غیبت سوال برانگیز سرمربی تیم ملی در خوزستان/ مسیر بنا عوض می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
غیبت سوال برانگیز سرمربی تیم ملی در خوزستان/ مسیر بنا عوض می‌شود؟

غیبت سوال برانگیز سرمربی تیم ملی در خوزستان/ مسیر بنا عوض می‌شود؟

مهرخبرگزاری مهر |
رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی کشور در حالی به میزبانی استان خوزستان برگزار شد که سرمربی تیم ملی برای آنالیز فنی و تماشای مصاف مدعیان در این مسابقات حضور نداشت.

به گزارش خبرنگار مهر، پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی کشور طی سه روز به میزبانی بندر امام خمینی (ره) استان خوزستان برگزار شد. مسابقاتی که هم برای فدراسیون کشتی و هم مدعیان سراسر کشور اهمیت فراوانی داشت و به نوعی آغازگر برنامه‌های آماده سازی تیم ملی تا رقابتهای گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو محسوب می‌شد.

اما این مسابقات یک غایب بزرگ داشت. غایبی که به عنوان سرمربی تیم ملی و عضو کمیته فنی مسابقات باید در این پیکارهای سه روزه از نزدیک شاهد جدال مدعیان بود. غیبت محمد بنا در این مسابقات عادی نبود چرا که او به عنوان مرد شماره یک هدایت تیم ملی کشتی فرنگی ایران، مسئولیت سنگینی را بر عهده گرفته و راه دراز کسب سهمیه‌های باقیمانده المپیک و سپس کسب نتیجه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را پیش رو دارد.

هرچند حسن رنگرز به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در مورد دلیل غیبت سرمربی، بیماری فرزند محمد بنا را مطرح کرده اما به نظر می‌رسد علاوه بر این موضوع، دلایل دیگری هم در عدم سفر آقای خاص به خوزستان تاثیرگذار بوده است.

شاید هم مرد شماره یک کشتی فرنگی، برخلاف تصور همگان، خودش را دیگر مرد شماره یک و سکاندار بلامنازع کشتی فرنگی ایران نمی‌داند و با غیبتش در مسابقات قهرمانی کشور، نوعی گلایه و اعتراضش را نشان داده است.

محمد بنا قبل از انتخاب علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی و در زمان سرپرستی حمید بنی تمیم در فدراسیون به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی منصوب شد. زمانی که کشتی در بلاتکلیفی بود و سرپرست وقت فدراسیون قصد داشت با گردهم آوردن مردان نام آور کشتی، نوعی آرامش فکری و اطمینان خاطر را در بین جماعت گوش شکسته ایجاد کند.

بازگشت دوباره محمد بنا پس از مدتها خانه نشینی، بارقه امیدی بود برای روزهای بهتر و موفق‌تر در کشتی فرنگی و همه او را راس هرم تصمیمات و سیاست گذاری‌های کشتی فرنگی می‌دانستند. تصوری که گویا محمد بنا با توجه به تغییر و تحولات اخیر فدراسیون کشتی اعتقاد چندانی به آن ندارد و شاید به همین دلیل بود که ترجیح داد به مسابقات قهرمانی کشور هم نرود.

غیبت سوال برانگیز سرمربی تیم ملی در خوزستان/ مسیر بنا عوض می‌شود؟ - 7

فدراسیون کشتی طی هفته‌های گذشته حسن رنگرز را به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی منصوب کرد. این در حالی بود که محمد بنا در همان روزهای آغازین بازگشتش به تیم ملی عنوان کرده بود اعتقادی به مدیر فنی ندارد و در واقع این سرمربی است که باید اختیار تام داشته باشد. اما حالا با این انتصاب، محمد بنا مدیری را بالا دست خود دید که مطمئنا حضورش تشریفاتی نخواهد بود. به ویژه آنکه بحث برگزاری رقابتهای انتخابی هم یکی از موارد مورد مناقشه سرمربی تیم ملی و مدیر فنی تیم‌های ملی است و مطمئنا در صورت ادامه این اختلاف نظر، چالش بزرگی در انتظار کشتی فرنگی است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

اما این پایان ماجرا برای توجیه دلایل احتمالی غیبت محمد بنا در رقابتهای قهرمانی کشور نیست. انتصاب دیگری هم طی هفته گذشته صورت گرفت که گویا این اقدام هم چندان به مذاق محمد بنا خوش نیامد. انتصاب حسن یوسفی افشار به عنوان رئیس انستیتو کشتی که هر چند در نگاه اول می‌توان گفت هیچ ارتباط مستقیمی با تیم ملی کشتی فرنگی ندارد؛ اما با نگاهی به مراودات اهالی کشتی در سالهای گذشته می‌توان دریافت آقای خاص، میانه چندان خوبی با رئیس جدید انستیتو کشتی نداشته و ندارد.

از سوئی دیگر باید به بند چهارم و پنجم حکم انتصاب حسن یوسفی افشار هم اشاره کرد که مطمئنا چندان با روحیات و اختیارات سنتی و همیشگی محمد بنا هماهنگ نیست. در بند چهارم و پنجم این حکم آمده:«ارائه طرح درباره نحوه انتخاب کشتی‌گیران تیم‌های ملی برای اعزام به مسابقات قاره‌ای، جهانی و المپیک به صورت قانونمند و عدالت محور» و «ارائه طرح درباره نحوه انتخاب سرمربیان و مربیان تیم‌های ملی». اجرای همین دو بند از ۱۰ بند اختیارات رئیس انستیتو کشتی کافی است تا محمد بنا سایه سنگینی را بالای سر خود حس کند و نیمی از اختیاراتش را تحت تاثیر تصمیمات و قدرت شخص دیگری ببیند.

با همین مستندات می‌توان دلایل غیبت محمد بنا در مسابقات قهرمانی کشور را حدس زد، مگر اینکه آقای خاص خودش لب به سخن بگشاید و دلیل غیبتش را عنوان کند.

غیبت سوال برانگیز سرمربی تیم ملی در خوزستان/ مسیر بنا عوض می‌شود؟ - 13

در پایان باید به نکته عجیب و جالب توجه اشاره کرد که مورد مشابهی در تیم ملی کشتی آزاد بود. چندی پیش غلامرضا محمدی هم به عنوان سرمربی تیم ملی و عضو کمیته فنی به محل برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور در بیرجند نرفت و هیچ واکنشی هم به این موضوع نشان نداد. غیبتی که اطرافیان غلامرضا محمدی دلیل آن را بیماری و کسالت سرمربی خواندند اما او هنوز این مساله را تایید یا تکذیب نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طلسم تاریخی منامه شکسته می‌شود؟

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ سرمربی تیم ملی فوتبال، ویلموتس درباره تفاوت بازی با بحرین با بازی با مقابل کامبوج عنوان کرد: بحرین یک دفاع قوی دارد و با کامبوج متفاوت است. ما دو بازی متفاوت داریم. اگر بازیکنان ما تصور کنند حریف آسانی در پیش دارند با مشکل روبرو می‌شوند، باید به حریف احترام بگذاریم، ولی آمده‌ایم تاریخ را بالعکس کنیم. قطعا با تمرکز بالا به مصاف حریف می‌رویم و این بازیکنان هستند که تاریخ سازی می‌کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
مهاجم ایرانی السیلیه قطر به احتمال زیاد زمستان از این تیم جدا می‌شود و صحبت‌ بازگشت او به ایران مطرح است. یکی از این بازیکنان از دید این نشریه قطری کریم انصاری فرد، مهاجم ملی‌پوش کشورمان و عضو باشگاه السیلیه بود. در این گزارش همچنین آمده است: السیلیه یکی از تیم هایی است که احتمالا تغییرات زیادی را در نیم فصل خواهد داشت. این در حالی است که این تیم فصل گذشته جزو سه تیم بالانشین جدول بود و به لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافت. باید دید کریم قصد بازگشت به لیگ ایران در این مقطع را دارد یا همچنان ترجیح می‌دهد گزینه‌های خارجی را بررسی کند و بازگشتش را به تعویق بیاندازد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا4 ساعت قبل
معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری که به مناسبت هفته تربیت بدنی در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، به تشریح برنامه‌های هفته تربیت بدنی پرداخت و «پیش به سوی ایران فعال» را شعار این هفته عنوان کرد. وی افزود: مهمترین اولویت در ورزش کشور توسعه ورزش همگانی است که در راس آن اولویت سلامت جسمی و روحی جامعه است. معاون وزیر ورزش گفت: اولویت امروز ورزش ایران توسعه ورزش همگانی است و شعار این هفته «پیش بسوی ایران فعال» است. معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی افزود: نهادهای مرتبط با ورزش در هفته تربیت بدنی برنامه خود را اجرا می‌کنند اما محور اصلی برنامه با مشارکت عمومی مردم دنبال می‌شود. معاون وزیر همچنین به افتتاح ۲۳۳ پروژه ورزشی در هفته تربیت بدنی اشاره کرد و گفت: در این هفته ۲۳۳ پروژه ورزشی افتتاح می‌شود که از این تعداد ۸۶ پروژه شهری و ۱۴۷ پروژه روستایی خواهد بود که این پروژه در ۲۹ استان کشور به مرحله اجرا درخواهد آمد.
طرفداریطرفداری22 ساعت قبل
طرفداری - دنی میلز، بازیکن سابق تیم ملی انگلستان و باشگاه‌های لیدز یونایتد و منچسترسیتی، هیچکدام از بازیکنان فعلی منچستریونایتد را در سطح بازیکنان لیورپول نمی‌داند. به گزارش اسکای اسپورت، در برنامه زنده تلویزیونی دنی میلز کارشناس بود و زمانی که از او خواستند ترکیب منتخب دو تیم منچستریونایتد و لیورپول را بگوید، ۱۱ بازیکن لیورپول را نام برد! جالب اینجاست که آلیسون بکر در این فصل لیگ برتر به دلیل مصدومیت تنها ۲۰ دقیقه بازی کرده اما میلز باز هم او را به داوید دخیا ترجیح داده است. به گزارش اسکای، دنی میلز همچنین گفت بعضی از بازیکنان منچستریونایتد حتی شایسته حضور روی نیمکت تیم منتخب دو باشگاه هم نیستند!
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش‌سه»، تیم امید ایران که اردوی تدارکاتی خود را در کشور قطر برپا کرده، امروز برای اولین بار با هدایت حمید استیلی مقابل استرالیا قرار می‌گیرد تا خود را محک بزند. در این راستا تمرین روز گذشته تیم امید با جذابیت‌های خاصی همراه بود. در این تمرین که با توجه به بازی امروز با استرالیا سبک بود، برخی بازیکنان به انجام حرکات آکروباتیک و تکنیکی زیبایی دست زدند و توانایی‌های فنی شان را به رخ کشیدند. همچنین حمید استیلی نیز برای اینکه ثابت کند همچنان مثل گذشته و دوران بازی اش تکنیک خوبی دارد نیز به روپایی زدن و حرکات تکنیکی پرداخت. این حرکات انفرادی جو جالبی را نزد امیدها ایجاد کرد که می‌تواند در آستانه دیدار با استرالیا روحیه بازیکنان را بالا ببرد و باعث شود یک نتیجه خوب در این مسابقه دوستانه به دست بیاید.

نظرها

اخبار بیشتر