پیاده روی اربعین کلاس درسی مهم برای هر انسان/افزایش تعداد زائران خارجی نسبت به سال‌های گذشته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

پیاده روی اربعین کلاس درسی مهم برای هر انسان/افزایش تعداد زائران خارجی نسبت به سال‌های گذشته

خبرگزاری میزان- نویسنده کتاب «گلوله های داغ» گفت: من عاشق «امام حسین (ع)» هستم، شور و عشق به «اهل بیت (ع)» به خصوص شهدای دشت کربلا باعث شده تا من بار دیگر راهی این سفر شوم، اگر هزار بار دیگر نیز در این راه قدم بردارم کم است زیرا پیاده روی اربعین برای هر مسلمانی مثل کلاس درس بوده و به شور و شعور وی اضافه می‌کند. تاریخ انتشار: 08:30 - 20 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۷۶۶۱

رضا کشمیری نویسنده کتاب سفرنامه اربعین «گلوله‌های داغ» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، با اشاره به حضورش در شهر کاظمین برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین گفت: در حال حاضر در شهر کاظمین مستقر هستم و به زودی راهی سامرا خواهم شد، خوشحالم که بار دیگر قرعه به نام من افتاد تا بتوانم در پیاده روی اربعین شرکت کنم.

وی درباره حال و هوای این روزهای شهر کاظمین افزود: استقبال چشمگیری از پیاده روی اربعین امسال شده و من شاهد حضور مسلمانان و حتی غیرمسلمانان از کشورهای مختلفی همچون لیبی، یمن و کشورهای اروپایی هستم.

پیاده روی اربعین کلاس درسی مهم برای هر انسان/افزایش تعداد زائران خارجی نسبت به سال‌های گذشته - 3

این نویسنده کتاب‌های مذهبی با تاکید بر تسهیل روند حضور در مراسم پیاده روی اربعین نسبت به سالهای گذشته اذعان کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سالهای گذشته حضور در پیاده روی اربعین بسیار راحت‌تر شده است، وضعیت حمل و نقل و ایاب و ذهاب از مرز تا شهر کاظمین و سامرا به شدت بهبود یافته و ماشین‌های زیادی برای انتقال زائران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم و مسئولین کشور عراق افزود: مردم عراق و اهالی بومی منطقه همواره به زائران لطف بیکرانی دارند و من در سفرهای قبلی نیز این تجربه را داشته‌ام، اما نکته قابل تامل همکاری بسیار خوب پلیس و مسئولین عراقی در پیاده روی اربعین امسال است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

نویسنده کتاب «گلوله‌های داغ» حضور مردم نسبت به سالهای گذشته را چشمگیر خواند و اضافه کرد: جالب است که امسال تعداد بسیار بیشتری از ایرانیان راهی پیاده روی اربعین شده‌اند، من از همان ابتدای سفر این حجم از مشتاقان حسینی را دیدم و حال که در کاظمین حضور دارم هر لحظه بر تعداد زائران اضافه می‌شود.

پیاده روی اربعین کلاس درسی مهم برای هر انسان/افزایش تعداد زائران خارجی نسبت به سال‌های گذشته - 8

کشمیری دلیل حضور دوباره خود در مسیر پیاده روی اربعین را عشق به «امام حسین (ع)» دانست و خاطرنشان کرد: من عاشق «امام حسین (ع)» هستم، شور و عشق به «اهل بیت (ع)» به خصوص شهدای دشت کربلا باعث شده تا من بار دیگر راهی این سفر شوم، اگر هزار بار دیگر نیز در این راه قدم بردارم کم است زیرا پیاده روی اربعین برای هر مسلمانی مثل کلاس درس بوده و به شور و شعور وی اضافه می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هماهنگی خوبی میان عراقی‌ها و ستاد اربعین وجود دارد

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
روی هم رفته نسبت به سال قبل شاهد افزایش ۱ میلیون زوار اربعین حسینی هستیم. سفیر ایران در عراق با اشاره به امنیت خوب مراسم اربعین ادامه داد: اطلاع رسانی و هماهنگی دقیق و درست میان عراقی‌ها و ستاد اربعین از دیگر نکات قابل توجه در گردهمایی اربعین امسال به شمار می‌رود. سید حمید الحسینی یکی از موکب داران عراق نیز حضور پر تعداد زوار ایرانی در راهپیمایی اربعین در عراق و در کنار شیعیان عراقی سبب دلگرمی و قوت قلب و همچنین احساس قدرت در دل عراقی‌ها ایجاد می‌کند. الحسینی با بیان اینکه به منزل بردن یک زائر برای هر عراقی یک غنیمت است افزود: اگر یک عراقی نتواند در ایام اربعین زائری را به منزل خود ببرد و منزلش را از زائر پر نکند احساس خسران می‌کند. عراقی‌ها بر این باورند که اگر زائری به خانه ببرند در آن سال فقر و مریضی نداریم و در امنیت به سر می‌بریم.

موج بازگشت زوار از مرز‌های چهارگانه اربعین/ ۱٫۷ میلیون زائر اربعین به کشور بازگشته‌اند/ ۷۷ زائر ایرانی جان باخته‌اند/ رییسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست/ فیلم: دعای برخی زائران برای ایران و ایرانیان

تابناکتابناک1 روز قبل
مسیرهای بازگشت زائران یکطرفه نشده استسردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت ترافیکی محورهای اطراف چهارپایانه مرزی اربعین گفت: ‌ حدود سه میلیون زائر به کشور عراق سفرکرده‌اند که بالغ بر ۹۷ درصد این افراد از مرزهای زمینی تردد کرده‌اند و همین موضوع نیز نیازمند یک هماهنگی و عملیات وسیع بود که پلیس با اتخاذ تدابیر مناسب اقدام به مدیریت این افراد کرد. بیش از نیمی از زائران اربعین به کشور بازگشته‌اند و از طریق راه‌های مواصلاتی در حال بازگشت به شهرهای خود هستند و پلیس برای بازگشت این افراد نیز درآماده‌باش کامل است. رییس پلیس راهور ناجا در مورد وضعیت ترافیکی جاده‌های اطراف چهارپایانه مرزی اربعین نیز گفت: وضعیت ترافیک در محورهای رفت و برگشت به پایانه‌های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه پرحجم اما روان است، در برخی از نقاط محورهای منتهی به مهران نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین بازگشت از مهران هستیم که ماموران پلیس با حضور در محل اقدامات خود برای روانسازی ترافیک را در دستور کار قرار داده‌اند. وی در مورد اینکه آیا احتمال اعمال محدودیت تردد در برخی از محورهای پرترافیک وجود دارد یا خیر خاطرنشان کرد: ‌تاکنون نیازی به یکطرفه کردن مسیری وجود نداشته اما در صورتی که چنین نیازی باشد موضوع از قبل اطلاع‌رسانی شده و مسیر به صورت مقطعی با محدودیت ترافیکی روبه‌رو خواهد شد. هادیانفر در مورد تصادفات رانندگی نیز گفت: تقریبا ۶۵ درصد حوادث رانندگی مربوط به زائران اربعین در چند روز اخیر ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که منجر به واژگونی خودرو یا انحراف به چپ آن شده است، در همین راستا نیز توصیه ما به زائرانی که با خودروی شخصی به پایانه‌های مرزی رفته‌اند این است که پس از ورود به کشور خواب و استراحت کافی داشته باشند و پس از آن پشت فرمان خودرو بنشینند.

فرصت مغتنم زیارت اماکن متبرکه در عراق در آستانه اربعین + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، اربعین فرصت مغتنمی برای زیارت اماکن متبرکه در عراق است. بسیاری از زائرانی که در نجف اشرف هستند به کوفه می‌روند و در مسجد این شهر به دعا و نیایش می‌پردازند. بیشتر بخوانید: حال و هوای این روزهای کربلای معلی/ آخرین وضعیت زائران در حرم مطهر سیدالشهدا (ع) + فیلمانتهای پیام/حضور زائران اربعین در مسجد کوفه + فیلم

در مسیر پیاده‌روی توسل پیدا کردم و تدوینگر شدم/ حس شنیدن صدای قدم‌های زائران

3+
فارسفارس22 ساعت قبل

رییسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی در عمود ۲۸۵ به جمع راهپیمایان اربعین حسینی پیوست. پیش از ظهر امروز فیلمی از رییس قوه قضاییه منتشر شد که نشان می‌دهد وی در مسیر راهپیمایی اربعین قرار دارد و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد این حضور اشاره می‌کند که قصد انجام مصاحبه ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
آسیه آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه جوی پایدار بر استان حاکم است، اظهار کرد: امروز وضعیت جوی در بیشتر مناطق به صورت صاف، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود. وی افزود: فردا با گذر موج ناپایدار ضعیف احتمال رگبار پراکنده در مناطق غربی و جنوبی استان وجود دارد. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان ادامه داد: از روز شنبه نیز ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و وزش باد خواهد بود و بارندگی‌های مطلوبتری برای استان پیش بینی می‌شود. آقایی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: خوروبیابانک با دمای ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای دو درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین مناطق استان خواهند بود. وی افزود: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک‌ترین ساعات صبح فردا به ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر