۳۲سال حبس برای جاعلان ویزای عراق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
۳۲سال حبس برای جاعلان ویزای عراق

۳۲سال حبس برای جاعلان ویزای عراق

مردان جاعل که با جعل ویزای عراق از مردم کلاهبرداری می‌کردند، بعد از محاکمه از سوی دادگاه کیفری استان تهران به ۳۲ سال حبس محکوم شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این جاعلان در پی شکایت مردی که سه سال قبل قصد داشت برای مراسم اربعین به کربلا سفر کند بازداشت شدند.

بر اساس محتویات پرونده، این زائر به مأموران گفت: من مدت‌ها بود که قصد سفر به کربلا را داشتم و سعی می‌کردم ویزا بگیرم، اما صف‌ها طولانی بودند تا اینکه با فردی آشنا شدم که گفت می‌تواند در قبال دریافت کمی پول برایم ویزا بگیرد. من هم پول را دادم و چند روز بعد آنها ویزای من را آوردند. زمانی که برای سفر رفتم، در مرز ویزا را بررسی کردند و گفتند که جعلی است و من را برگرداندند.

بعد از شکایت این مرد چند شکایت دیگر نیز به مأموران پلیس ارائه شد. ویژگی‌های ویزاهای جعلی یکسان بود، به‌همین‌دلیل مأموران متوجه شدند که با یک باند بزرگ روبه‌رو هستند که احتمالا مدت‌هاست فعالیت دارد. پرونده توسط مأموران پیگیری و بعد از انجام عملیات گسترده مخفیگاه سرکرده باند شناسایی شد و مأموران او را بازداشت کردند. در بازرسی از خانه این مرد تعداد زیادی ادوات جعل کشف شد. همچنین مأموران پنج هزار ویزای جعلی را نیز از خانه این مرد کشف کردند.

سرکرده باند در بازجویی‌ها به جعل اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل با فردی آشنا شدم که تعداد زیادی مانیفست سفارت عراق را که برای صدور ویزا استفاده می‌شد در اختیار داشت، من آن مانیفست‌ها را گرفتم و از او خواستم اگر باز هم می‌تواند به ‌دست بیاورد، آنها را هم از او خریداری می‌کنم. با هر مانیفست می‌شد برای چهار نفر ویزا صادر کرد. من آن را تغییر دادم و جعل کردم و برای ۴۰ نفر ویزا صادر می‌کردم و مبلغ کمی هم از شهروندان پول می‌گرفتم. مشتریانم زیاد شدند و پول خوبی از این راه به ‌دست می‌آوردم. چند نفر از دوستانم از من خواستند این کار را به آنها هم آموزش بدهم و من نیز این کار را کردم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

با اعترافات این مرد، ۱۰ همدست او هم بازداشت شدند و در نهایت پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۸ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان پای میز محاکمه رفتند. هرچند آنها جعل را انکار کردند و مدعی شدند تحت فشار اعتراف کرده‌اند، اما با حکم دادگاه همه ۱۱ متهم بازداشت شدند. دادگاه متهمان را مجرم شناخت و آنها درمجموع به ۳۲ سال حبس محکوم شدند. رأی صادره از سوی متهمان و وکلایشان مورد اعتراض قرار گرفت. متهم ردیف اول در اعتراض به رأی صادره گفت: ویزاهای جعلی که در خانه من پیدا شده متعلق به من نیست. پرونده به دیوان‌عالی کشور رفت و در شعبه۲‌ دیوان‌عالی کشور مورد بررسی مجدد قرار گرفت. در نهایت قضات دیوان رأی صادره را درست تشخیص دادند و آن تأیید کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: اراضی مناسب راه‌اندازی شهرک‌های صنفی سوغات و پوشاک مکان‌یابی می‌شود. وی اضافه کرد: عمده‌ترین مسئله مربوط به راه‌اندازی شهرک‌های صنفی تولیدی، تغییر کاربری زمین‌های آن هاست. بنانژاد در خصوص راه‌اندازی شهرک پوشاک، گفت: یکی از مشکلات موجود در روند راه‌اندازی شهرک‌های صنفی تولیدی پوشاک، مسئله قیمت‌هاست که بر توجیه‌پذیری اقتصادی تاثیر می‌گذارد. به همین جهت ضروری است تا با راه‌اندازی شهرک‌های صنفی تولیدی، این وضعیت را از حالت غیراستاندارد خارج کنیم. به همین جهت پیشنهاد می‌شود اراضی شهرک‌های صنفی تولیدی را شرکت شهرک‌های صنعتی مدیریت کند.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

نظرها

اخبار بیشتر