برنده اسکار در خدمت کمپانی اپل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. تکنولوژی
برنده اسکار در خدمت کمپانی اپل

برنده اسکار در خدمت کمپانی اپل

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: کارگردان موفق مکزیکی قرارداد کلی چند ساله با کمپانی «اپل» امضا کرد تا برای این کمپانی به تولید نامحدود دست بزند.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، برمبنای قراردادی که آلفونسو کوارون کارگردان برنده اسکار با کمپانی اپل بسته، امتیاز ساخت پروژه‌های تلویزیونی به ویژه برای سرویس استریم اپل که به‌زودی با عنوان «اپل تی‌وی پلاس» به راه می‌افتد را کسب کرده است.

در این راه گابریلا رودریگز همکار طولانی مدت کوارون از کمپانی تولیدشان در لندن این برنامه تولید را پی می‌گیرد.

این در حالی است که کوارون به همکاری خود با کمپانی «Anonymous Content» نیز ادامه می‌دهد و می‌تواند با دیگران نیز در تولید برنامه همکاری کند.

کوارون که بیشتر بر سینما متمرکز بوده در تولید «باور کن» درامی برای ان‌بی‌سی همکاری کرده بود که سال ۲۰۱۴ یک فصل آن روی آنتن رفت. او همچنین نویسندگی و کارگردانی سریالی برای تلویزیون مکزیک را هم انجام داده بود. سال ۲۰۱۷ هم اعلام شد که او قصد دارد یک سریال ترسناک با عنوان «عروج» بسازد.

جدیدترین فیلم کوارون فیلم تحسین شده «رما» بود که او هم نویسنده، هم کارگردان، تهیه کننده، تدوین‌گر و فیلمبردار آن بود. این فیلم سه اسکار برد که شامل اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری بود. او ۶ نامزدی اسکار در طول دوران کاری‌اش کسب کرده و ۳ مورد را دریافت کرده است. ۳ نامزدی دیگر او ۲ مورد دیگر برای «رما» و یکی دیگر برای بهترین کارگردانی برای «جاذبه» بود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

این قرارداد یکی از چند قرارداد کلی است که اپل تاکنون امضا کرده است. کری ارین، جاستین لین و جیسون کاتیمس دیگر تهیه‌کنندگانی هستند که اپل پیشتر با آن‌ها قرارداد کلی چندساله برای تولید امضا کرده است. این کمپانی یک قرارداد کلی نیز با اپرا وینفری دارد که برمبنای آن اپرا سریال «کلوپ کتاب اپرا» و مستندهایی درباره موضوعات مختلف را برای این کمپانی تولید می‌کند.

این بخشی از رابطه‌ای است که از آن به عنوان جنگ بین سرویس‌های استریم یا نمایش آنلاین یاد می‌شود که بین اپل، نت‌فلیکس، آمازون و استودیوهای اصلی برای تولید در جریان است.

نت فلیکس نیز اخیرا قراردادی با تولید کنندگان «بازی تاج و تخت» امضا کرد تا ظرف چند سال به تولید برای این شبکه بپردازند. جی‌جی آبرامز نیز چنین قراردادی را اخیرا با وارنر میدیا امضا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
گوگل گوشی‌های جدید خود را با استفاده از سنسورهای پیشرفته در حاشیه بالای گوشی ارائه داد سنسورهایی ویژه سیستم باز کردن گوشی بر اساس تشخیص چهره. امابه نظر می‌رسید این سیستم در گوشی‌های پیکسل ۴ و ۴ XL چندان استاندارد نیست. اخیرا گزارشگر بی بی سی نیوز، کریس فاکس موضوع نگران کننده‌ای درباره حریم خصوصی با سیستم تشخیص چهره گوگل مشاهده کرده است. بنابراین قفل گوشی وقتی خواب یا حتی بیهوش باشید نیز به راحتی باز می‌شود. " اگر گوشی پیکسل ۴ دارید و از سیستم تشخیص چهره استفاده می‌کنید توصیه ما به شما این است که قفل امنیتی گوشی را نیز فعال کنید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
خانوارهای فاقد خودرو یا خانوارهایی که ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله از فهرست یارانه بگیران حذف نمی‌شوند. به موجب تصمیمات اتخاذ شده افرادی که مالک خودروهایی تا ۵۰ میلیون تومان هستند، در فهرست حذف شدگان از دریافت یارانه قرار نمی‌گیرند. به این ترتیب کسانی که خودرو ندارند یا ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله در پروسه حذف قرار ندارند. میرزایی درباره تاثیر مالکیت خودرو بر حذف یارانه‌ها پیش از این گفته است: یکی از شاخص‌هایی که مبنای شناسایی بود را با هم مرور کنیم. ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۷۴۰۹ خانوار و بالای ۵۰۰ میلیون ۱۵۷۴۵ خانوار را شامل شده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
شهردار بستان گفت: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر سرقت از خودرو‌های زائران در پارکینگ‌ها صحت ندارد. عادل عذار مالکی شهردار بستان گفت: پارکینگ‌های شمالی و جنوبی در پایانه مرزی چذابه محصور شده با دیوارهای بتنی و مجهز به دوربین‌های مداربسته هستند، ضمن اینکه نیرو‌های انتظامی نیز بصورت شبانه روزی در این پارکینگ‌ها حضور دارند و شرایط و رفت و آمد در آن‌ها تحت کنترل و نظارت است. عذار مالکی اظهار داشت: برخی از زائران نیز مکان خودرو خود را فراموش کرده‌اند، خصوصا در پارکینگ جنوبی که مساحت بیش‌تری دارد و حدود ۵۰ هکتار است، پیدا کردن مکان خودرو از سوی مالکان مشکل است، ولی دلیلی بر سرقت خودرو نیست. شهردار بستان تصریح کرد: در صورتیکه زائری خودرو خود را پیدا نکرد، به ما گزارش دهد تا هرچه سریع‌تر به خودرو خود دسترسی پیدا کند. عادل عذار مالکی بیان کرد: پارکینگ‌ها بیمه مسئولیت دارند، در صورتیکه سرقتی از خودرو‌ها یا تخلفی رخ داده است گزارش دهند و خسارت دریافت نمایند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تلگرام روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای رسمی به دادگاه ناحیه‌ای بخش جنوبی نیویورک، از این دادگاه خواست تا حکم صادره از جانب SEC را لغو کند. علاوه بر این، تلگرام از دادگاه نیویورک خواست تا با صدور حکمی وضعیت فعلی توزیع، فروش و عرضه گرام (Gram) را مشخص نماید. در نامه تلگرام ضمن اشاره به دستور فوری منع فعالیت SEC که ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) صادر شد، فوری بودن آن را «من در آوردی» خواند. در بخش دیگری از نامه، تلگرام با اتخاذ موضع مخالف اعلام کرده است که توکن‌های گرام اوراق بهادار نیستند. طبق گزارش‌های پیشین، دستور منع موقت SEC شامل محدود کردن عرضه توکن‌های گرام نیز می‌شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر