تغییرات کادر فنی تیم ملی پاراتیروکمان شاید همیشگی نباشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
تغییرات کادر فنی تیم ملی پاراتیروکمان شاید همیشگی نباشد

تغییرات کادر فنی تیم ملی پاراتیروکمان شاید همیشگی نباشد

مهرخبرگزاری مهر |
کادر فنی تیم ملی پارا تیروکمان ایران در حالی در آستانه مسابقات انتخابی پارالمپیک دستخوش تغییرات شده که به گفته رئیس فدراسیون تیروکمان، حضور مربیان جدید هم همیشگی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی پاراتیروکمان ۲۶ مهرماه عازم تایلند می‌شود تا در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند.

این تیم پیش از این با حضور در مسابقات جهانی هلند (خردادماه) توسط زهرا نعمتی، پوریا جلالی پور و اصغر زارعی نژاد (ریکرو) همراه با سینا منشا زاده و رمضان بیابانی و البته مرحوم راضیه شیرمحمدی (کامپوند) صاحب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شد اما این فرصت را دارد در تایلند هم تعداد سهمیه‌های خود را ارتقا دهد.

این درحالی است که کادر فنی ملی پوشان پاراتیروکمان اخیرا دستخوش تغییراتی شد. دلیل این تغییرات مطرح شدن یک سری صحبت‌های انتقادی نسبت به وضعیت ملی‌پوشان بود که حتی با کناره گیری رئیس انجمن پاراتیر وکمان هم همراه بود.

بر این اساس در آستانه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی پارالمپیک، هدایت تیم‌های ملی پارا تیروکمان در دو بخش کامپوند و ریکرو به ترتیب به جبرائیل عبادی و مصطفی حبیبیان سپرده شد اگرچه به گفته رئیس فدراسیون جابه جایی‌های انجام شده قطعی و همیشگی نیست.

غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به خاطر یکسری مسائل و تشخیصی که داشتیم، تصمیم به انتخاب مربیان جدید برای تیم ملی گرفتیم. امیدوارم ملی پوشان با هدایت این مربیان شرایط ایده آل‌تری کسب کنند و بتوانند در تایلند نتایج خوبی بگیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا تغییرات باید در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی پارالمپیک در کادر فنی اعمال شود؟»، تصریح کرد: حاشیه هایی ایجاد شد که تمام شد و رفت، خیلی به آنها توجه نداشته باشید. الان مربیان جدید کنار تیم هستند و ملی پوشان زیر نظر آنها تمرینات‌شان را دنبال می‌کنند. حضورشان هم در مسابقات قهرمانی آسیا قطعی است.

«همین حواشی که شما می‌گویید فراموش‌شان کنید می‌تواند به تیم آسیب بزند»، رئیس فدراسیون تیروکمان در واکنش به این موضوع گفت: مگر فدراسیون می‌خواست وارد حاشیه شود؟ مجید کهتری (رئیس انجمن و سرمربی تیم ملی ریکرو) خود تصمیم به قطع همکاری با فدراسیون گرفت. البته من با استعفای او مخالفت کردم و خواستم که همچنان کنار تیم باشد اگرچه این استعفا مکتوب نبود و شفاهی مطرح شده بود. در نهایت اما مجبور شدیم جابه جایی‌هایی داشته باشیم تا تیم از تمرین عقب نماند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی چند دقیقه پیش از سراسر وب

وی با یادآوری سپرده شدن هدایت تیم ملی به جبرائیل عبادی و مصطفی حبیبیان ادامه داد: جبرائیل عبادی پیش از این هم در کادر فنی حضور داشت و مصطفی حبیبیان هم جزو مربیان اصفهان است که به تیم کمک خواهد کرد. البته حضور این مربیان هم شاید قطعی و همیشگی نباشد.

رئیس فدراسیون به چرایی این مسئله پاسخ شفافی نداد و گفت: جای هیچ فردی در هیچ جایگاهی ثابت نیست. فعلا هدایت تیم با این افراد است. امیدوارم حضورشان در تیم ملی نتیجه بخش باشد و بتوانیم تعداد سهمیه‌های بیشتری برای پارالمپیک کسب کنیم.

شعبانی بهار با بیان اینکه زهرا نعمتی به خاطر در اختیار داشتن سهمیه پارالمپیک در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نخواهد کرد، یادآور شد: البته نعمتی تیم ملی تیروکمان را در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک همراهی می‌کند. این رقابت‌ها اول تا هفتم آذرماه به میزبانی تایلند برگزار می‌شود و تیم ملی هم با ترکیب کامل در آن شرکت خواهد داشت.

رئیس فدراسیون تیروکمان تاکید کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک سه سهمیه در هر یک از بخش‌های مردان و بانوان توزیع می‌شود و هر کشور تنها یک سهمیه در اختیار خواهد گرفت. شرایط برای المپیکی شدن در این رقابت‌ها سخت است اما امیدوارم بتوانیم نتیجه بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طلسم تاریخی منامه شکسته می‌شود؟

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ سرمربی تیم ملی فوتبال، ویلموتس درباره تفاوت بازی با بحرین با بازی با مقابل کامبوج عنوان کرد: بحرین یک دفاع قوی دارد و با کامبوج متفاوت است. ما دو بازی متفاوت داریم. اگر بازیکنان ما تصور کنند حریف آسانی در پیش دارند با مشکل روبرو می‌شوند، باید به حریف احترام بگذاریم، ولی آمده‌ایم تاریخ را بالعکس کنیم. قطعا با تمرکز بالا به مصاف حریف می‌رویم و این بازیکنان هستند که تاریخ سازی می‌کنند.

گل تیمو ورنر به استونی (استونی ۰-۳ آلمان)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

ضرورت ورزش برای پشت میزنشین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
گزارش اختصاصیضرورت ورزش برای پشت میزنشین‌هاپشت میزنشینی در نگاه اول شغل راحت و بی دردسری است، اما هر چه سن کاری بالاتر می‌رود مشکلات آن بیشتر می‌شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
مهاجم ایرانی السیلیه قطر به احتمال زیاد زمستان از این تیم جدا می‌شود و صحبت‌ بازگشت او به ایران مطرح است. یکی از این بازیکنان از دید این نشریه قطری کریم انصاری فرد، مهاجم ملی‌پوش کشورمان و عضو باشگاه السیلیه بود. در این گزارش همچنین آمده است: السیلیه یکی از تیم هایی است که احتمالا تغییرات زیادی را در نیم فصل خواهد داشت. این در حالی است که این تیم فصل گذشته جزو سه تیم بالانشین جدول بود و به لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافت. باید دید کریم قصد بازگشت به لیگ ایران در این مقطع را دارد یا همچنان ترجیح می‌دهد گزینه‌های خارجی را بررسی کند و بازگشتش را به تعویق بیاندازد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر