکل خالص غوطه ور کنید؛ الکل جانشین آب موجود درون گوشی می‌شود، سپس گوشی را از الکل خارج کرده و بگذارید تا الکل سریعا بپرد.

اگر هیچکدام از این روش‌ها کارساز نبود، به مراکز تعمیر تلفن خود مراجعه کنید.

این روش‌ها تنها برای مقابله با خیس شدن به‌کار می‌آیند، پس به هیچ وجه نگذارید گوشی یا تبلتتان خیس شود چرا که هر خیس شدنی ممکن است آسیب زننده باشد. به این نکته توجه کنید که این روش‌ها تنها پتانسیل خشک کردن را دارند و نمی‌توانند روش قطعی باشند. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
گرچه میزان نیاز به غذا در چنین سفری بیش از حالت عادی است، اما این دلیلی برای پرخوری نیست. در این‌گونه سفرها گرسنگی و پرخوری هر دو مضرند پس به موقع و به اندازه غذا بخورید. اگر مزاجتان گرم است از خوردن خوراک‌ها و محیط‌های گرم بپرهیزید و اگر سرد مزاجید برعکس عمل کنید. البته خرما برای تجدید انرژی و قوا مناسب است، اما خوردن زیاد آن برای ایرانی‌هایی که ساکن مناطق خرماخیز نبوده‌اند، می‌تواند دردسرساز شود. خرما با ارده برای سردمزاجان مناسب و مقوی ولی برای گرم‌مزاجان سبب بروز آلرژی، کهیر، خشکی پوست، جوش و … می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس شورای ملی زیتون خواستار ممنوعیت واردات روغن زیتون در فصل برداشت زیتون و روغن‌گیری آن شد تا امکان خودکفایی در تولید زیتون فراهم شود. مهدی عباسی درگفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال قبل در جهت پیشگیری از واردات روغن زیتون با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تشویق باغداران به برداشت روغنی، اگر دولت واردات روغن زیتون را در راستای محقق شدن چشم‌انداز ۲۰ ساله و تامین ۲۰ درصد از نیاز کشور به روغن زیتون ممنوع کند، خودکفایی در تولید زیتون دور از انتظار نیست. وی مشکل حال حاضر بازار روغن زیتون کشور را، واردات روغن‌ زیتون‌های بی‌کیفیت دانست و درباره آفت مگس زیتون در باغات گفت: با توجه به اقدامات وزارت کشاورزی و شرایط آب و هوایی، در حال حاضر گزارشی مبنی بر زیاد بودن تعداد مگس زیتون نداریم. وی با بیان اینکه مگس زیتون، میوه زیتون را می‌خورد که به همین دلیل نمی‌توان از آن برداشت روغنی و زیتونی داشت، افزود: کشورهای توسعه یافته مبارزه بیولوژیکی برای مقابله با مگس زیتون را شروع کرده و موفق شده‌اند، در حالیکه در کشور ما همچنان از مبارزه شیمیایی استفاده می‌شود. این عمل باعث ریزش میوه‌ها قبل از برداشت و کاهش کیفیت روغن زیتون می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در چهار مرز کشور در نظر گرفته شده است، گفت: این اتوبوس‌ها به صورت منظم زائران را به ستادهای معین و از آنجا به شهرهای مقصد حمل می‌کنند. به گزارش ایسنا، محمد اسلامی امروز، ۲۵ مهرماه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تا پایان تردد زائران از مرزها، حمل و نقل با کیفیت مطلوب برقرار خواهد بود. وی در خصوص برنامه‌های بهسازی مسیرهای منتهی به مزرهای کشور برای تردد زائران در سال آینده، افزود: برنامه‌های بهسازی و نوسازی وزرات راه، برنامه‌های دائمی است و مرتبا در حال اجرای این برنامه‌ها هستیم. وی با اشاره به بازدید از پایانه مرزی شلمچه گفت: خوشبختانه شرایط تردد در این مرز به صورت طبیعی در حال انجام است و مساله خاصی در مرز شلمچه وجود ندارد. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در چهار مرز کشور در نظر گرفته شده است، گفت: این اتوبوس‌ها به صورت منظم زائران را به ستادهای معین و از آن‌جا به شهرهای مقصد حمل می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر