وضعیت بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

وضعیت بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ تهران

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
بازار معاملات خرید و فروش مسکن در مصرفی‌ترین مناطق شهر تهران در حال حاضر با تنوع قابل قبولی از فایل‌های فروش آپارتمان مواجه شده است.

بازار معاملات خرید و فروش مسکن در مصرفی‌ترین مناطق شهر تهران در حال حاضر با تنوع قابل قبولی از فایل‌های فروش آپارتمان مواجه شده است.

تحقیقات میدانی از وضعیت بازار معاملات مسکن در مناطق ۴ و ۵ که پرمعامله‌ترین مناطق پایتخت محسوب می‌شوند نشان می‌دهد رکود بازار مسکن در ماه‌های اخیر و تشدید آن در ماه گذشته منجر به افزایش حجم عرضه فایل‌های فروش مسکن با قیمت‌های متعادل‌تر شده است؛ طوری‌که در روزهای گذشته عمده مالکانی که از ماه‌های قبل موفق به فروش واحد مسکونی خود نشده‌اند آن را با بهای پیشنهادی کمتر به‌صورت مجدد به بازار عرضه کرده‌اند.

پیش‌بینی‌های کارشناسی مبنی بر ادامه‌دار بودن دوره رکود بازار مسکن و عدم افزایش محسوس قیمت‌ها در کوتاه‌مدت و میان‌مدت نیز در این زمینه موثر بوده است؛ به‌طور کلی در بازار مسکن چه فعالان و واسطه‌های این بازار، چه خریداران و فروشندگان و چه کارشناسان (طیف مختلف بازار مسکن) هیچ انتظاری از بابت رشد محسوس قیمت‌ها در آینده نزدیک و حتی میان‌مدت ندارند و حتی برخی معتقدند دوره فعلی رکود مسکن به دلیل فاصله حداکثری بین قدرت خرید خانوارها و سطح قیمت‌ها می‌تواند از دوره‌های رکود قبلی طولانی‌تر و سنگین‌تر باشد؛ کاهش قیمت اسمی مسکن در دو ماه مرداد و شهریور و همچنین رسیدن تعداد معاملات خرید وفروش مسکن در هر ماه به کمتر از ۳ هزار فقره، احتمال تحقق این پیش‌بینی را پررنگ‌تر کرده است. به همین علت در حالی‌که جهش قیمت مسکن و کمبود فایل مناسب برای خرید در سال ۹۷ ابتدا از مناطق ۴ و۵شهر تهران به‌عنوان کانون تقاضای مصرفی مسکن آغاز شد، بازار مسکن این مناطق هم‌اکنون شرایط آرامی را تجربه می‌کند؛ این شرایط آرام ناشی از افزایش تعداد فایل‌های فروش به‌رغم نبود خریدار برای این آپارتمان‌هاست.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
مهرمهر1 روز قبل
عباس اسدروز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی پیش رو و لزوم آمادگی حداکثری با هدف حداقل آسیب‌پذیری و بهبود ساز و کارهای شناسایی انواع تهدیدها و پیاده سازی اصول مدیریت مشارکتی، مانور مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در شاهرگ حیاتی کشور با مشارکت شرکت‌های نفت فلات قاره و پتروشیمی خارگ با محوریت پایانه نفتی خارگ برگزار شد. مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: با توجه به نقش تاسیسات مذکور در فرآیندهای عملیاتی شرکت و بروز حوادث احتمالی، بلافاصله دستور تشکیل کمیته شرایط اضطراری توسط نماینده اجرایی مدیریت ارشد شرایط اضطراری در منطقه انجام شد و هماهنگی و مدیریت عملیات واکنش در برابر شرایط اضطراری به صورت دائم و بدون فوت وقت بعمل آمد. وی گفت: در این مانور تیم‌های عملیاتی متشکل از نیروهای HSE پایانه نفتی، فلات قاره و پتروشیمی خارگ با تقسیم وظایف و تحت مدیریت واحد نماینده اجرایی مدیریت ارشد شرایط اضطراری در منطقه نسبت به کنترل شرایط و اطفای حریق و جلوگیری از نفت ریزی و نشت گاز در نقاط حادثه دیده اقدام کردند. اسدروز تاکید کرد: در طول مدت مانور تمامی فرآیندها و عملیات تحت نظارت دقیق و مانیتورینگ دائم معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور و مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران انجام شد. به گزارش خبرنگار مهر، این مانور با حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران و در آستانه هفته پدافند غیرعامل، مانور سالیانه مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در منطقه عملیاتی خارگ برگزار شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر، شب گذشته ۸ مصدوم و بیمار با یک اتوبوس آمبولانس جمعیت هلال احمر از بیمارستان الحسین کربلا به مرز مهران منتقل و تحویل عوامل امدادی در مرز شدند. بر اساس اعلام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مشخصات مصدومان عبارتند از: - مهدی طالبی- مهدی انتشاری- جانعلی کهخا- حمیده پولایی- ملیحه باقری زاده- محمد نظری- متین جنگجو- محمد نور محمدی

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

نظرها

اخبار بیشتر