جزئیات بیشتر از ابلاغ طرح خشونت زدایی از مدارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. فرهنگ
جزئیات بیشتر از ابلاغ طرح خشونت زدایی از مدارس

جزئیات بیشتر از ابلاغ طرح خشونت زدایی از مدارس

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رضوان حکیم زاده گفت:سرزش کردن، تخریب کردن، برچسب زدن، مقایسه کردن و ناامید کردن دانش آموزان و آثار نامناسب روحی و روانی آن بیشتر از خشونت فیزیکی است.

به گزارش افکارنیوز،

رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین جزئیات از ابلاغ طرح خشونت زدایی از مدارس که مقرر بود مهر ماه در مدارس اجرایی شود گفت: طرح خشونت زدایی مقرر بود که از ابتدایی مهر در مدارس ابتدایی اجرایی شود و بر اساس آخرین اقدامات این طرح ابتدای آبان ماه در مدارس ابتدایی اجرایی خواهد شد.

اخبار اجتماعی- وی در ادامه بیان کرد: حکیم زاده با اشاره به اجرای بسته توانمندسازی آموزگاران در مدارس اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس با تأکید بر کرامت انسانی دانش آموزان است تا دانش، نگرش و مهارت‌های لازم را در مربیان ایجاد کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، یادآور شد: این آموزش‌ها در گذشته نیز وجود داشته، اما بسته توانمندسازی به صورت دائمی در دستور کار است تا سند تحول بنیادین در کف مدرسه‌ها اجرایی شود.

وی افزود: در این طرح خانواده‌ها با نشانه‌های پنهان خشونت که ممکن است از سوی خودشان یا دیگران علیه کودکان اعمال شود، آشنا می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی گفت: مدرسه یک بعد روانی اجتماعی آکادمیک دارد و باید با کودکان متناسب با شرایط خودشان رفتار کرد. در همین راستا کودکان باید در فضای مدارس احساس شادابی و نشاط داشته باشند. باید به این نکته توجه کرد که فضای مدارس از نظر جو روانی و اجتماعی فضای مطلوبی باشد تا دانش آموزان احساس شادابی بیشتری داشته باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: اولیاء و مدیران مدارس نیز باید آموزش‌های لازم را در این باره دریافت کنند. قصد داریم از تعریف محدودی که از خشونت وجود دارد و معمولا به خشونت فیزیکی محدود می‌شود فراتر برویم.

حکیم زاده تاکید کرد: دانش آموز در مدرسه باید احساس امنیت روانی داشته باشند. خشونت در مدارس بیشتر تنبیه بدنی شناخته شده در حالی که به دیگر ابعاد خشونت که در روح و روان دانش آموزان نهادینه می‌شود توجه نشده است.

حکیم زاده پیشتر درباره این طرح به خبرنگار میزان گفته بود: تاکید ما در این برنامه، توانمندسازی و آگاهی دهی در برابر کنترل و اصلاح رفتار‌های نادرست و انواع خشونت غیرفیزیکی، چون سرزش کردن، تخریب کردن، برچسب زدن، مقایسه کردن و ناامید کردن دانش آموزان است که آثار نامناسب روحی و روانی آن بیشتر از خشونت فیزیکی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: قصد داریم توجه بیشتری روی سالم سازی و استاندارد سازی این محیط که به نحوه تعامل بزرگتر‌ها با کودکان و کودکان با یکدیگر برمی‌گردد، اختصاص دهیم.

وی در توضیح بیشتر طرح خشونت زدایی از مدارس گفت: با اجرای این طرح درصددیم تا با ایجاد آگاهی به شناسایی همه نشانه‌های خشونت اعم از خشونت فیزیکی و غیر فیزیکی که مغفول واقع شده کمک کنیم تا محیط مدارس ما شاداب بانشاط و امن و آرام بخش برای دانش آموزان ما باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

ترور مجری تلویزیون در کردستان عراق (+ فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آمانج بابانی مجری شبکە تلویزیون «ان آر تی» کردستان عراق و لانە محمد همسرش بە همراە فرزندشان ترور شدند. به گزارش عصرایران به نقل از تلویزیون NRT، این حادثه در ورودی ترمینال «شارزور» در شهر سلیمانیه روی داده و هر ۳ قربانی نیز بر اثر اصابت گلوله به سر، جان خود را از دست دادند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ویدیوی از محل ترور و خودروی که آمانج بابایی و خانواده اس در در آن ترورشدند.

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک1 روز قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر