پیش بینی باران ۳ روزه در ۲۳ استان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
پیش بینی باران ۳ روزه در ۲۳ استان

پیش بینی باران ۳ روزه در ۲۳ استان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سازمان هواشناسی از بارش باران، وزش باد شدید، رعد و برق و کاهش ۴ درجه‌ای دما طی امروز،‌ فردا و روز دوشنبه در ۲۳ استان کشور خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از بعدازظهر امروز و طی روز یکشنبه با عبور امواج تراز میانی جو و شمالی شدن حریانات روی دریای خزر، بارش باران گاهی رعد و برق، ‌ وزش باد شدید و کاهش ۴ درجه‌ای دما روی استان‌های ساخلی دریای خزر و اردبیل پیش بینی شده که با مواج شدن دریا همراه خواهد بود.

طی این مدت در برخی مناطق غرب، شمالغرب در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و شمال همدان و به تدریج روز یکشنبه تا اوایل روز دوشنبه دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، ‌ البرز، تهران، شمال سمنان و خراسان شمالی همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های مرکزی، ایلام، لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده، وزش باد و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

روز دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق استان‌های تهران، ‌ سمنان، البرز، قم، ‌ اصفهان، ‌کهگیلویه و بویراحمد، فارس و شرق خوزستان بارش پراکنده، وزش باد، گاهی رعد و برق انتظار می‌رود.

سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز نیز در برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید روی می‌دهد. از بعدازظهر فردا و طی روز دوشنبه برای برخی مناطق شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نظارت بر نصب نرخ نامه نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌ها، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌هایی مانند دستمزد کارگر، قیمت‌های آب و برق و هزینه‌های سربار، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. برای ساماندهی قیمت نان بر روی نرخنامه نان قیمت انواع نان با گندم یارانه‌ای و آزاد به همراه وزن چانه مشخص شده است؛ نصب نرخنامه در نانوایی‌ها برای شفافیت قیمت‌ها و جلوگیری از گرانفروشی است که سازمان حمایت در اجرای آن نظارت دارد.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
برنابرنا1 روز قبل
مدیر عملیات شرکت نفت و گاز پارس با اعلام برداشت ۸۰۰ میلیون فوت مکعب گاز از سکوی بازسازی شده SPD۹ ابراز امیدواری کرد این سکو تا پایان امروز به ظرفیت تولید روزانه حداکثری ۱ میلیارد فوت مکعب گاز برسد. عبادی نخستین مرحله از عملیات بازسازی سکوی SPD۹ را فعالیت‌های مربوط به برقراری مجدد تولید در بازه زمانی ۳ ماهه اعلام کرد و افزود: تعمیرات بخش‌هایی از سکو که تأثیری در امر تولید نداشتند به مرحله دوم موکول شد که در روزهای آینده انجام می‌شود. عبادی، حداقل تولید از سکو برای ارسال به خط لوله انتقال گاز به پالایشگاه خشکی را ۳۰۰ میلیون فوت مکعب اعلام کرد و گفت: اگر تولیدات سکو کمتر از این میزان باشد، قطعا مشکلاتی در انتقال گاز ترش از طریق خط لوله ایجاد می‌شود، بنابراین گاز استحصال شده از چاه‌های سکوی SPD۹ پس از رسیدن به ظرفیت ۳۰۰ میلیون فوت مکعب به خط لوله انتقال گاز به پالایشگاه خشکی تزریق شد. مدیر عملیات شرکت نفت و گاز پارس تولید فعلی سکوی SPD۹ را با در سرویس قرار گرفتن ۸ چاه تولیدی، بیش از ۸۰۰ میلیون فوت مکعب اعلام و ابراز امیدواری کرد مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و هماهنگی‌های صورت گرفته با پالایشگاه خشکی تا ساعاتی دیگر این سکو به ظرفیت تولید حداکثری روزانه ۱میلیارد فوت مکعب (معادل ۲۸ میلیون مترمکعب) رسیده و تعهد این شرکت در بازه زمانی مقرر، محقق شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه تأمین گاز از این سکو به طور کامل رفع شده و عملیات بازسازی سکو به زودی وارد مرحله دوم می‌شود و آن بخش از تأسیسات و تجهیزات آسیب‌دیده‌ای که نقش بسزایی در تولید گاز نداشتند، مورد تعمیر و بازسازی قرار می‌گیرند.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.
فردا نیوزفردا نیوز5 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: هالک بانک اعلام کرد چون هیچ شعبه‌ای در آمریکا ندارد، در حوزه قضایی وزارت دادگستری آمریکا قرار نمی‌گیرد. هالک بانک ترکیه اعلام کرد اتهام آمریکا به این بانک باعث افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه آنکارا به خاطر حمله نظامی این کشور به سوریه شده است. مقامات آمریکا در روز سه شنبه این بانک دولتی ترکیه را به دخالت در یک پروژه چند میلیارد دلاری برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم کردند. در نتیجه، سهام هالک بانک ۷ درصد در روز چهارشنبه کاهش یافت. هالک بانک اعلام کرد تحریم‌های آمریکا را دور نزده و چون هیچ شعبه‌ای در آمریکا ندارد، در حوزه قضایی وزارت دادگستری آمریکا قرار نمی‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر