مصرف برق مجموعه بام ملایر بهینه‌سازی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
مصرف برق مجموعه بام ملایر بهینه‌سازی شد

مصرف برق مجموعه بام ملایر بهینه‌سازی شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
شهردار ملایر گفت: مصرف انرژی روشنایی های مجموعه بام ملایر بهینه سازی شد و در فاز نخست این طرح، با تعویض حدود ۱۲۰ چراغ گازی ۴۰۰ وات به لامپ های ال ای دی 70 وات، توانی در حدود ۵۰ کیلووات در یک ساعت صرفه جویی الکتریکی انجام گرفت.

حسین بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی شهرداری ملایر در فاز نخست این طرح سالانه توانی در حدود ۱۴۶ مگاوات ساعت صرفه جویی کرده که حدود ۲ برابر ظرفیت تولیدی نیروگاه منجیل و یا ۳ برابر ظرفیت تولیدی سد زاینده رود و یا سد لتیان در یک ساعت است.

وی اظهار کرد: برای انجام بهینه سازی فوق، مبلغی حدود ۷۰ میلیون تومان تأمین اعتبار شده که در دوره بازگشت هزینه، ۴ ماه به حد سر به سر رسیده و مابقی به صورت سود در صرفه جویی توان الکتریکی است و حدود ۴۵ میلیون تومان تجهیزات لامپ‌های گازی از مجموعه فوق بازیابی شده که از مبلغ هزینه کرد فوق کسر می‌شود.

بابایی با بیان اینکه با توجه به شعار سال مبنی بر «رونق تولید» تمامی لامپ‌های LED که در این مجموعه استفاده شده، از برندهای با کیفیت ایرانی بوده و دارای ضمانت ۱۸ ماهه هستند، ادامه داد: طبق محاسبات نوری انجام شده لامپ‌های فوق دارای ضریب بهره و ضریب توان نوری بالاتری بوده و شاخص CRI بهتری نسبت به لامپ‌های گازی داشته و میزان شدت نور مناسب بوده و مطابق استاندارد پارک است و در فاز دوم طرح نیز حدود ۱۰۰ عدد پایه روشنایی ۱۵۰ وات به ال ای دی ۳۰ وات تبدیل می‌شود.

شهردار در ادامه سخنانش به کاشت فضای سبز در میدان پل جانبازان اشاره و عنوان کرد: بعد از اتمام عملیات عمرانی میدان جانبازان که با هدف تسهیل تردد وسایل نقلیه انجام شده و در راستای ایجاد چشم‌اندازی زیبا و فضایی روح ‌بخش در سطح شهر، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر اقدام به تکمیل و توسعه فضای سبز این میدان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: عملیات ایجاد فضای سبز میدان جدیدالاحداث جانبازان شامل حفاری، جمع‎آوری آسفالت، خاکریزی، تسطیح و آماده‌سازی خاک، گلکاری و کاشت انواع درختان و درختچه‌های زینتی توسط نیروهای این سازمان انجام شده است.

بابایی با اشاره به نقش و اهمیت فضای سبز در زیبایی شهر و ایجاد آرامش بصری، تأکید کرد: فضای سبز جزء لاینفک برنامه‌ریزی‌های شهری به‌شمار می‌آید و درختان به‌عنوان ریه‌‌های تنفسی شهر قلمداد می‌‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: به مناسبت هفته نیروی انتظامی و همزمانی آن با هفته جهانی کودک و نوجوان در طول هفته دوره‌های آموزشی ترافیک، ایمنی و شهروندی توسط شهرداری ملایر و با همکاری پلیس راهور و اداره آموزش و پرورش ملایر برگزار شد.

شهردار افزود: شهرداری ملایر براساس یک برنامه زمانبندی شده، به صورت رایگان، با اعزام اتوبوس دانش آموزان را از مدارس به پارک منتقل می‌کند و در آنجا توسط مربیان پلیس راهور و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آموزه‌های ترافیکی و ایمنی به صورت تئوری و عملی به دانش آموزان، آموزش داده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
افشای جنایتاین دختر پس از بهبودی نسبی به ماموران گفت: شوهر عمه‌ام اعتیاد شدید داشت و چند بار به خاطر قاچاق مواد مخدر به زندان افتاده بود. شوهر عمه‌ام در زندان بود که عمه‌ام از او طلاق گرفت. از چند ماه قبل من هم به آرایشگاه زنانه رفتم و کنار عمه‌ام کار می‌کردم. شوهر عمه سابقم یکی از دوستانش را که فروشنده تفنگ بود به من معرفی کرد. با اعتراف‌های پسر دانشجو شوهر عمه سابقش به نام فرهاد بازداشت شد و معاونت در قتل را گردن گرفت.

تصاویر: دیدنی‌های امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه

15+
انتخابانتخاب1 ساعت قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
الفالف5 ساعت قبل
دیروز سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد روح الله زم، مدیر آمدنیوز را در جریان یک عملیات پیچیده دستگیر کرده است. تقریبا همگان اذعان داشتند آمدنیوز اکثریت قریب به اتفاق اخباری که منتشر می‌کند معتبر نسیت و دروغ‌های بسیاری در آنها وجود دارد. همچنین بخشی از اسنادی که در سایت یا کانال خود قرار می‌داد اعتباری نداشتند و با کمی تامل مشخص بود واقعیت ندارند. -آمدنیوز مدعی بود به اخبار پشت پرده مقامات و مسئولان دسترسی دارد و بر این اساس اخباری در این حوزه منتشر می‌کرد. ماجرای آمدنیوز می‌تواند درس‌های خوبی برای همه داشته باشد به شرط آن که زمینه‌های رشد چنین رسانه هایی را شناسایی و اجازه ندهیم مدتی بعد، افراد دیگری با سوءاستفاده از چنین فضایی مثل روح الله زم رشد کنند.

نظرها

اخبار بیشتر